Ostateczna penetracja!

Mimo, że VII edycja Our Sound już zginęła pod warstwą kurzu, powróćmy na moment do niej. Poprosiłam Was ostatnio o komentarze i oceny.. 13 respondentów podzieliło się swoimi uwagami, dziękuję wszystkim, a szczególnie tym, którzy pokusili się o uzasadnienie swoich opinii.

 

Jak oceniacie ukrycie pochodzenia piosenek reprezentujących

O ile kilka miesięcy temu większy procent był za ich prowadzeniem, o tyle okazało się “w praniu”, że raczej nie tędy droga. Ocena nowych zasady w skali od 1 do 5 to 3,38. 3 osoby twierdzą, że zmiany były bardzo złe, 5 osób, że średnie oraz 5 osób wystawiło notę: bardzo dobrą.

I pokażę Wam jeszcze komentarze. Zaskakujące, że ludzie wystawiający najniższe oceny nie są w stanie tego uzasadnić (mamy tu jeden wyjątek, o którym za chwilę!).

To dobrze, że kraje były ukryte. Głosowaliśmy na piosenki, a nie na kraje, a co za tym idzie nie miały miejsca wzajemne sympatie bądź antypatie. Oczywiście, wszystkiego można było się dowiedzieć, ale i tak duuży plus.

 

Zawsze dodatkowy dreszczyk emocji i “podchody” skąd kto jest.

 

Od samego początku uważałem, że pochodzenie piosenki nie ma większego wpływu na wybór zwycięzcy, choć sam często głosowałem nie przez gust, ale dopasowanie piosenki do klimatu państwa. Warto zwrócić uwagę, że zwycięzcy bywali różni: A-W, Okoczia, Brytania. Nawet drugie miejsce Wurstlandii swego czasu pokazuje, ze nie sympatie mają znaczenie, ale piosenka.

 

To bez różnicy, bo i tak ludzie mogli sprawdzić na forach innych mikronacji, które piosenki u nich wygrały.

 

A może.. gdyby wszystkie państwa się dostosowały i ukryły swoje wybory przed publiką, zabawa byłaby lepsza?

 

Kolejne pytanie, utrzymanie zasad

Od razu zaznaczę, że to moje osobiste pytania. Zadane tylko i wyłącznie z ciekawości. I tak, 6 osób nie chce więcej zmian zasad gry, 7 osób opowiedziało się na “tak”.

Wprowadza to małe zamieszanie, choć również trzymanie się tych zasad nie powinno być większym problemem. Jednakże utrudnia on takie zabawy, jak ten typer – bądź, co bądź świetny pomysł 😉

 

Chyba nie muszę nic więcej dodawać?

 

Dodam jeszcze, że ostatnia komentująca osoba zaznaczyła “tak” 😉

 

Wasze wrażenia i uwagi

3 osoby zdecydowały się sięgnąć do tej rubryki. To 23% ankietowanych.

Wyżej wspominałam o pewnym wyjątku. Gość mnie rozwalił. Im dłużej czytam jego komentarz, tym bardziej jestem w szoku 😛 Bardzo pozytywnym szoku. Skrytykował, skomentował swoje decyzje.. i się przedstawił! Facet z jajami! 😀

Nie chcę być anonimowy, wiec się przedstawię. Miramontes z tej strony. Największą uwagą jest brak uprawnień do banowania tych wieśniaków, którzy taki chlew robili. Pomyłki wybaczam, bo po części mogły być spowodowane ich zachowaniem. (…) Dzięki wielkie za tę edycję. Pozdrawiam!

PS… Nie będę publikować całości tych komentarzy.. bo są zbyt pozytywne 😛 Tak, liczyłam na burę i jestem zawiedziona..

Zamykając temat, pozwolę sobie na zamieszczenie ostatniego komentarza.

Gala była nieogarnięta… Dużo trolli, spamu… Błędy też się wkradły. Nie dziwię się jednak – wszystko było jednoosobowe, a i pewnie doświadczenia brakło. Mimo wszystko dzień gali spędziłem wgapiony w IRCa. Więc… Na plus? 🙂

 

Naprawdę! Jesteście niesamowici! Dziękuję 😉

 

 

Oceń VII edycję Our Sound

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczam link do ankiety. Niezobowiązującej ankiety. Jest ona rzecz jasna anonimowa, proszę o wypełnienie jej. Dlaczego? Bo chciałabym poznać Waszą opinię. Chciałabym poznać Wasze odczucia co do nowych zasad. Liczę, że są również takie osoby, które też z niecierpliwością czekają na wyniki 🙂

Ankieta

Wyniki ankiety oczywiście opublikuję. Prosiłabym o rozesłanie jej wśród uczestników obecnej edycji. Im więcej opinii, tym wiarygodniejszy wynik.

Zapraszam i z góry dziękuję za poświęcony czas!

Niderlandy wygrywają Our Sound!

Szanowni Państwo!

 Wczoraj odbyła się gala finałowa VII edycji Our Sound. Wszyscy obecni na czacie goście poznali wyniki. Dla nieobecnych, dla przypomnienia cykl poświęcony efektom wczorajszego wieczoru.

Nie ukrywam, że nie wszystko wczoraj przebiegło zgodnie z założonym planem. Poniżej przedstawię namiastkę tego, co miało być. Przeżyjmy to raz jeszcze 😉

I Koncert ujawniający pochodzenie piosenek

Część I

Część II

 

II Ogłoszenie wyników

1 miejsce (85 pkt) Królestwo Ispanii

2 miejsce (74 pkt) Zjednoczone Królestwo Niderlandów

3 miejsce (73 pkt) Królestwo Elderlandu

4 miejsce (71 pkt) Królestwo Brodrii

5 miejsce (68 pkt) Królestwo Skarlandu

6 miejsce (63 pkt) Królestwo Nordii

7 miejsce (57 pkt) Austro-Węgry

8 miejsce (47 pkt) Trizondal

9 miejsce (42 pkt) Królestwo Surmeńskie

10 miejsce (37 pkt) Republika Palmowa

11 miejsce (34 pt) Księstwo Sarmacji

12 miejsce (32 pkt) Republika Bialeńska

13 miejsce (28 pkt) Rotria

14 miejsce (25 pkt) Federacja Al Rajn

15 miejsce (18 pkt) Królestwo Dreamlandu

 

Niestety, swoich głosów nie dostarczyła zarówno Ispania jak i Brodria. Z tego powodu zostały zdyskwalifikowane.

Zatem ostateczny rozkład głosów wygląda następująco:

 

1 miejsce (74 pkt) Zjednoczone Królestwo Niderlandów

2 miejsce (73 pkt) Królestwo Elderlandu

3 miejsce (68 pkt) Królestwo Skarlandu

4 miejsce (63 pkt) Królestwo Nordii

5 miejsce (57 pkt) Austro-Węgry

6 miejsce (47 pkt) Trizondal

7 miejsce (42 pkt) Królestwo Surmeńskie

8 miejsce (37 pkt) Republika Palmowa

9 miejsce (34 pt) Księstwo Sarmacji

10 miejsce (32 pkt) Republika Bialeńska

11 miejsce (28 pkt) Rotria

12 miejsce (25 pkt) Federacja Al Rajn

13 miejsce (18 pkt) Królestwo Dreamlandu

 

Raz jeszcze serdeczne gratulacje w stronę Niderlandczyków 🙂

Dziękuję 🙂

Gala finałowa VII edycji Our Sound już za progiem…

„Z siłą nagłego przeciągu, który otwiera okna, trzaska drzwiami, rozrzuca papiery”. Tak właśnie rozgrywa się obecna edycja. Luty był początkiem prac nad kształtem konkursu. To już pół roku!

… a jakby jednak od wczoraj.

W nostalgicznym nastroju zbliżamy się do punktu kulminacyjnego. Momentu, który zweryfikuje wszystko. W najbliższy sierpniowy poniedziałek rozwikłamy wszystkie tajemnice. Zapraszam na czat Nordii już o godzinie 21.

Galę finałową uświetni koncert. Pierwszym stopniem poniedziałkowej uroczystości będzie ujawnienie pochodzenia piosenek reprezentujących. Zgodnie z nowymi zasadami nie powinniśmy kierować się przy wyborze piosenki aspektami politycznymi. By to umożliwić – są właśnie nowe reguły. Jako, że nie wszystkie państwa umieją zadać sobie ten trud i spróbować czegoś nowego, obecna edycja jest bardzo różnorodna.

Spośród grona zwolenników starego porządku wyłamały się: Skarland, Trizondal, Ispania, Dreamland, Al Rajn, Austro – Węgry, Republika Palmowa oraz Nordia. 53% obywateli mikroświata odważyło się przetestować inne podejście do tematu.

Od razu zaznaczam, że po zakończeniu edycji odbędzie się badanie nastrojów i wrażeń w obu tych grupach. Wówczas czarno na białym dostaniemy informację, czy owa innowacja była niewypałem, czy też krokiem w przeciwną stronę. Ale spójrzcie na to z innej perspektywy. Każda poprzednia edycja była taka sama. Choćby i w kolejnych miało być tak, jak do tej pory, czyż nie warto tą VII edycję uczynić wyjątkową i świeżą?

Przyznać jednak trzeba, można natknąć się na komentarze, po których widać, iż dla niektórych głosowanie „w ciemno” stanowi nieco przeszkodę. Kochani! Wznieśmy się ponad to!

Kolejnym stopniem w poniedziałkowy wieczór będzie obnażenie Waszych głosów, na jakie piosenki głosowaliście i do jakich państw powędrowały Wasze punkty. Kto będzie organizatorem przyszłej edycji konkursu? Dowiemy się właśnie w tej części gali.

Czymże byłoby to niewątpliwe święto muzyki bez zabawy do białego rana? Wybierzemy Naszą Piosenkę! Piosenkę, którą wybraliście Wy, uczestnicy Our Sound. Idealna okazja do uczczenia tego faktu.

Ale, ale… Aby mieć szansę na wygraną w VII edycji konkursu musicie przesłać mi wyniki głosowania finałowego w Waszych państwach! Przypominam, iż jutro jest na to ostatni dzień. Do tej pory swoje głosy przesłali: Sarmacja, Al Rajn, Dreamland, Austro – Węgry, Bialenia, La Palma, Trizondal, Skarland, Elderland, Nordia. Czekamy zatem na jeszcze 5 państw.

Po pierwszym etapie pożegnaliśmy się z Aryunem. Po obecnym etapie nie chcę skreślać z listy już żadnych państw! Dlatego proszę o sprężenie i przesłanie wyników.

Pozdrawiam i miłego wieczoru!

Do poniedziałku 😉

Our Sound – preselekcje zakończone! Co teraz?

Szczęśliwa czternastka

Kolejny miesiąc, kolejny etap konkursu. Za nami preselekcje krajowe, pora zatem na podsumowanie. Do konkursu przystąpiło 16 państw. Jak to zwykle bywa, czarna dziura pochłonęła dwie z nich, mianowicie Księstwo Sarmacji oraz Królestwo Aryunu. Niedostarczenie wyników w wyznaczonym terminie, zgodnie z regulaminem, jest równe dyskwalifikacji. W grze w dalszym ciągu znajduje się 14 państw.

Przy okazji, dziękuję Wszystkim zaangażowanym w preselekcje w Waszych państwach. Wasza pomysłowość w większości przypadków zadziwia 😉

Piosenki

Preselekcje wyłoniły całą gamę utworów, poprzez ckliwe ballady, tajemnicze piosenki, na tych porywających do tańca kończąc. Zapewniam, że będzie w czym przebierać! Piosenki zostały już zaktualizowane na stronie, zachęcam do odsłuchania.

Piosenki reprezentujące

Czas na głosowanie finałowe

Następnym krokiem jest głosowanie na piosenkę numer jeden. Która zwycięży? Zadecyduj! Przypominam, że w większości przypadków nie wiemy, która piosenka reprezentuje dane państwo – nie ograniczy to naszego obiektywizmu 😉 Na ten etap mamy mniej czasu w stosunku do wcześniejszych faz konkursu. Ale spokojnie, damy radę! Zwycięską piosenkę w Waszych państwach należy wyłonić do 20 sierpnia.

Aby wysłać wyniki głosowania finałowego, skorzystaj z formularza na stronie bądź wyślij na: OurSound@wp.pl

Buchmacher

Dodajmy temu konkursowi więcej adrenaliny i energii! Pigułką na rutynę… będzie hazard! Na specjalnej stronie możemy typować zwycięzców tegorocznej edycji. Mistrza typowania wyłonimy podczas finału Our Sound! Żeby dołączyć do rywalizacji, wyślij swoje typy poprzez formularz na stronie.

Raz jeszcze potrzebne linki:

Piosenki, na które głosujemy: http://oursound.wix.com/norde#!strona-o-muzyce/c23us

Formularz, na który wysyłamy wyniki głosowania: http://oursound.wix.com/norde#!formularz/csgy

Buchmacher: http://oursound.wix.com/buchmacher

Our Sound – przypomnienie o preselekcjach

Szanowni Państwo!
Do zakończenia preselekcji zostało już tylko 8 dni. 1 sierpnia chcę mieć zgłoszone szesnaście piosenek i ani jednej mniej 😉
W czerwcu udział w konkursie zameldowało 16 państw. W chwili obecnej preselekcje ma już za sobą sześć z nich: Brodria, Bialenia, Rotria, Skarland, Trizondal i Austro-Węgry. Ze wszystkich stron docierają do Nordii wieści o trwających preselekcjach.
Lipcowy etap Our Sound jest pełen niespodzianek. Al Rajn wybór piosenki powierzył specjalnej komisji 😉 Także w Sarmacji dość nietypowo wybierają reprezentanta. Nowe zasady i nieszablonowe podejście w pewnym stopniu coraz odważniej drążą w sztywnym pancerzu zakorzenionych standardów.
Zatem do pełni brakuje nam jeszcze 10 utworów. Czy wszyscy zdążą? Czy dobór naturalny i w tym konkursie zepsuje statystyki? Pamiętajcie, że zgodnie z regulaminem nie możemy czekać na spóźnialskich. Idźmy do przodu, nie zatrzymujmy się w tyle!
Niech wygra najlepszy 🙂

PS. Poprzez poniższy formularz możecie zgłaszać reprezentujące Was piosenki.

http://oursound.wix.com/norde#!dodaj-utwr/c1ad8
Pozdrawiam i czekam na falę mejli 😉