Nasza Rzeczpospolita

stanislavus1, 13.04.2008

Kilka pytań do Kanclerza KS

Bardzo chciałem podziękować Sarmatom za tak liczne podpisanie petycji "Zostawcie samorządy!". Wasza jednoznaczna postawa pokazuje, że Sarmaci nie tak łatwo przyjmą każdą niekorzystną decyzję rządu. Niezwykłe jest to, iż mimo 29 podpisów za tą petycją, a także po moim wczorajszym artykule, Pan Kanclerz Czekański nie raczył odpowiedzieć na pytania dotyczące tej "reformy" systemu udzielania wotum zaufania jego własnemu rządowi...

Kanclerz Czekański, który zupełnie bez konsultacji sam odebrał prawo udzielania przez samorządy wotum zaufania jego własnemu rządowi (nie ma to, jak być sędzią we własnej sprawie) milczał po moim wczorajszym artykule pt. "zostawcie samorządy!". W tym artykule zadałem następujące pytania Kanclerzowi Czekańskiemu, niestety, nie otrzymałem na nie odpowiedzi, więc powtarzam, tym razem w punktach, aby miał on ułatwiony sposób odpowiadania.

Panie Kanclerzu!

1.Co spowodowało nagłą zmianę przez Pana zdania w sprawie udzielania przez samorządy wotum zaufania rządowi KS ?(Dawniej był Pan orędownikiem takiego sposobu)

2.Dokąd ma zmierzać Księstwo Sarmacji pod Pańskimi rządami, skoro składa Pan na ołtarzu własnych ambicji dobro jednego z głównych filarów Księstwa Sarmacji, jakim jest samorząd terytorialny?

3.Co ma Pan do zaoferowania samorządom terytorialnym "w zamian" za odebranie im prawa do udzielania bądź nieudzielania wotum zaufania?

4.Co złego widzi Pan Kanclerz w instytucji delegatów samorządów do IP?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, choć nie wiem, czy je otrzymam, gdyż, jak Pan Kanclerz był łaskaw stwierdzić, "totalnie nie rozumiem podstawowych zasad działania demokracji". Wie Pan, co mnie pociesza? Że tych zasad najwyraźniej nie rozumie 90% Sarmatów, a jedynymi osobami, które je rozumieją, są liderzy obecnej koalicji rządzącej: Pan, Pan Cezar i Pan Dzikowski. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na odpowiedzi i życzyć Panu powodzenia w rządzeniu tak nierozumnym społeczeństwem.

Stanisław kaw. Gertald

Polecane wpisy