Przegląd Prasy Wczorajszej

Dziś Przegląd gościnnie w tym miejscu - redakcja ma problemy z dodaniem materiału do Parku, zostały one już zgłoszone PASI.

I nadszedł dzień, którego z trwogą wypatrywałem od dawna… Po tym jak plaga dotknęła LDKS, shoutbox a także sarmackie forum, przyszedł czas i na sarmacką prasę… Jest źle. W rubryce prasy sarmackiej mamy prawdziwe wysypisko śmieci.

Wczorajszy dzień to kolejny dzień bez “Herolda”. Redakcja Przeglądu bardzo nad tym faktem ubolewa i ma nadzieję, że Książę wróci do swego dziecka i będzie je dopieszczać. Brakuje nam dojeżdżania Księciu i Regentowi! Nie róbcie nam tego!

Branżówka Kosiarzy (umysłów) - “Żniwiarz” przedstawił nam kolejnego bohatera sarmackiego ruchu ludowego. Jak donoszą źródła zbliżone do Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego - ta postać nigdy nie istniała. No ale… wiadomo, mamy bohaterów “na miarę naszych możliwości”. Dowiadujemy się także, że po tygodniowych, burzliwych i zakrapianych obradach Koła LRM postnowiono przenieść Kongres Wsi Sarmackiej na magiczny dzień 29 lutego. Swoją drogą ciekawostka - rok, w którym się urodziłem też był rokiem przestępnym. To dobrze wróży LRM.

“Kronika Towarzyska” przedstawiła nam wczoraj dwie bajki - jedną o dwóch braciach, drugą o 36 braciach z SPD. Obie bajki są raczej średnio strawne, ale to i tak mistrzostwo świata w porównaniu ze śmieciami z rubryki. “Kronika” ma różnoraki profil wydawniczy. Planowane zatrudnienie mojego wnuka sugeruje, że niedługo w “Kronice” zaroi się od smakowitych przepisów kulinarnych.

“Twoja Gazeta” wreszcie napisała coś więcej niż 2 zdania! Brawo! Przedstawiono nam w niej projekt sarmackiej edycji “Milonerów”, w którym główną nagrodą ma być 1000 lt. Nie ukrywamy - nie możemy się doczekać! Już chcemy grać! “TG” gratulujemy podnoszenia poziomu.

Kanał sportowy TVT “Sport” przedstawił wczoraj średnio ciekawą relację z v-mundialu. O v-mundialu i naszych odczuciach pisaliśmy już kiedy, także dziś jedynie wspominamy, że TVT też się tym zajmuje.

Na koniec raport z prasy partyjnej. Gazetka SPD - śpiączka po wstrząsie anafilaktycznym, Fioletowi UKL - “six feet under’, Gazetka NPS - bredzimy, bredzimy, do Tworek prosimy…

Tyle na dziś. Jutro Przegląd się nie pojawi, zapraszam w poniedziałek, i proszę szykować się na zniknięcie PPW w obecnej formule. Nadchodzi czas zmian. Dobranoc.

2 Odpowiedzi do “Przegląd Prasy Wczorajszej”


 1. 1 Witch styczeń 31, 2008 @ 14:28

  :D:D ten kto traktuję :Kronikę” poważnie robi błąd.
  Piszę co chcę, bo mam akurat taką ochotę, działam samodzielnie, więc nikogo nie reprezentuję, a że może poziom niski…
  cóż jak wysoki redaktor taki wysoki poziom gazety… :D

 2. 2 A6176 luty 2, 2008 @ 15:17

  Poziom trzyma obecnie- jeśli Redakcja pozwoli na refleksję z zewnątrz i mnie nie wykasujecie- “Herold” i z zabawnych “Le Petit Żenuel”.

  Nie ukrywam, że czytam również regularnie organ prasowy NPS. Zwłaszcza dłuższe analizy.

  Gdybym miał coś polecić, a na co pewnie Cesarz Czekański (nie tytułuję prześmiewczo, ale z szacunkiem) spojrzeć nie zechce, bo ostatnio w debacie o stosunkach Sarmacja- Wandystan stwierdził, że w MW tylko kultura żulerska i co drugie słowo to “kurwa”, ale zachęcam do lektury “Czerwonego Wandystanu”. Tow. Struszyński robi robotę na poziomie v-światowym. http://struszynski.net.pl/w/czerwony/index.html

  Perun

Napisz odpowiedź

Musisz się zalogować by móc komentować.
Odwiedzono nas

 • 9,006 razy.
NPS jest centroprawicową partią Księstwa Sarmacji, która za cel stawia sobie zrównoważony rozwój Kraju, w oparciu o samorządność, współpracę i budowę silnych relacji wewnątrzsarmackich.Redakcja zastrzega sobie prawo do skracania lub usuwania komentarzy.