Nasza Rzeczpospolita

stanislavus1, 02.08.2008

Prezydent Centarowicz

Po raz szósty w swej bogatej historii Sclavińczycy wybierali prezydenta. Piątą głową państwa, bezpośrednim następcą Aarona Rozmana został były premier Piotr kaw. Centarowicz. Minimalnie wygrał walkę wytborczą z Michałem kaw. Siduniakiem.

Trzeba przyznać, że nowy prezydent obejmuje urząd w krytycznym momencie dla Sclavinii. Ja w całym mikroświecie czas wakacji jest dla Sclavinii czasem kompletnego zastoju. Na zwykle tętniącym życiem forum internetowym pojawia się po kilka postów dziennie, a cały rząd i Sejm wyjechali na wakacje. W kraju nie ma premiera, ani ministrów, a wszyscy, którzy akurat są obecni- nie wchodzą w skład władz. Frekwencja wyborcza- 13 głosujących, bodaj najniższa w historii ( w poprzednich wyborach normą było 20-25 wyborców), była i tak nadspodziewanie wysoka. Na forum codziennie pojawia się max.10 obywateli (w normalnych czasach koło 20-30), a i to z rzadka. ]

Ogólnie rzecz biorąc sytuacja w kraju jest niewesoła, a nowy prezydent u progu swej 3-miesięcznej kadencji zamiast suć plany na przyszłość, musi wszystkie swoje siły włożyć w ratowanie państwa przed zapaścią. Oczywiście można liczyć, że za kilkanaście dni sytuacja się poprawi (wakacje zmierzają ku końcowi), jednak w obecnej, apokaliptycznej sytuacji, Sclavcińczycy będą oczekiwali od swego przywódcy bezgranicznego zaangażowania w utrzymywanie państwowości. Czy to się uda?

Piotr Centarowicz z pewnością może liczyć na wsparcie kilku Sclavińczyków, którzy obecnie "są w kraju",  jak np. na swego poprzednika- Aarona Rozmana i konkurenta- Michała Siduniaka, który już zapowiedział, że będzie się ubiegał o zastąpienie Guedesa de Limy na stanowisku Marszałka-Premiera. Mimo to Sclavińczycy mają nadzieję, że nowo obrana głowa państwa wykaże się kreatywnością i inwencją własną na tyle urozmaicając życie w Sclavinii, by przyciągnąć do niej nowych mieszkańców. Zadanie trudne, czy Piotr Centarowicz mu podoła? Mamy nadzieję- w nim teraz nadzieja Sclavinii!!!

 

Stanisław bnt Gertald, z wakacji 

Polecane wpisy