Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja dot. kontrowersji wokół kandydatury Królestwa Skarlandu
12.11.2009, 23:14
Post: #21
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Ekselencjo!

Cytat:Dodajmy znaki przestankowe:
- wymusznie, jeśli nawet UKZT funkcjonuje na innej stronie, dostępności do niej, co umikronacyjnia to państwo.
Nie brzmi już tak strasznie, prawda? Nie zakłada żadnej walki z UKZT, jedynie zakłada nakłonienie UKZT do pokazania swojej strony.

Przepraszam czy w Rotrii nakłonienie nazywacie wymuszeniem?

Cytat:Akcja miała zakładać użycie wojska -Użycie wojska przy takich akcjach (zajmowanie ziem niczyich) jest normalne i było stosowane. Ma nadać pozory realności takiemu posunięciu.

Po co użycie wojska, skoro jak Ekselencja pisze:

Cytat:bo jeżeli UKZT nie ukaże swojej strony, to dla Skarlandu - i większości v-świata również - nie istnieje.

Wysyłać wojsko na waszym zdaniem nieistniejące państwo...

Cytat:Szanuję zdanie Waszej Królewskiej Mości o tym człowieku, co nie zmienia jednak faktu, że u mnie jest persona non grata

Hmm...
Czy to nie w Rotrii, w waszym Sądzie jest tak że trzeba udowodnić niewinność, a nie winę, słyszałam kilka takich opinii?

Cytat:Jeżeli zaś UKZT izoluje się od polskich mikronacji, to co ono robi na wyspie, umieszczonej na mapie polskich mikrnacji? To dla mnie niezrozumiałe. Jak nie istnieje w polskim v-świecie, to nie może rościć sobie prawa do istnienia na jego mapie.

Po pierwsze Ekselencjo, to UKZT izoluje się nie od wszystkich polskich mikronacji, no chyba że Zjednoczone Królestwo Samundy nie jest uznawane przez Rotrię za mikronację, a po drugie UKZT zostało chyba dosyć dawno umieszczone na mapie.

Reasumując, nie ma prawnego dokumentu, który by mówił o tym, że UKZT zakończyło swoją działalność/ nie istnieje, oznacza iż chęć przywłaszczenia sobie ziem UKZT jest bezprawiem.

(-) Meisande V Gvandoya
Królowa Zjednoczonego Królestwa Samundy
Okotukwano (MSZ)
Osen(Minister Sprawiedliwości)
"Gorące Słońce Pustyni"
[Obrazek: dwxcoy.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 00:04
Post: #22
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Przede wszystkim pragnę podziękować Ekscelencjom z Kortez Generalnych, że nazwali mnie tak, jak mojego zacnego, nieżyjącego już chyba 93 lata poprzednika, Jego Cesarską i Królewską Mość Franciszka Józefa I ;-).

Wymuszenie, jak sądzę, jest kolejnym niefortunnym sformułowaniem użytym w Skarlandzie. Takie pomyłki się zdarzają, a de facto i tak chodzi o to, że UKZT winno dostosować się do zasady "nie ma strony - nie ma mapy".

Użycie wojska, choć może trącić infantylizmem, jest po prostu urozmaiceniem naszej rzeczywistości. Skoro więc UKZT nie istnieje, to wojsko miałoby charakter wyłącznie porządkowy. Cóż, w Austro-Węgrzech nad większością terytorium czuwa Żandarmeria wojsk obrony krajowej i nikt tego nie rozpatruje w takich kategoriach.

Zgodzę się, że szukanie kolejnych pikseli na mapie nie jest najwyższych lotów formą dyplomacji, ale jednak nie można tu zarzucić Skarlandowi działań agresywnych w obliczu nieistnienia UKZT.

"Jeżeli zaś UKZT izoluje się od polskich mikronacji, to co ono robi na wyspie, umieszczonej na mapie polskich mikrnacji? To dla mnie niezrozumiałe. Jak nie istnieje w polskim v-świecie, to nie może rościć sobie prawa do istnienia na jego mapie."

Tak, to jest dość ważna sprawa.

"Po pierwsze Ekselencjo, to UKZT izoluje się nie od wszystkich polskich mikronacji, no chyba że Zjednoczone Królestwo Samundy nie jest uznawane przez Rotrię za mikronację, a po drugie UKZT zostało chyba dosyć dawno umieszczone na mapie."

Solardia też została dawno umieszczona na mapie... I Meridland... I Etiuda... wymieniać dalej?

A Karta OPM mówi tak:
"4. Jeżeli w ciągu 3 dni od przedstawienia raportu przez Sekretarza Generalnego co najmniej trzech innych Członków Organizacji nie zgłosi sprzeciwu, propozycja Sekretarza Generalnego staje się wiążąca."

Musimy więc czekać na raport Ekscelencji Sekretarza i ewentualne sprzeciwy.

[Obrazek: UB4.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 01:00
Post: #23
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Wasze Ekscelencje!

Czytając ten wątek, ogarnia mnie co raz to większe zdumienie - jak bardzo delegaci poważnych państw mogą a tak zostać wytrąceni z właściwego toku działań przez jedną osobę?! Wystarczyło, że JKM Meisande zarzuciła Skarlandowi rzekomą agresję na rzekomo istniejące państwo, którego jedyny rzekomy przedstawiciel wręcz szczyci się tym, że nie ujawnia adresu stron publicznie (co w moich oczach czyni z niego ewidentnego mitomana), a już JE Sekretarz Generalny nazywa sprawę "trudną" i zajmuje się w zadawaniem pytań całkowicie oderwanych od faktycznej sprawy (typu - "czy UKZT istnieje"). Wydaje mi się, że to takie przypadki właśnie sprawiają, że OPM nie jest w pewnych kręgach traktowane poważnie i wyśmiewane jako niezdolne do działania.

Tym niemniej, z punktu widzenia legislacyjnego łatwo odpowiedzieć na zadane pytania. Czy UKZT istnieje? Nie. Fragment karty OPM, który dość powszechnie jest używany jako definicja mikronacji (choć mówi akurat o warunkach dla członków) mówi jasno o istnieniu strony internetowej takiego państwa. Na istnienie strony nie ma aktualnie żadnych dowodów. Uprzedzając pytania reprezentantów Samundy - tak, nie uważam słowa JKM Meisande (tak jak i jakichkolwiek innych osób) za wystarczające, aby uznać UKZT za istniejącą mikronację.

Jeżeli chodzi o kwestię samego Skarlandu, mamy tu sytuację, w której chcielibyśmy rozważać w świetle prawa OPM konflikt dwóch państw, które do OPM nie należą, a jedno z nich najprawdopodobniej nie istnieje. Czy tylko ja dostrzegam w tym totalny absurd? Żeby chociaż to państwo trzecie (UKZT) zgłosiło się z prośbą o mediację, ochronę czy cokolwiek do OPM - tymczasem jest ono reprezentowane (jakim prawem ja się pytam?) przez ZKS. Uznam po prostu, że reprezentanci ZKS szukają jakiegoś pretekstu aby znowu zaistnieć na forum międzynarodowym.

Ja osobiście nie widzę NAJMNIEJSZYCH powodów, aby przerywać zwykłą procedurę przyjmowania Skarlandu do OPM na podstawie zarzutów bez żadnych dowodów. Samunda po raz kolejny (jak w przypadku broni masowego rażenia) w sposób awanturniczy próbuje się jakoś wypromować - i te starania (choć nie samo państwo, oczywiście) należy w mojej opinii zignorować.

Czekamy na raport JE Sekretarza Generalnego - i jeżeli do tego czasu Samunda znajdzie dwóch popleczników, którzy również zaprotestują, to los członkostwa Skarlandu powinien rozstrzygnąć się w głosowaniu. Jeżeli natomiast (co przewiduję) Samunda nie znajdzie takowych sojuszników w tej sprawie, Skarland wejdzie do OPM bez przeszkód.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 02:21
Post: #24
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Dla mnie ukrywanie strony państwa przed światem jest debilizmem.
Przepraszam za takie określenie ale nie idzie tego inaczej nazwać.
Po co ukrywać stronę skoro jest ona częścią dowodu istnienia państwa i ma także funkcje promocyjną państwa to ja kompletnie nie rozumiem.
UKZT umarło dawno temu a jej władca to typowy krzykacz, któremu schlebia to że ktoś zwraca na niego swą uwagę.
Usiłowanie wmówić członkom OPM że UKZT istnieje jest tym samym co twierdzenie że Leblandia istnieje dlatego że posiada swą stronę.
Państwa rodzą się i upadają a na ich miejsce powstają nowe, to jest naturalny cykl w v świecie.
Zreszta UKZT tych ziem nie stworzyło sobie tylko zaporzyczyło je pewnej osoby dopasowując je tylko do "swego klimatu" więc było w tej samej sytuacji co Skarland i postąpiło tak jak chce to uczynić Królestwo Skarlandu.

Kedyw Natanii
Patryk I Labacki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 02:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2009 02:40 przez Thorgautr Gvandoya.)
Post: #25
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Strasznie się na, to wszystko co niektórzy wściekają. Skoro nie chce UKZT pokazać wam strony, to widocznie ma powody. W sumie, to się nie dziwię czytając liczne obelgi w ich naród.


Cytat:tymczasem jest ono reprezentowane (jakim prawem ja się pytam?) przez ZKS.
ZKS ma prawo do wyrażania niezależnych opinii i tak samo WE miał prawo krzyczeć w swojej gazetce jacy, to my jesteśmy źli, bo coś tam. Tak samo my mamy prawo do swoich racji i wypowiedzi. Mało mnie obchodzi, że UKZT nie pokazuje strony, bo to nie jest przedmiotem tej dyskusji.

Swoją drogą nazywać kogoś krzykaczem i samemu taką politykę uprawiać, to czysty oportunizm.


Edycja:

Nie wiem jakie korzyści przynosi taki spór AW i Surmenii, ale wydaje mi się, że oba państwa dążą do tego aby inna nacja nie myślała samodzielnie i tylko przyklepywała racje.

(-)Thorgautr Gvandoya
Książe Krwi
Syn Sahary
Asokwafo
Konungr Osady Wikingów Jomsborg
Wielki Generał


Czasami żałuję, że A-W wróciło do OPM, a Ty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 03:54
Post: #26
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Przepraszam bardzo JE Svennson ale czy ja krzycze?
Napisałem jednego posta w tym temacie wyrażając swą opinie na konkretny temat.
Chyba po to istnieje OPM aby państwa mogły wyrażać w nim swą opinie na konkretny temat?
Jeżeli już JE pisze że UKZT ma powody by ukrywać strone to po co ją stworzyli a raczej po co ją stworzył "władca" tego państwa?
Niech mi JE nie wmawia że to jest normalne zachowanie.
na sam koniec chciałbym jeszcze nawiązać do edycji wypowiedzi gdzie JE sugeruje że inne narody nie myślą i tylko przyklepują racje Monarchii Austro-Węgier i Królestwu Surmeńskiemu.
Informuję JE że Królestwo Natanii jest państwem suwerennym i niepodległym a także że jej król czyli ja nikomu nie przyklepuje racji lecz stwierdzam fakty i wyrażam swą opinie do czego mam święte prawo.

Kedyw Natanii
Patryk I Labacki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 09:10
Post: #27
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Cytat:Dla mnie ukrywanie strony państwa przed światem jest debilizmem.
Przepraszam za takie określenie ale nie idzie tego inaczej nazwać.
Po co ukrywać stronę skoro jest ona częścią dowodu istnienia państwa i ma także funkcje promocyjną państwa to ja kompletnie nie rozumiem.
UKZT umarło dawno temu a jej władca to typowy krzykacz, któremu schlebia to że ktoś zwraca na niego swą uwagę.
Usiłowanie wmówić członkom OPM że UKZT istnieje jest tym samym co twierdzenie że Leblandia istnieje dlatego że posiada swą stronę.
Państwa rodzą się i upadają a na ich miejsce powstają nowe, to jest naturalny cykl w v świecie.

Zgadzamy się jak widać z JKM Patrykiem I ;-).

Cytat:Strasznie się na, to wszystko co niektórzy wściekają. Skoro nie chce UKZT pokazać wam strony, to widocznie ma powody. W sumie, to się nie dziwię czytając liczne obelgi w ich naród.

Na obelgi czy szacunek każdy sobie sam zasługuje, a żenująca działalność Fryderyka Wilhelma zasługuje JEDYNIE na pogardę.

Cytat:ZKS ma prawo do wyrażania niezależnych opinii i tak samo WE miał prawo krzyczeć w swojej gazetce jacy, to my jesteśmy źli, bo coś tam. Tak samo my mamy prawo do swoich racji i wypowiedzi. Mało mnie obchodzi, że UKZT nie pokazuje strony, bo to nie jest przedmiotem tej dyskusji.

Oczywiście, Samunda ma prawo wyrażania swoich opinii. A strona UKZT stała się jednak przedmiotem dyskusji właśnie dlatego, że JKM Meisande V raczyła zauważyć, iż wg niej Samunda istnieje.

Cytat:na sam koniec chciałbym jeszcze nawiązać do edycji wypowiedzi gdzie JE sugeruje że inne narody nie myślą i tylko przyklepują racje Monarchii Austro-Węgier i Królestwu Surmeńskiemu.
Informuję JE że Królestwo Natanii jest państwem suwerennym i niepodległym a także że jej król czyli ja nikomu nie przyklepuje racji lecz stwierdzam fakty i wyrażam swą opinie do czego mam święte prawo.

Zdecydowanie tak! Uważam, że insynuacje, jakoby jakiekolwiek państwo "przyklepywało" nasze racje są nie na miejscu. Jeżeli jednak Ekscelencja zamierza sugerować jakiś system zależności między naszymi krajami, to być może wywodzi to Ekscelencja od faktu, iż Samunda broni UKZT tak zawzięcie, jakby chodziło o więcej niż sprawę jednego tylko Fryderyka Wilhelma. Rozumiem, że Samunda może mieć z tym pewien problem, jako że jej racji nie raczył "przyklepać" żaden z Członków OPM...

Ekscelencje z Samundy raczą bronić UKZT i oskarżać Skarland o działania agresywne... Wobec tego dlaczego to właśnie o UKZT krąży tak zła opinia kraju toczącego niegdyś "wojny o piksele"? Dlaczego UKZT "musi" się izolować, skoro jego władca jest przecież takim wspaniałym, uczciwym człowiekiem? Dlaczego gdy tylko gdzieś (zapewne oprócz Samundy) pojawia się Fryderyk Wilhelm wszyscy uciekają jak najdalej, żeby tylko z nim nie przebywać w jednym miejscu? Tylko naprawdę, proszę nie opowiadać bajek o "pokrzywdzonym" Fryderyku Wilhelmie, bo na swoją "reputację" zapracował sobie własnymi czynami, a sam - gdy tylko zaczyna się zamieszanie związane z nim - wydaje się być niezmiernie uradowany.

Ciekawe, czy Ekscelencje z Samundy byliby w stanie logicznie odpowiedzieć na wszystkie zadane w tym wątku pytania odnośnie UKZT?

[Obrazek: UB4.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 10:32
Post: #28
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Cytat:Oczywiście, Samunda ma prawo wyrażania swoich opinii. A strona UKZT stała się jednak przedmiotem dyskusji właśnie dlatego, że JKM Meisande V raczyła zauważyć, iż wg niej Samunda istnieje.

WCKM...
Ja myślałam, że Samunda cały czas istnieje, a może mam złudzenia...

Co do całości, to nie będę odpowiadać wszystkim bo nie mam zamiaru ciągnąć dale tej "bazarowej" dyskusji, jaką WE raczyli uczynić z naszego stanowiska wobec perzyjęcia Skarlandu do OPM.

Napiszę jedynie, że nie dość iż zostaliśmy napadnięci słownie za nasze decyzje i wypowiedź, na zasadzie "chuzia na Józia", to jeszcze zostaliśmy obrażeni...

Oczywiście cała sytuacja zostanie przedstawiona na Radzie Plemiennej, która oceni jej rozmiar i wyciągnie odpowiednie wnioski z sytuacji tu zaistniałej.

Przyznam, że nie interesuje nas czy państwa negujące nasze wypowiedzi sympatyzują z UKZT czy nie, naszym obowiązkiem jest bronić sojusznika i taka sama byłaby sytuacja, gdyby chodziło o inne państwo, z którym utrzymujemy stosunki dyplomatyczne i które kiedyś stanęło po naszej stronie, w jakże trudnej sytuacji, jaką mieliśmy w przeszłości.

Nie potrzebujemy reklamy/promocji, jak ktoś tu napisał, jeśli takiej będziemy potrzebować, to jest wiele firm w internecie reklamujących strony internetowe i tam zapewne się zwrócimy.

Ekselencje!

Zjednoczone Królestwo Samundy w przyszłości nie będzie się trzymało kurczowo organizacji, gdzie nie ma prawa do własnego zdania, a co więcej zostaje obrażane i staje się słownym atakiem pewnej grupy państw nie wiedząc czemu nieprzychylnie do nas nastawionych i proszę nie pisać, że są to tylko odpowiedzi na nasz sprzeciw, bo jakoś to nas nie przekonuje.
Co więcej, mam wrażenie, że gdyby problem ów został poruszony przez państwa tu piszące kontra, znalazłby wielu zwolenników i wszystko byłoby słuszne i zrozumiałe.

Zjednoczone Królestwo Samundy ma i będzie miało swoje zdanie, będzie je wyrażało i argumentowało w sposób sobie odpowiedni, zatem albo przyjmiecie Ekselencje to za fakt albo dalej z OPM będziecie robić targowisko i ośmieszać tą organizacje w oczach innych, bo swoim zachowaniem, dyskusją nikomu nie potrzebną, ciągnacą się w nieskończoność i prowadzącą do obrażania innych, robicie z Organizacji Polskich Mikronacji zwykłą pyskówkę, miast rzeczowych dyskusji.

Na zakończenie dodam, że nasze stanowisko pozostaje niezmienione i nie mamy zamiaru uczestniczyć w tej farsie, jaką Ekselencje uczyniliście z weta jednego z państw członkowskich.

(-) Meisande V Gvandoya
Królowa Zjednoczonego Królestwa Samundy
Okotukwano (MSZ)
Osen(Minister Sprawiedliwości)
"Gorące Słońce Pustyni"
[Obrazek: dwxcoy.jpg]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2009 11:37 przez Thorgautr Gvandoya.)
Post: #29
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
Cytat:Informuję JE że Królestwo Natanii jest państwem suwerennym i niepodległym a także że jej król czyli ja nikomu nie przyklepuje racji lecz stwierdzam fakty i wyrażam swą opinie do czego mam święte prawo.


Proszę czytać ze zrozumieniem.

Cytat:Przepraszam bardzo JE Svennson ale czy ja krzycze?
Nie pisałem o WE.

Cytat:Na obelgi czy szacunek każdy sobie sam zasługuje, a żenująca działalność Fryderyka Wilhelma zasługuje JEDYNIE na pogardę.

Myślałem, że tak szanowany polityk jak WCKM zachowa pogardę na dyskusje prywatne, a nie publiczne i to zwłaszcza w takim miejscu jak te.

Cytat:Oczywiście, Samunda ma prawo wyrażania swoich opinii. A strona UKZT stała się jednak przedmiotem dyskusji właśnie dlatego, że JKM Meisande V raczyła zauważyć, iż wg niej Samunda istnieje.
Tak stało się przedmiotem dyskusji, bo WCKM naskoczył na JKM. Zarzucając mojej królowej kłamstwo i myśl WCKM, że wszystko jest w porządku?

Jeżeli kogoś mamy obarczać winą o taką niepotrzebną dyskusję, to jedynie WCKM, bo znając kartę OPM wiedział WCKM, że trzeba trzech sprzeciwów, aby rozpoczeło się głosowanie. Dlatego nie pojmuję, po co to wszystko. Zachowuję się WCKM, tak jakby chciał nas przekonać, że kłamiemy i nie potrzebnie się sprzeciwiamy.

(-)Thorgautr Gvandoya
Książe Krwi
Syn Sahary
Asokwafo
Konungr Osady Wikingów Jomsborg
Wielki Generał


Czasami żałuję, że A-W wróciło do OPM, a Ty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.11.2009, 11:34
Post: #30
RE: Wniosek o przyjęcie do OPM Królestwa Skarlandu
"Oczywiście, Samunda ma prawo wyrażania swoich opinii. A strona UKZT stała się jednak przedmiotem dyskusji właśnie dlatego, że JKM Meisande V raczyła zauważyć, iż wg niej Samunda istnieje."

Najmocniej przepraszam, moja pomyłka ;-).

"Zjednoczone Królestwo Samundy w przyszłości nie będzie się trzymało kurczowo organizacji, gdzie nie ma prawa do własnego zdania, a co więcej zostaje obrażane i staje się słownym atakiem pewnej grupy państw nie wiedząc czemu nieprzychylnie do nas nastawionych i proszę nie pisać, że są to tylko odpowiedzi na nasz sprzeciw, bo jakoś to nas nie przekonuje."

Przykro nam to czytać, zwłaszcza że Samunda wiele wnosi do Organizacji. Wniosła też (choć, jak widzę, nie do końca chce to przyznać) tę dyskusję, w czasie której jesteśmy w stanie choć trochę zbliżyć się do rozstrzygnięcia sprawy UKZT.

"Co więcej, mam wrażenie, że gdyby problem ów został poruszony przez państwa tu piszące kontra, znalazłby wielu zwolenników i wszystko byłoby słuszne i zrozumiałe."

Przede wszystkim - żadne inne państwo prócz Samundy nie jest na tyle, nazwijmy to tak, odważne, by sprzymierzyć się z UKZT. Dlatego jest to - jak sądzę - rodzaj "gdybania". WKM zdaje się teraz przedstawiać Samundę (wraz z UKZT) niemal jako oblężoną przez wszystkich twierdzę, a nas jako tych "niedobrych" agresorów, którzy bawimy się atakami na jakże pokrzywdzone przez los dwa niewinne państwa.

Czyżby WKM chciała powiedzieć, że "mniejsi nie mają prawa głosu"? O ile mi wiadomo, to między innymi zasługa Austro-Węgier, że każdy głos liczy się tak samo, a ja podkreślałem zawsze, że głos każdego państwa jest tak samo ważny. Jeżeli stanowisko Samundy jest osamotnione - trudno, zdarza się, ale nie kryje się za tym nic innego jak niechęć innych państw do UKZT - na którą to UKZT sobie zasłużyło.

"Na zakończenie dodam, że nasze stanowisko pozostaje niezmienione i nie mamy zamiaru uczestniczyć w tej farsie, jaką Ekselencje uczyniliście z weta jednego z państw członkowskich."

Czyli nadal nie jest WKM w stanie odpowiedzieć na pytania? Proszę wybaczyć, ale wygląda to jak w filmie "Kiler", gdy naczelnik więzienia odpowiada "Wiem, ale nie powiem."

"Proszę czytać, ze zrozumieniem."

Skoro Ekscelencja tak pisze, to korzystając z okazji poproszę o zrozumiałe pisanie - np. właściwe używanie interpunkcji.

"Myślałem, że tak szanowany polityk jak WCKM zachowa pogardę na dyskusje prywatne, a nie publiczne i to zwłaszcza w takim miejscu jak te."

Ekscelencjo, zwykle tak robię, ale Fryderyk Wilhelm zdecydowanie obniżył standardy wielu płaszczyzn komunikacji - a dla takich działań nie może być tolerancji. Wystarczy, że pamiętam wszystko, co się działo w ramach Unii Kontynentu Wschodniego.

"Tak stało się przedmiotem dyskusji, bo WCKM naskoczył na JKM. Zarzucając mojej królowej kłamstwo i myśl WCKM, że wszystko jest w porządku?"

Kłamstwo zarzuciłem jedynie Fryderykowi Wilhelmowi i zdziwiłem się, że JKM mu wierzy. Ponadto, nie uwierzyłem w słowa JKM Meisande V. Przykro mi, ale mimo szacunku, jakim darzę Jej Królewską Mość, nie jestem w stanie uwierzyć w coś, czego źródłem jest Fryderyk Wilhelm.

"Jeżeli kogoś mamy obarczać winą o taką niepotrzebną dyskusję, to jedynie WCKM, bo znając kartę OPM wiedział WCKM, że trzeba trzech sprzeciwów, aby rozpoczeło się głosowanie. Dlatego nie pojmuję, po co to wszystko. Zachowuję się WCKM, tak jakby chciał nas przekonać, że kłamiemy i nie potrzebnie się sprzeciwiamy."

Chęć przekonania Was, że niepotrzebnie się sprzeciwiacie i kłamiecie byłaby z mojej strony optymizmem graniczącym z głupotą. Zachowuję się tak nie ze względu na wrogość wobec Samundy (której nie odczuwam), a ze względu na niechęć do niskich standardów, jakie reprezentuje sobą UKZT.

Pozwolę sobie zacytować Fryderyka Wilhelma:
"Btw nowego linku do strony nie dostaniecie, bo nie chce hołoty mieć na stronie."

Ekscelencje, widocznie jesteśmy wszyscy oprócz Samundy "hołotą"...

Polecam też cały wątek: http://forum.mikronacje.info/index.php?topic=735.0

[Obrazek: UB4.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości