Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na dobry początek
04.05.2010, 23:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2010 15:06 przez P. Petrosigos.)
Na dobry początek
Ekscelencjo Sekretarzu Generalny,
Dostojni Członkowie i Obserwatorzy!

Kontynuując wątek z Sali Plenarnej, chciałbym rozpocząć oficjalną dyskusję na temat sposobu organizacji pracy, której efektem ma być Mapa Organizacji Polskich Mikronacji.

Żeby nie wchodzić w cudze kompetencje, uprzejmie proszę osoby do tego właściwe o podjęcie działań w sprawie zawiązania zespołu pracującego nad Mapą.

Zaraz gdy do tego dojdzie, udostępnię plik źródłowy w formacie .PSD zawierający niedokończone III wydanie "Mapy Wirtualnego Świata": mapy mojego autorstwa, od której - nieskromnie mówiąc - zaczęła się nowa idea umiejscowienia wszystkich mikronacji na jednej mapie.

Plik jest potężny, ponieważ ma rozmiary 5996 na 2476 pikseli, zajmuje ponad 30 megabajtów i obejmuje ogromną ilość warstw. W efekcie będziemy mogli pracować na materiale, który w miejscach, gdzie został już ukończony, jest wyjątkowo dokładny i estetyczny - zdecydowałem się na ręczne rysowanie metodą kalki, co dało nadspodziewanie dobry rezultat.

Czekam na odpowiedzi.

[Obrazek: 85202505.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.05.2010, 06:42
RE: Na dobry początek
Ekscelencjo!
Co szkodzi żeby Ekscelencja dokończył swoją mapę? I czy mógłby Ekscelencja przesłać mi swoje dzieło na PW - jestem jego bardzo ciekaw i nie wiem czy bym wytrzymał oczekiwanie Smile
09.05.2010, 17:27
Dobrze związku z marazmem jaki ogrania ten temat i jednym ekspertem postanawiam się zdać na Jego Królewską Mość. Z początku zamierzałem zebrać 5 członków komisji, ale okazuję się to mało prawdopodobne. Dlatego komisja w moim obecnym założeniu będzie zawierała trzech ludzi. Jeżeli zbiorę wystarczającą ilość osób, to w trybie natychmiastowym zabiorę się za spisanie odpowiedniej ustawy. Tak jak już wspomniałem nie chce i nigdy nie będę chciał tworzyć pustych stanowisk, dlatego zaczynam od zebrania potencjalnych członków.

(-)Thorgautr Gvandoya
Książe Krwi
Syn Sahary
Asokwafo
Konungr Osady Wikingów Jomsborg
Wielki Generał

Czasami żałuję, że A-W wróciło do OPM, a Ty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09.05.2010, 18:14
(05.05.2010 06:42)Birkart Grellenort napisał(a):  Ekscelencjo!
Co szkodzi żeby Ekscelencja dokończył swoją mapę? I czy mógłby Ekscelencja przesłać mi swoje dzieło na PW - jestem jego bardzo ciekaw i nie wiem czy bym wytrzymał oczekiwanie Smile

Przychylam się do prośby Ekscelencji Grellenorta i jeśli można też proszę o pochwalenie się swoim dziełem (może być wersja bez warstw). Smile

Zbyszko hrabia von Thorn-Broniek,
Kanclerz Księstwa Sarmacji
09.05.2010, 18:15
Najlepiej będzie jak zostanie ona po prostu opublikowana dla wszystkich Wink

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
09.05.2010, 19:40
Dostojni Zebrani,

Przedstawiam poniżej efekty mojej dotychczasowej pracy w formie pliku JPG. Zaznaczam, że ostatnie prace podjąłem w czasie, gdy Zjednoczone Królestwo Samundy oraz Federacja Al Rajn podzieliły między sobą ziemie niczyje na wspólnym kontynencie.

Mapa (około 4,5MB)

Czekam na uwagi.

09.05.2010, 19:45
Jest pięknie Wink

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
09.05.2010, 20:35
(09.05.2010 19:40)P. Petrosigos napisał(a):  Dostojni Zebrani,

Przedstawiam poniżej efekty mojej dotychczasowej pracy w formie pliku JPG. Zaznaczam, że ostatnie prace podjąłem w czasie, gdy Zjednoczone Królestwo Samundy oraz Federacja Al Rajn podzieliły między sobą ziemie niczyje na wspólnym kontynencie.

Mapa (około 4,5MB)

Czekam na uwagi.
Żywię nadzieję, że mapa Waszej Królewskiej Mości to tylko taki przykład, demo, nie reprezentujący poglądów WKM i Surmenii? Smile

/-/ Simon hr. McMelkor,
Przewodniczący Delegacji Królestwa Elderlandu www.elderland.pl
Uczestnik Rady Królewskiej
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Elderlandu
09.05.2010, 21:28
(09.05.2010 20:35)Melkor napisał(a):  Żywię nadzieję, że mapa Waszej Królewskiej Mości to tylko taki przykład, demo, nie reprezentujący poglądów WKM i Surmenii? Smile

Chodzi o Monderię czy sprawę WRM? ;-)

Co do pierwszego, to zwyczajnie nie miałem jak podpisać tej części świata w sytuacji, gdy nie wyrysowałem jeszcze wyspy, na której znajduje się Elderland, a w zamyśle miała być w tej samej otoczce kolorystycznej. Kwestię niepodległości Monderii chciałem nota bene poddać pewnego rodzaju konsultacjom.

Jeżeli zaś chodzi o WRM, to starałem się być mocno obiektywny. Nie dało się wcześniej zaprzeczyć aktywności rządu na tym konkretnym deklarowanym przez siebie terytorium (czyt. w chwili zapisania pliku - obecnie ich aktywność praktycznie nie istnieje), stąd taka, a nie inna adnotacja przy tych ziemiach.

09.05.2010, 21:32
(09.05.2010 21:28)P. Petrosigos napisał(a):  
'Melkor' pid='3421' dateline='1273430150' napisał(a):Żywię nadzieję, że mapa Waszej Królewskiej Mości to tylko taki przykład, demo, nie reprezentujący poglądów WKM i Surmenii? Smile

Chodzi o Monderię czy sprawę WRM? ;-)

Co do pierwszego, to zwyczajnie nie miałem jak podpisać tej części świata w sytuacji, gdy nie wyrysowałem jeszcze wyspy, na której znajduje się Elderland, a w zamyśle miała być w tej samej otoczce kolorystycznej. Kwestię niepodległości Monderii chciałem nota bene poddać pewnego rodzaju konsultacjom.

Jeżeli zaś chodzi o WRM, to starałem się być mocno obiektywny. Nie dało się wcześniej zaprzeczyć aktywności rządu na tym konkretnym deklarowanym przez siebie terytorium (czyt. w chwili zapisania pliku - obecnie ich aktywność praktycznie nie istnieje), stąd taka, a nie inna adnotacja przy tych ziemiach.
Sprawa WRM mnie nie zajmuje, ale dziękuję za wyjaśnienia ws. Monderii. To dobrze, że WKM zamierzał tak zrobić, a mnie zmylił kolor Monderii - tak często była zaznaczana, jako niepodległa.

/-/ Simon hr. McMelkor,
Przewodniczący Delegacji Królestwa Elderlandu www.elderland.pl
Uczestnik Rady Królewskiej
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Elderlandu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości