Kilka słów od JKM Patrika II

JKM Patrik Drugi – jedna z najbardziej zapracowanych postaci UM, przewodniczy obradom Parlamentu. Jako, iż z powodu jego realowego życia, ciężko było Ekscelencje uchwycić, redakcja postanowiła wysłać listownie kilka zapytań. Oto one:

1) Obecnie Ekscelencja przewodzi Parlamentowi Unii. Co ciekawego w czasie sprawowania swego urzędu, zauważył?

2) Jak Ekscelencja ocenia obecną pracę wszystkich organów Unii?

3) Co Ekscelencji ojczyzna zamierza promować wśród państw wspólnoty?

4) Czego Unii brakuje i jak to zmienić?

Odpowiedź JE Patrika II

Ekscelencjo Redaktorze.
Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie 1,2 i 4 zawrzeć łącznie jako iż de facto dotyczą tej samej sprawy, przynajmniej w moim odczuciu i chęci przekazania swojego, że tak powiem przesłania. Jako Przewodniczący Parlamentu Unii Mikrooceani, ale również jako zwykły obywatel v-świata mogę zauważyć podstawowy, a za razem główny problem unii czyli aktywność.

Zaczynając od pracy samego parlamentu. Debaty wloką się niemiłosiernie, sprawy, które można było by załatwić w parę dni potrafią przeciągnąć się nawet o miesiąc. Biorą w nich również udział nieliczni, często trudno również osiągnąć jakiś consensus, ale to akurat wpływa na plus, gdyż zauważyłem to po wielu państwach, jak i potwierdzam iż kłótnie (oczywiście na poziomie) pobudzają aktywność i są wielce wskazane co jakiś czas byśmy z nudów nie poumierali zgadzając się na wszystko. O ile nikłą aktywność w debatach można by jeszcze zrozumieć, jako iż deputowani mogą zgadzać się z pierwotnym projektem i nie chcą spamować pisząc tekstu w stylu „jest ok” o tyle słabej aktywności podczas głosowań nie rozumiem. Pracy w parlamencie nie ma aż tak dużo, czy to na prawdę ciężko wejść raz na dwa dni i poświecić z 5 minut na przejrzenie najnowszych spraw? Nie rozumiem również deputowanych, którzy np podczas debaty nie mają żadnych zastrzeżeń, a następnie w głosowaniu głosują przeciw. Jest to dla mnie wysoce nielogiczne zachowanie i nie mam pojęcia skąd ono wynika, nie mniej ciesze się, że chociaż postanowili zagłosować. Jakiś czas temu w rozmowie z Ekscelencją Ramzanim zastanawialiśmy się co można zrobić by pobudzić delegatów, lub wręcz zmusić ich do działania. Ja osobiście proponuje/proponowałem model wprowadzony w Królestwie Elderlandu, gdzie senator przy 3 nieobecnościach podczas głosowania traci mandat. Może takie ostre i restrykcyjne metody zmusiły by delegatów by poświęcili te parę minut na wykonanie swoich obowiązków. Można by również wprowadzić niegdyś prowadzony przeze mnie ranking senatorów. Obywatele mogli by na jego podstawie zobrazować sobie jak pracują ich wybrańcy i czy w kolejnej kadencji warto im powierzać ten urząd. Warto moim zdaniem również zorganizować spotkanie głów państw, delegatów i osób zaproszonych na debatę na ten temat, ale nie na forum, a na czacie, gdzie dyskusja była by wygodniejsza i lepsza.

Również w Radzie Mikrooceanii nie jest najlepiej. Niektóre prokonsulaty ostro wzięły się na początku do pracy, a teraz przycichły. Niektóre nawet nie rozpoczęły swojej pracy tak jak np mój za co przepraszam, ale tak jak pisałem na forum UM ostatni okres był i jest dla mnie ciężki. Nie mam czasu by poświęcić się pracy prokonsula dla tego do końca tygodnia złożę swoją rezygnację. Cieszy mnie za to fakt iż Konsul wytycza sobie nowe cele i chce je realizować i de facto jest w moich oczach jedynym aktywnym organem w Radzie. W normalnych warunkach powiedział bym, że nieaktywnych należy natychmiastowo wymieniać, ale jak widać było po prokonsulacie kultury bardzo ciężko jest znaleźć chętnych do pracy nawet na tak wysokim i znaczącym stanowisku. Mam wrażenie że większość z nas się powoli wypala i nie ma siły, ani czasu pracować. Brakuje nam nowych mieszkańców, świeżej krwi. Wszędzie działają te same osoby piastując po parenaście stanowisk. Oczywiste jest więc iż nie mogą oni poświęcić całego czasu jednemu zadaniu, a to powoduje marną pracę na wielu stanowiskach. Wobec tego powinniśmy w głównej mierze skupić się na promocji naszego regionu wśród znajomych, w gazetach, na forach itp. To powinien być nasz priorytet. Zwiększenie naszej kadry i urozmaicenie v-świata nowymi twarzami.

Jeżeli chodzi o moją ojczyznę to niestety nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Po pierwsze mieszkam w niej od niedawna, po drugie razem z JKM Patrykiem I jesteśmy zajęci obecnie tworzeniem struktur państwowych od nowa z nową kulturą, ustrojem i klimatem. Wobec tego według mnie nie mamy obecnie czego promować, ale mam nadzieję że w najbliższej przyszłości to się zmieni.

Dziękujemy Ekscelencji, za odpowiedź na Nasze pytania i życzymy powodzenia nie tylko w  tworzeniu Unii, ale w życiu codziennym.

Reklamy
Explore posts in the same categories: Ogólna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: