[wcześniejsze rankingi znajdziecie Państwo klikając w ten napis]

 

Nowa Prawica Sarmacka prezentuje Państwu już szóstą odsłonę Rankingu Posłów i Komitetów. W tym tygodniu obyło się bez większych sensacji, posłowie dzielnie pracują, zgłaszają projekty ustaw, głosują i debatują. Warto przy tym zauważyć, że debaty nie są najwyższych lotów i często sprowadzają się jedynie do wyrażenia, bądź nie wyrażenia poparcia dla pojawiającego się projektu. Bardzo rzadko obserwujemy jakieś dyskusje, argumenty, poprawki.

Kadencja Izby ma się powoli ku końcowi, ze sztabów partyjnych docierają nas głosy o powoli szykowanych kampaniach wyborczych, a nam pozostaje czekać, obserwować oraz w niedługim czasie rozliczyć naszych posłów z ich pracy.

Posłowie, od najbardziej do najmniej aktywnego:1. UKL - Andrzej Dzikowski - 64 pkt
2. SPD - Krzysztof Konias -63 pkt
3. NPS - Bartosz von Thorn-Mackiewicz -52 pkt
4. SPD - Michael von Liechtenstein - 50 pkt
5. SPD - Jakub Bakonyi -45 pkt
6. NZM - Jarek Sadowski - 43 pkt
7. SPK - Anna Fryziak - 31 pkt

Komitety, od najbardziej do najmniej pracowitego:1. Unia Konserwatywno-Liberalna (UKL) - 80 pkt
2. Nowa Prawica Sarmacka (NPS) - 78 pkt
3. Sarmacka Partia Demokratyczna (SPD) - 66 pkt
4. Sarmacka Partia Kobiet (SPK) - 38 pkt
5. Narodowy Związek Monarchistyczny (NZM) - 31 pkt

Z powyższych danych uderza kilka wniosków. Po pierwsze. Najrówniej pracują cztery komitety - UKL, NPS, SPD oraz SPK. O wiele bardziej chwiejnie pracuje NZM i ponownie widać, iż forma posłów NZM spadła. Po drugie - NPS pokazuje, że bardzo jej zależy na odebraniu palmy pierwszeństwa w rankingu prowadzącej od początku UKL. Tylko dwa punkty dzielą te dwie partie w Rankingu. Także w zestawieniu Posłów NPS przesunęła się o jedno oczko wyżej, wskakując na 3 pozycję. Poseł von Thorn-Mackiewicz twardo walczy z posłami SPD o pozycję.

Wybory coraz bliżej, czy w tej kadencji nas coś jeszcze zaskoczy?
———————————————

Punktacja przyjęta w rankingu:
* 4
pkt. za każdy zgłoszony projekt ustawy
* 3 pkt. za każdy zgłoszony projekt uchwały
* 2 pkt. za zgłoszone poprawki (w każdym projekcie)
* 2 pkt. za udział w danej debacie
* 1 pkt. za udział w głosowaniu
Przedstawione w rankingu liczby, poza kolumną oznaczoną żółtym kolorem, są mnożone poprzez w/w punkty, i sumarycznie dają wynik widoczny w żółtej kolumnie (Suma pkt.). Średnia punktów posłów danego komitetu jest liczbą średniej wszystkich posłów danego komitetu i jest zaokrąglona do liczby całkowitej.

Odwiedzono nas

  • 8,982 razy.
NPS jest centroprawicową partią Księstwa Sarmacji, która za cel stawia sobie zrównoważony rozwój Kraju, w oparciu o samorządność, współpracę i budowę silnych relacji wewnątrzsarmackich.Redakcja zastrzega sobie prawo do skracania lub usuwania komentarzy.