Gmach Narodów

Pełna wersja: Wieści z kraju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zobaczyłem, że ostatnie wieści ze Scholandii były przy okazji zmiany składu delegacji w tym wątku, dlatego postanowiłem nieco zaktualizować te informacje:

Po rządzie Jerzego Mordeckiego, kolejne cztery miesiące to okres rządu Michała Borkowskiego. W sierpniowych wyborach doszło do niecodziennej sytuacji: oba komitety startujące w wyborach: KWW Scholandia i KWW Odnowa Scholandii uzyskały tyle samo głosów wagowo (15 - dla niepamiętających przypomnę, że w Scholandii istnieją wielogłosy). Zastosowano zapis z ordynacji wyborczej, który mówi, że w takiej sytuacji wygrywa komitet, który uzyskał więcej oddanych głosów. Tutaj o jeden głos lepszy okazał się KWW Scholandia i to on wprowadził do Parlamentu trzech posłów, uzyskując większość. W Parlamencie zasiadają obecnie: Jerzy Mordecki, Michał Borkowski, Jason Bourne (wszyscy KWW S) oraz Nadin de Belli i Mateusz Walczak (obaj KWW OS).

Na inauguracyjnym posiedzeniu Parlamentu w sobotę nie wybrano Marszałka z powodu nieobecności trzech nowowybranych posłów. W pierwszy głosowaniu nowej Izby wybrano na ten urząd Michała Borkowskiego. Desygnowano także na premiera Jerzego Mordeckiego. Wkrótce powinien przedstawić expose, o którym także poinformuje na forum.
Witam,

Od ostatniego mojego wpisu minął miesiąc z hakiem i sporo się zdołało wydarzyć w scholandzkiej polityce.

Otóż nowy premier przedstawił expose, jednak po kilkudniowej debacie i głosowaniu Jerzy Mordecki nie uzyskał wotum zaufania, uzyskując 2 głosy za i 2 przeciw. Piąty, decydujący głos został oddany po czasie. Wobec tego powtórzono cały proces w związku z nieudzieleniem wotum. W drugim głosowaniu oddano trzy głosy wszystkie za. Nowy Rząd odebrał nominacje z rak Króla Piotra Abogarda Scholandzkiego 25 września.

Problemem pozostaje brak MSZ. W związku z czym, Premier Mordecki ogłosił konkurs, który zakończy się jutro. Mam nadzieję, ze poznamy nazwisko nowego szefa scholandzkiej dyplomacji.
W imieniu państwa i narodu elderlandzkiego pragnę złożyć najszczersze gratulacje nowemu królowi Scholandii, Filipowi Radgarowi Scholandzkiemu.

W imieniu swoim i wszystkich Elderlandczyków - życzę pomyślnych lat panowania!
Szanowni Państwo!

Nie zdążyłem jeszcze zaprezentować informacji, a nowy Król już otrzymuje gratulacjeSmile Oczywiście, przekażę je, teraz jednak chciałbym powrócić do meritum - czyli bardzo ważnego newsa ze Scholandii.

Otóż w dniu dzisiejszym, po ponad dwuletnim panowaniu (od listopada 2008 r.) abdykował Król Scholandii - JKM Piotr Abogard Scholandzki, znany wcześniej m.in. z racji pełnienia funkcji Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych Scholandii oraz działalności w OPM jako Piotr Jabłoński.

Król Senior wezwał do objęcia Korony JKW Filipa Kerada von Porta
Regni-Scholandzkiego von Schwaben Scholandiae, wieloletniego obywatela i działacza scholandzkiego, który zgodnie z wolą JKM Piotra Abogarda Scholandzkiego ma przyjąć imię Filipa Radgara Scholandzkiego. Będzie to czwarty król w ponad ośmioletniej historii Królestwa Scholandii.

Na najbliższą sobotę Marszałek Parlamentu Michał Borkowski zwołał Zgromadzenie Narodowe.

Będę na bieżąco informował o kolejnych wydarzeniach związanych z koronacją nowego władcy Królestwa Scholandii.
Szanowni Państwo,

W dniach 7-10 kwietnia odbyły się w Królestwie Scholandii wybory parlamentarne, które wygrał Komitet Wyborczy Wyborców "Odnowa Scholandii". Nowym Premierem został Nadin de Belli, który 30 kwietnia otrzymał nominację z rąk Króla Filipa Radgara Scholandzkiego po uzyskaniu potrzebnego wotum zaufania ze strony parlamentu. Ministrem Spraw Zagranicznych Królestwa Scholandii został niżej podpisany, Mateusz WalczakSmile
Przekierowanie