Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejna abdykacja i chaos.
20.12.2009, 08:14
Kolejna abdykacja i chaos.
Wasze Ekscelencje!

Rzeczypospolita to od dawna zaścianek v- świata, z niezbyt wielką chęcią dzieliła się swymi problamami, uznałem, ze już pora poprosic o pomoc, trzeci v- władca Rzeczypospolitej- Jan IV abdykował, oto jego ostanie słowa:

Cytat:
Cytat:Akt Abdykacji:

My, Jan IV z Bożej Łaski oraz woli Narodu, Król Rzeczpospolitej Obojga Narodów, wielki książę litewski, książę pruski, ruski, inflancki etc. etc postanawiamy z dniem dzisiejszym zrzec się Korony Rzeczpospolitej Obojga Narodów, na rzec księcia Adama Brzezine Winiarskiego. Mamy nadzieję, że decyzja ta zostanie zaakceptowana przez lud.
Niniejszy akt abdykacji obowiązuje od dnia jutrzejszego.

Dano już po raz ostatni w Warszawie, dnia 19 grudnia Roku Pańskiego 2009.

Jego Królewska Mość Jan IV

Ostatnie moje słowa:

Dnia dzisiejszego abdykuję. Myślę, że dokonałem odpowiedniego wyboru jeżeli chodzi o następcę. I myślę, że akurat książę Winiarski nie będzie musiał od samego początku użerać się z konfederacją, a także nie będzie musiał czytać w podpisie obywateli "opozycjonista wobec monarchy".

Panowałem dość krótko, dwa miesiące - zapewne w chwili kiedy będzie czytał ktoś tę wiadomość zada pytanie, dlaczego Król Jan IV abdykował? Przecież to taka, mówiąc kolokwialnie fajna fucha, siedzieć sobie w pałacu, podpisywać ustawy, wydawać dekrety, kontaktować się z osobami z zagranicy. Czyż życie króla nie jest usnute różami?

Otóż kochani nie, zwłaszcza wtedy kiedy mimo, apeli jesteś olewany, kiedy wszelkie twoje pomysły no niestety są odrzucane. Oczywiście w państwie demokratycznym, właśnie demokracja ma wygrywać i tak się stało m.in w podejmowaniu decyzji ws. epoki. Dziś kochani jesteśmy Rzeczpospolitą w czasach 1901 roku gdzie już mamy granaty, telefony, pociągi pancerne - armia świetnie się bawi.

Niestety ja osobiście z tym pogodzić się nie mogę i wiem, że kiedy po raz kolejny wkładałbym kij w mrowisko przegrałbym. Nie mam zamiaru również roztrząsać tego tematu ponownie bo wtedy zostałbym oskarżony o podważania zdania obywateli. A więc w tej chwili mam związane ręce.

Nie tak miała wyglądać Rzeczpospolita Obojga Narodów - niby miało być to państwo historyczne, ale wyszła klapa moim zdaniem. Ja jestem wychowankiem Rzeczpospolitej Obojga Narodów z czasów roku 2008 - byłem od samego początku i właśnie do tego kraju przyciągnął mnie fakt, że będzie to odzwierciedlenie tej realanej, historycznej Rzeczpospolitej - która istniała w czasach XVI - XVII wiek.

Początkowo byłem za przeniesieniem Rzeczpospolitej właśnie w nieszczęsne czasy 1900, później jednak byłem za utrzymaniem starego porządku i wystarczyło tylko z kleić historię realną z wirtualną.

To jest jeden z powodów mojego odejścia. Początkowo Rzeczpospolita Obojga Narodów była ciekawym krajem z czasem zeszła na psy ogólnie także przez jakość obywateli do na przybywających, ogólnie przez upadek znaczenia tytułu szlacheckiego (jednak nie mam zamiaru negować decyzji JKW Augusta), również przez fakt, że całe życie państwa opiera się na armii.

Było wiele pomysłów, by stworzyć Tajną Radę (która wprowadziłaby reformę) w składzie 3 osób, ale po co robić coś na siłę? Rzeczpospolita to już jak potężne drzewo, które ma duże korzenia i niestety za wiele przy tym 200 stuletnim drzewie nie można zrobić. Zwłaszcza, że "Tajna Rada" w składzie 2 - 3 osób na 7 obywateli, którzy są zapatrzeni w swoje poglądy, którzy za byle co wydrapią oczy trudno jest coś zmienić. Bo jak już te 3 osoby robiłyby porządki to zapewne te 7 obywateli uciekłoby z kraju, albo by była walka między władzą, a ludem. A państwo zkłócone jest niestety słabe.

Nie mam wystarczającego poparcia by dokonywać zmian. I wiecie co powiem? Żałuję, że zgodziłem się nosić koronę.
W chwili obecnej Rzeczpospolita Obojga Narodów to jak realowy serial "Moda na Sukces", dość nudny serial w, którym w kółko mieli się to samo tak i jest w Rzeczpospolitej. Mam nadzieję, że kiedyś kiedy zajrzę do Rzeczpospolitej będzie to zupełnie inne, ciekawsze państwo. Dla mnie teraz właściwie Rzeczpospolita Obojga Narodów jest grą strategiczną (forumową) za sprawą m.in armii. Mam nadzieję, że po tym kiedy poleciały z mojej strony pomidory w stronę armię nie nastąpi seria odejść bo ktoś skrytykował naszą armię - bowiem wtedy państwo całkowicie się rozleci.

Bynajmniej ja już nie będę musiał się męczyć bo nie mogę nic zrobić i przynajmniej sprawię przyjemność swoją abdykacją osobą, które z miłą chęcią włożyłyby mi nóż w plecy - oczywiście nie twierdzę, że w polityce wszyscy powinni cię kochać, ale jak nie masz poparcia nic nie zrobisz.

Choć mógłbym pobawić się w prowadzenie stanu wyjątkowego, i robić inne cuda, ale to nie ma sensu - nie na tym powinno to polegać.

Na zakończenie, dziękuję tym, którzy mnie wspierali przez ten cały czas, i dziękuję za zabawę przez ten ponad rok. I oczywiście, życzę miłej zabawy tym, którzy pozostają w Rzeczpospolitej! Żegnam.

Jak WE zauważyli w Rzeczypospolitej nie jest najlepiej, wraz z odejściem króa, odszedł Kanclerz Wielki- hrabia Sebastian Bachmura, brak silnej władzy- choć nie wątpię, ze nowy monarcha sprawdzi się na swym stanowisku, ks. Winiarski to doskonały administrator. Najaktywniejszą dziedziną zycia rozwijająca się w RON jest armia, ja chciałem ożywić kulturę i byłem na dobrej drodze, lecz teraz z odejściem władcy, pora przejśc do głebszych reform.

Pisze do WE z prośbą o radę, jest tutaj wiele doskonałych polityków, co Rzeczypopspolita ma zrobić?

Dziekuję za uwagę,

JKW August IV

Jego Królestwa Wysokość August IV, król senior Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24.12.2009, 10:29
RE: Kolejna abdykacja i chaos.
Ja osobiście uważam iż teraz w Rzeczpospolitej Obojga Narodów nastąpi długie i owocne w sukcesy panowania JKM Adama I.
A z tego co mi wiadomo aktywność obywateli jest na dobrym poziomie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25.12.2009, 10:28
RE: Kolejna abdykacja i chaos.
Tak, sytuacja w Rzeczypospolitej już się uspokoiła, powstał nowy Rząd Królewski w składzie:
Kanclerz Wielki Rzeczypospolitej: JKW August IV
Podkanclerzy: książę Janusz Radziwiłł
Marszałek Wielki: hrabia Kamil Chojnacki
Mecenas Wielki: Iwo Gorewicz

Jego Królestwa Wysokość August IV, król senior Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości