Gmach Narodów

Pełna wersja: Skład delegacji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
1) Marcin Pośpiech, Minister Spraw Zagranicznych — Przewodniczący Delegacji
2) JKM Piotr Abogard Scholandzki, Król Scholandii
3) Janusz Lis, Premier
W związku z niedawno zakończonymi wyborami w Scholandii przedstawiam nowy skład delegacji:

1) Marcin Pośpiech — Przewodniczący Delegacji
3) Kuba Pakulski, Minister Spraw Zagranicznych
Skład reprezentacji Królestwa Scholandii uległ zmianie i prezentuje się następująco:

1) Ulryk Dariusz Scholandzki, Przewodniczący Delegacji, Minister Spraw Zagranicznych, Król Senior
3) Mateusz Walczak, Członek Delegacji
Witam EkscelencjeSmile

Wracam w roli pełnoprawnego przedstawiciela Królestwa Scholandii w OPM. Nie będzie to moja pierwsza przygoda z OPM w tej roli - pełniłem ją przez ponad rok od września 2007 r. aż do momentu odwołania w listopadzie 2008 r.

Jest to dla mnie duże wyróżnienie, za które dziękuje JKM Ulrykowi Dariuszowi Scholandzkiemu, obecnemu MSZ Scholandii. Cieszę się, że mogę ponownie brać udział w dyskusjach jako reprezentant i postaram się wnieść wiele ciekawych pomysłów w prace OPM.
Ja również się cieszę widząc tak aktywną w OPM osobę - znów z nami!
Mam tylko jedno pytanie natury prawnej... Nie żebym był przeciwnikiem takiego składu delegacji Królestwa (gorąco witam Ekscelencję Mateusza Walczaka! :-) ), ale czy nie funkcjonuje w Scholandii przepis:

"Art. 41.
1. Król Scholandii nie może pełnić innego urzędu państwowego w kraju ani za granicą za wyjątkiem pracy naukowej na uczelni wyższej. "

który o ile pamiętam został przypomniany jakiś czas temu właśnie w kontekście delegacji w Gmachu Narodów?

Oczywiście nie uzurpuję sobie prawa do rozsądzania o scholandzkich przepisach zamiast Scholandczyków, jest to raczej czysta ciekawość :-).
Myślę, że funkcja reprezentanta w OPM nie może być utożsamiana w pełni z "innym urzędem państwowym". Nie jest to pełnowymiarowa funkcja, tzn. Król nie uzyskuje z tego powodu żadnych innych profitów lub wynagrodzeń, a jedynie wypełnia swój konstytucyjny zapis z art. 36 Konstytucji Królestwa Scholandii:

Art. 36.
1. Król Scholandii jest najwyższym przedstawicielem Królestwa Scholandii, czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji oraz stoi na straży suwerenności państwa.

Oczywiście, można powiedzieć, że nikt Królowi Scholandii nie broni się wypowiadać, będąc poza strukturami delegacji przy OPM. Jednak jeśli uznamy za rzecz naturalną, a taką to właśnie jest, że Król będąc najwyższym przedstawicielem wypełnia scholandzką konstytucję, uczestnicząc w obradach OPM jako reprezentant problem zniknie. Smile
Ja po prostu jestem ciekaw, bo o ile dobrze pamiętam, że jakiś czas temu ten właśnie przepis został wspomniany, gdy tron obejmował JKW Ulryk Dariusz Scholandzki: http://opm.org.pl/forum/viewthread.php?f...ead_id=127
Szanowni Delegaci,

Listopadowe wybory parlamentarne wygrał Komitet Wyborczy Wyborców "Scholandia", który wstąpił w koalicje z opozycyjnym Komitetem Wyborczym Wyborców "Zjednoczenie Obywateli Operatywnych" ("ZOO"). Nowym Premierem został Jerzy Mordecki, przedstawiciel pierwszego komitetu, zaś osobą odpowiedzialną za sprawy zagranicznej - Mateusz Walczak (Minister Spraw Zagranicznych).

W związku z tym skład delegacji uległ zmianie. Obecnie wygląda on następująco:

1) Mateusz Walczak, Książę Elfidy, Minister Spraw Zagranicznych - Przewodniczący Delegacji
2) JKM Piotr Abogard Scholandzki, Król Scholandii - Członek Delegacji
Szanowni Państwo,

Na mocy porozumień między Koroną a Rządem,w dniu 16 maja 2011 r. ustanowiono nowy skład Delegacji Królestwa Scholandii przy OPM. Oto on:

1) Mateusz Walczak, Książę Elfidy, Wicepremier i Minister Spraw Zagranicznych, Przewodniczący Delegacji
2) JKM Filip Radgar Scholandzki, Król Scholandii, Członek Delegacji
3) Nadin de Belli, Baron, Premier, Członek Delegacji

Niniejszym pragnę serdecznie podziękować Królowi Seniorowi, JKM Piotrowi Abogardowi Scholandzkiemu, za długą i bardzo pracowitą służbę Scholandii w Gmachu Narodów OPM! Nowym Członkom naszej Delegacji życzę wielu sukcesów i owocnych dyskusji.
Stron: 1 2
Przekierowanie