Wywiad z Ekscelencją Ramzanim

Rozmowa z Ekscelencją Ajatullahem Osamą bin Ramzanim – Księciem Al Rajn, deputowanym do Parlamentu Unii Mikrooceanii.

J.S. – Juan Samirović el Guevara de Vetonija

Ram. – Ekscelencja Ramzani

J.S. – Witam Waszą Ekscelencję. czy można zabrać chwilkę czasu na rzecz Oceanic Press?

Ram. – Witam Ekscelencję Redaktora, ależ owszem można

J.S. – Chciałbym zacząć trochę ogólniej. Mianowicie, jak Ekscelencja, jako deputowany Al Rajn, ocenia sam fakt istnienia Unii i jej znaczenie dla swej ojczyzny?

Ram. – Istnienie Unii Mikrooceanii jako organizacji skupiającej v-państwa z tego samego geopolitycznego regionu oceniam bardzo pozytywnie. Odnosząc się jednak do mojej Ojczyzny, to jak wszystkim wiadomo, bardzo nam zależy na jak najlepszym jej rozwoju, oczywiście partnerskiego,  z poszanowaniem każdego państwa członkowskiego.

J.S. – No właśnie, rozwoju. Jak ocenia Ekscelencja rozwój wspólnoty. Jest Waszmość wszak z unią od samego początku. Jakie korzyści przyniosła Unia?

Ram. – Gdybym miał wystawić ocenę to unia otrzymałaby 3+, ponieważ ostatnio zamiast realizować to co wcześniej uchwaliła, zaczęła mnożyć nowe papierki, a to do niczego dobrego nie doprowadzi. Nie podoba mi się również pomysł przyjmowania kolejnych państw do unii bo na to jest za wcześnie. Z korzyści to wymieniłbym m.in. większe zaufanie wśród państw członkowskich czy wzajemne wsparcie.

J.S. – No właśnie. Ekscelencja prawie jako jedyny sprzeciwił się rozszerzeniu grupy. Jak widać, wynikało to nie z niechęci, a z postrzegania samej grupy. Co jednak Ekscelencja sądzi o samych kandydatach?

Ram. – Została nam przedtsawiona długa lista v-państw, ewentualnych kandydatów, z czego duża część odpada głównie z powodu ich położenia, a ponadto nie wiadomo kto tak naprawdę chce być w unii. Nie będę oceniał państw bo jest na to zbyt wcześnie ale przychylnym okiem patrzę na Cesarstwo Arctiq.

J.S. – Przejdźmy do innego aspektu. Mianowicie – wygrał ostatnio Ekscelencja konkurs Naszej redakcji. Jak ocenia więc Ekscelencja działanie nie tylko naszej redakcji, ale i Prokonsulatów?

Ram. –  Konkurs na logo Oceanic Press wygrałem, bo niestety nikt inny nie pokwapił się aby coś zaprojektować co jest smutne. Ostatnio coraz bardziej widać, że ludziom brak czasu, na czym cierpią nie tylko państwa członkowskie ale i cała unia. Co do Prokonsulatów to widziałem pracę tych co funkcjonują i oceniam ją dobrze, ponieważ ich długoplanowa perspektywa rozwoju będzie korzystna dla nas wszystkich. Tutaj jednak pochwały się kończą.  Nie funkcjonuje Prokonsulat ds. Nauki, Kultury i Sportu co powoduje, że w tych dziedzinach UM się nie rozwija. Wiem również, że opustoszeje kolejny Prokonsulat, a bark chętnych, którzy mogą uzupełnić wakaty doprowadzi do destabilizacji czego bym nie chciał.

J.S. – Czy ekscelencja widzi jakieś rozwiązanie tego problemu?

Ram. –  Tutaj większą pomysłowością muszą wykazać się delegowani do unijnego parlamentu, a konkretnie głowy państw w nim zasiadające

J.S. – Został Ekscelencja wyznaczony, na tymczasowego Przewodniczącego MFS. Oczywiście gratulujemy, ale chcielibyśmy wiedzieć – jakie ma Ekscelencja plany w tej dziedzinie oraz czy widzi Ekscelencja potrzebę dzielenia MFS na konkretne dyscypliny v-sportu?

Ram. – Dziękuję Ekscelencjo. Moim zdaniem, Mikrooceaniczna Federacja Sportu powinna zajmować się sportem jako całością bez jej rozdrabniania na konkretne dyscypliny v-sportu co nie oznacza, że nie mogą w ramach niej działać pewne komórki. Jeżeli chodzi o moje plany to mam zamiar stworzyć Mikrooceaniczną Federację Piłkarską w ramach, których zostaną zorganizowane mistrzostwa naszego regionu.

J.S. – Czy Ekscelencja ma jeszcze jakieś plany dotyczące Unii? Co Ekscelencja sądzi o inicjatywie podjętej przez Mikrosławie i Okoczię? (Konferencja Naukowa)

Ram. – Długofalowych planów dotyczących unii nie mam i powiem, że najważniejsze jest dla mnie zwiększenie aktywności u osób zaangażowanych w organizacji. Odnośnie współpracy Mikrosławii i Okoczi czyli Konferencji Naukowej to uważam, że każdy rodzaj współpracy w ramach Unii Mikrooceanii jest bardzo dobry, a na podłożu naukowym szczególnie bo z nią różnie bywa w poszczególnych państwach.

J.S. – Nie mam więcej pytań. Bardzo dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi i życzę miłego dnia.

Ram. – Dziękuję Ekscelencjo Redaktorze i wzajemnie.

Reklamy
Explore posts in the same categories: Ogólna

One Comment w dniu “Wywiad z Ekscelencją Ramzanim”

  1. emiratenews Says:

    Bez przesady jaka destabilizacja? Nie słyszałem tez nic o kolejnych wakatach na stanowiskach Prokonsula, być może taka zmiana się szykuje niestety ja nic nie wiem.

    Dodatkowo Prokonsulat Nauki i Sportu funkcjonuje ponieważ Konsul przejął jego obowiązki. Dziwne jest też to iż Ekscelencja mówi, że PNKiS się nie rozwija skoro powstało MFS, którego Ekscelencja został Prezesem… do prawdy zabawne.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: