Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(V-totalny) System Gospodarczy
21.08.2010, 17:06
Post: #21
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Znajdujemy się w Geoidzie wypowiadać się tu może dosłownie każdy zarejestrowany. Jeśli krytyka, czy raczej chęć dyskusji jest zbędna zdaniem autora, temat zamknę, bo zostanie w tym momencie wyczerpany.

Proponowany jest tu (cytując za tytułem wątku) "(V-totalny) System Gospodarczy" i jeśli nie ma przymusu, to dlaczego ma nie być dyskusji? Może to doprowadziło by do tego, że więcej państw by go przyjęło? Nie wiem jak inni, ale czy ja powiedziałem, że jestem przeciwnikiem Atamana? Jestem przeciwnikiem idei przepychanej przez parę osób. Idei wypasionego systemu z wieloma bajerami na rzecz systemu ewolucyjnego.

Jeśli chodzi o "wspólne spotkania". To przykro mi, że państwa zainteresowane mają w nosie dyskusję i sensowne działanie systemu. Pragnę jedynie napomnieć, że to jednoosobowe decydowanie może się odbić Pańskim kosztem, gdy komuś zacznie się coś nie podobać.

Pragnę zauważyć, iż Monarcha Austro-Węgierski podał jedynie przykład związany z pieniądzem.

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 12:53
Post: #22
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Ekscelencje, kwestia czy Ataman będzie systemem rozbudowanym już od początku, czy prostym i ewoluującym nie jest jeszcze rozstrzygnięta, więc dotychczasowa krytyka jest bezprzedmiotowa.
Jeśli chcemy prowadzić rzeczową i konstruktywną dyskusję, powinniśmy zgadzać się ze sobą w sprawie pryncypiów:
1. Dyskutujemy nad szczegółami v-gospodarki, uważamy więc, że jest ona przydatna i potrzebna.
2. Jak przedstawia Minister Skarbu Austro-Węgier w swoim artykule, z czym po części się zgadzam, są dwa rodzaje v-gospodarek. Nazwijmy je liberalnym (jego zaletą jest większa swoboda i kreatywność uczestników, ale w razie braku aktywności, system pada) a drugi systemowy (ten system jest w stanie toczyć się niemal sam, ale jego wadą jest sztywność i upodobnienie do gier na przeglądarkę). Dalszy tok dyskusji Atamanem i jakimkolwiek innym wspólnym systemem zależeć będzie od tego, którą rozwiązanie przyjmiemy.
3. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem, i taką drogą stara się podążać system eskwiliński, jest połączenie obu tych modeli. Handel i produkcja oparte są na systemowym (określamy z góry jakim nakładem produkuje się dany towar, część z nich jest obowiązkowa do kupienia w pewnej ilości np. na miesiąc), ale z drugiej strony można łatwo uzupełniać system o nowe towary i drzewka produkcji (daje to furtkę kreatywności, a towary nieobowiązkowe do kupienia, mające charakter fabularny, zbliżają nas do modelu liberalnego). Usługi nie są oparte na modelu systemowym, dajemy tu wolną rękę użytkownikom.
4. Gdybyśmy przyjęli taki właśnie punkt widzenia, sprawy, które należy przedyskutować przed wprowadzeniem wspólnego v-systemu to:
a) wspólna lista towarów obowiązkowych do kupienia,
b) sposób produkcji towarów, które znajdą się we wspólnym obrocie (nota bene, niektóre towary mogą funkcjonować tylko w jednym państwie, być jego regionalną osobliwością bez wpływu na system wspólny),
c) system wymiany walut - wg mnie kurs stosowany przez państwa powinien być początkowo sztywny. Jeśli ktoś prywatnie chce kupić po innym kursie to jego sprawa. Oczywiście w skrajnej postaci prowadziłoby to do tego, że kurs oficjalny i rynkowy będą się różnić, ale od czego aktualizacja kursu co jakiś czas? Czy wymiana odbywać się będzie przez oferty czy przez fundusz wymiany, to kwestia techniczna.
W usługach można zostawić daleko idącą swobodę, do ich wprowadzenia we wspólny system potrzebujmey jedynie wzajemnego honorowania swoich kont.

Tak to widzę. Jakie jest zdanie Ekscelencyj na ten temat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 16:34
Post: #23
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Pragnę zauważyć, że dyskusja się toczy i nikt nie powiedział, że kwestie podstawowe dla systemu są nierozstrzygnięte. (Co dla mnie jest beznamiętną głupotą, ponieważ po co zabierać się za szczegóły, skoro podstawy nie ma?)

Na początku, uważam, jeśli już mówimy o pryncypiach. To śmiem twierdzić, że wszystko winno się zacząć od kartki papieru i ołówka. Od rozrysowania dróg produkcyjnych, sieci zależności, od całej produkcji, bo jeśli ona będzie, to łatwo będzie można wprowadzić owe "osobliwości". Może można zrobić także towary deficytowe, które będą tylko w niektórych miejscach?

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 18:08
Post: #24
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Szczerze mówiąc, nie rozumiem za bardzo o co WE chodzi w zdaniu "Co dla mnie jest beznamiętną głupotą, ponieważ po co zabierać się za szczegóły, skoro podstawy nie ma?". Otóż podstawy systemu są od dłuższego czasu już są. Są, istnieją, zostały przedyskutowane i wcielone w życie - zakodowane. W końcu na czymś muszę bazować tworząc wersję międzynarodową. Przyjąłem, że każde państwo przystępując do projektu zapoznało się z wersją podstawową i się na nią zgadza. Owszem, jeżeli grupa reprezentantów zdecyduje, że jedna z funkcji systemu powinna zostać zmieniona, to zmienię ją według prośby tych osób. Szczegóły systemu były dyskutowane w gronie obywateli Erboki, kiedy jeszcze nikt nie myślał o wersji międzynarodowej, dlatego nie zamierzam nagle pisać systemu od zera na WE zawołanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 19:26
Post: #25
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
I po co ta agresja? Po co te ataki? Czy ja coś karzę? Czy ja do czegoś zmuszam? A zwykły brak podstawowej informacji to nie moja wina. Swoje słowa opieram na tym, co dostałem. Czyli parę ogólnikowych informacji plus jakieś plany. I jak tu dyskutować o systemie skoro zaprasza się do niego nie publikując żadnej bazy informacyjnej? Temat mam niepomierną ochotę zamknąć, gdyż został od początku źle sformułowany. Coś w stylu "Urrrra! Mamy system i chcemy go w całym mikroświecie wprowadzić! Kto się pisze! Teraz wprowadzamy wymianę walutową! Urrra!"
Jeśli Erboka przyjęła go i stworzyła, a inne państwa go przyjmują w takiej formie jak jest w Erboce to czy nie prościej by było, co by już jechały na Atamanie na razie w wersji tylko krajowej? Żeby wewnętrznie gospodarka krzepła, rozwijała się i budowała, a dopiero potem dyskusje nad zmianami? Bo teraz jest już system gotowy i są dyskusje nad poszerzeniem go. Ale po co tak szybko? (Chyba, że już jadą, ale PONOWNIE nikt o tym nie poinformował)
Tu się rodzi pytanie... To co? Erboka będzie rozwinięta i ustabilizowana, a reszta niech zaczyna od zera? Ja tak to widzę. Mikronacyjna gospodarka jest b. podobna do realnej. Ona wymaga czasu i spokoju. Pierwsze dni, czy nawet miesiące będą jednym wielkim chaosem bo mieszkańcy będą inwestować, a przy tak nikłym poziomie informacji to będą inwestycje w ciemno, dla próby.

I przede wszystkim co by ktoś zakończył toczenie piany z ust bo złożę wniosek o odebranie głosu (tu obędzie się bez głosowań)... Temat to: "(V-totalny) System Gospodarczy" i ja się odniosłem do eskwilińskiego systemu gospodarczego. Dotąd były tu wpisy dotyczące Atamana, teraz temat się poszerzył jak widać, a ja mówię CAŁY CZAS ogólnie. Polecam w takim wypadku stworzenie wątku bezpośrednio mówiącego o Atamanie, a nie z goła mylne uzurpowanie sobie nazwy wątku (trochę nietrafionej widocznie) wyłącznie dla jednego systemu.

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 19:58
Post: #26
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Cytat:Jeśli Erboka przyjęła go i stworzyła

Ale Erboka go nie przyjęła ani nie stworzyła. Stworzyłem go ja, będąc obywatelem i Wielkim Triumwirem Erboki z pomocą paru innych osób.

Cytat:Tu się rodzi pytanie... To co? Erboka będzie rozwinięta i ustabilizowana, a reszta niech zaczyna od zera?

Wszyscy zaczynają od zera.

Cytat:I jak tu dyskutować o systemie skoro zaprasza się do niego nie publikując żadnej bazy informacyjnej?

Każdemu, kto wyraził taką chęć, przedstawiłem podstawy systemu, jak i sam działający system. Wszystkie dokumenty są rozpowszechniane cały czas pośród grupy państw chętnych do przystąpienia do systemu.

Cytat: Polecam w takim wypadku stworzenie wątku bezpośrednio mówiącego o Atamanie, a nie z goła mylne uzurpowanie sobie nazwy wątku (trochę nietrafionej widocznie) wyłącznie dla jednego systemu.

Ale jest to wątek tylko i wyłącznie o Atamanie, co zaznaczyłem już w pierwszym poście. Sam WE umieścił go w dziale inicjatyw, gdzie dyskutujemy o wybranych inicjatywach, a nie w Sali Ekonomicznej, gdzie możemy, jak to OPM uwielbia, posapać czysto teoretycznie.

Cytat: "Urrrra! Mamy system i chcemy go w całym mikroświecie wprowadzić! Kto się pisze! Teraz wprowadzamy wymianę walutową! Urrra!"

Tak, urrrraa, mamy system. I nie mamy czasu. Nie mam czasu przez trzy lata tworzyć podstaw systemu, tak jak tworzy się mapę mikroświata. Wszystko jest robione na szybko, bo czas, jaki mogę przeznaczyć na tworzenie kodu jest ograniczony. Jeżeli WE tak zależy na utrudnianiu organizacji tej Inicjatywy, to proszę zamknąć ten wątek. Dla mnie to nie problem, stworzę drugi. Stworzę drugie konto. Zostanę reprezentantem jeszcze innego państwa, skoro WE tak zależy na utrudnianiu mi pracy.

Dla mnie koniec tej bezsensownej kłótni, jak zwykle z JE Rutelheldem na czele.

--------------------------------------------------------------------

Ze spraw organizacyjnych:

Jeszcze dzisiaj w nocy przedstawię WE projekt regulaminu prac grupy roboczej (pod nową nazwą i z nowymi celami), który niejako sformalizuje działania grupy. W tej chwili JE Xavery Klopocki, Minister Skarbu Monarchii Austro-Węgier, pracuje nad międzynarodową umową powołującą unię gospodarczą państw Atamana. W związku z tym zajdą pewne zmiany w organizacji pracy nad systemem i wokół systemu (m.in. przekazanie praw i zadań Rabe Unternehmen odpowiedniej unii gospodarczej), tak, by to państwa członkowskie mogły decydować o systemie.

Z poważaniem,
C. Darosareier-St.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.08.2010 20:13 przez Otto von Rutelheld.)
Post: #27
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Ahh, jak miło sączyć jad... Tematu nie zamknę, nikogo nie będę blokował. A wypowiem się tylko wobec dwóch spraw, w reszcie się po prostu nie rozumiemy. (Choć niektóre kwestie są jaśniejsze. Na ten przykład czy wszyscy startują od 0) Mnie osobiście boli brak oficjalnej, publicznej i rzetelnej informacji od podstaw. Zatem:

1. Pozwolę sobie zatem (korzystając z tego, że mam prawo się wypowiadać) wątek poszerzyć, co by nie tylko traktował o Atamanie :). I możemy mówić o dwóch całkiem odmiennych sprawach, a wszystko będzie zgodne z tytułem.

Cytat:Sam WE umieścił go w dziale inicjatyw, gdzie dyskutujemy o wybranych inicjatywach, a nie w Sali Ekonomicznej, gdzie możemy, jak to OPM uwielbia, posapać czysto teoretycznie.
A ja tu odpowiem archiwum z gg:
Cytat:Darosareier
2010-08-15 13:28:05
Witam :)
ja
2010-08-15 16:40:07
znowu problem?
Darosareier
2010-08-15 17:50:21
Nie :)
2010-08-15 17:50:27
Tym razem inicjatywa :D
ja
2010-08-15 17:52:39
Tak ?
Darosareier
2010-08-15 17:52:56
Konferencje w/s Atamana nie wychodzą za dobrze :D
ja
2010-08-15 17:54:11
i ?
Darosareier
2010-08-15 17:54:22
A jako, że jest on projektem międzynarodowym, chciałbym zapytać, czy jest taka możliwość, abym dostał podforum do Sali Economici, na którym mogłaby się toczyć swobodna dyskusja nt. systemu.
ja
2010-08-15 17:55:21
Niestety nie mogę tego udzielić.
2010-08-15 17:55:24
Acz mam inne rozwiązanie
2010-08-15 17:55:38
Jakie państwa biorą w nim udział ?
2010-08-15 17:57:24
hm?
Darosareier
2010-08-15 17:57:36
Dreamland, Erboka
2010-08-15 17:57:40
Rep. Eskwilińska
2010-08-15 17:57:44
Rep. Francuska
2010-08-15 17:57:52
RON
2010-08-15 17:57:55
RSiT
2010-08-15 17:58:00
i podobno Natania
ja
2010-08-15 17:58:05
No to super :) niech któreś z państw złoży wniosek w Sali Plenarnej
2010-08-15 17:58:17
z propozycją patronatu nad tą inicjatywą
2010-08-15 17:58:48
Zostanie to przedyskutowane, przegłosowane i potem będę mógł z radością dodać poddział
Darosareier
2010-08-15 17:59:19
Hm... rozumiem :)
2010-08-15 17:59:26
Dziękuję :)
ja
2010-08-15 17:59:31
Mnie niestety ograniczają procedury
2010-08-15 17:59:37
I nie mogę tak sobie stworzyć poddziału :P
2010-08-15 17:59:50
Nie posiadam takiej mocy decyzyjnej
Darosareier
2010-08-15 17:59:56
A SG?
ja
2010-08-15 18:00:11
Też nie.
2010-08-15 18:00:38
Prędzej Szef Komisji acz takiego nie ma.
2010-08-15 18:00:47
Polecam jednak przeprowadzić procedurę.
Darosareier
2010-08-15 18:01:00
:)
2010-08-15 18:01:13
Postaram się dzisiaj złapać jednego z przedstawicieli :D
ja
2010-08-15 18:02:21
Ze swojej strony powiem tylko, że przypilnuję tej sprawy, z resztą jak wszystkich innych ;)
Darosareier
2010-08-15 18:02:33
Z góry dziękuję ;)
ja
2010-08-15 18:02:34
Więc tak szybko jak będzie możliwe, tak szybko to się stanie.
2010-08-15 18:03:33
A nie można tego robić w inicjatywach ? w OPMie, Geoidzie
2010-08-15 18:03:34
?
2010-08-15 18:03:54
Temat jest już przecież i nie widzę problemu co by tam dyskusję prowadzić.
Darosareier
2010-08-15 18:03:59
Chciałem założyć kilka wątków jednocześnie
ja
2010-08-15 18:04:11
Ba! Tam ma dostęp więcej osób niż wszędzie indziej.
2010-08-15 18:04:14
Ah, rozumiem.
Darosareier
2010-08-15 18:04:34
Chociaż od biedy można i Inicjatywy zaśmiecić :D
ja
2010-08-15 18:05:34
Nie, nie nie
2010-08-15 18:05:44
połączę to w tedy w jeden wątek
2010-08-15 18:06:08
Ale masz świadomość, że do podforum w ekonomice będą mieli tylko nieliczni dostęp ?
Darosareier
2010-08-15 18:06:28
Da się dostęp tym, którzy są reprezentantami państw.
ja
2010-08-15 18:06:38
To będą mieli na wstępie.

I jeśli ja utrudniam to mam pytanie... Gdzie? Z której strony?

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 20:29
Post: #28
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Po pierwsze, jakim prawem wyciąga WE rozmowy prywatne tu na OPM? A jeżeli nawet, to przecież z tej rozmowy i tak nic nie wynika. Nadal twierdzę, że

Cytat:Sam WE umieścił go w dziale inicjatyw, gdzie dyskutujemy o wybranych inicjatywach, a nie w Sali Ekonomicznej, gdzie możemy, jak to OPM uwielbia, posapać czysto teoretycznie.

Na podstawie:

Cytat:Tak w ogóle, pozwolę sobie przenieść to do odpowiedniego działu - "Inicjatywy Mikronacyjne"

----

Cytat:I jeśli ja utrudniam to mam pytanie... Gdzie? Z której strony?

Z jakiej strony? Grożąc co chwilę zamknięciem wątku i bezsensownym wtykaniem swojego nosa tam, gdzie nie potrzeba. Skoro WE nie widzi sensu istnienia takiego systemu, to po co WE się tu wciska na siłę? Żeby zaistnieć? Może nabić licznik postów?

Poza reprezentantami poszczególnych państw (mam wyliczać? Dreamland, Erboka, Austro-Węgry, Rep. Francuska, RON... dalej?), wprowadziłem w sprawy Atamana także JE SG OPM i to ich, osób zaangażowanych (lub w ogóle wiedzących cokolwiek o projekcie) proszę o komentarz, o dyskusję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.08.2010, 20:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.08.2010 20:41 przez Otto von Rutelheld.)
Post: #29
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Primo... Wyciągam prywatne rozmowy, ponieważ to rozmowa ze mną Smile. I tak jak z listem z urzędu, mogę publikować gdzie chcę, jak chcę, itd. obym nie zakłamywał i przeinaczał.

Secundo... Wynika jednoznacznie, dlaczego nie przeniosłem do Sali Ekonomicznej.

Tertio... Wtykam nos w temat, który mnie interesuje. I ponownie są mi w usta wciskane słowa których nie powiedziałem. JESTEM PRZECIWNY TAKIEJ FORMIE SYSTEMU NIE SYSTEMOWI, O KTÓRY OD DAWNA ZABIEGAM i próbuję wywołać dyskusję. A spotykam się jedynie z ścianą braku chęci jakiejkolwiek dyskusji. "Bo temat jest dla wybrańców"

Quatro... Nie będę tępił języka o coś, co powtarzam od początku mówiąc o zamkniętym gronie dyskusyjnym. Powtórzę tylko po raz kolejny... O takim projekcie (v-totalnym projekcie, czyż nie?) powinna być rzeczowa informacja publiczna, ogólnodostępna, a nie skróty informacji z środka prac.

Więcej się nie wypowiem, bo nie dojdziemy do porozumienia. Dla mnie dyskusja to dyskusja, a zamknięte koło dyskusyjne to zamknięte koło dyskusyjne i albo jedno, albo drugie. Tyle w temacie.

Mikołaj I do posła austriackiego hr. Walentego Esterhazy:
"Czy wie Pan, jacy byli najgłupsi polscy królowie? Pierwszy to Jan Sobieski, a drugi to ja - a to dlatego, iżeśmy obydwaj ratowali dynastie Habsburgów"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24.08.2010, 01:28
Post: #30
RE: (V-totalny) System Gospodarczy
Panie Darosareier,

Jak widać każda osoba, która chce skrytykować Pański pomysł, musi posiadać zgodę. W takim razie proszę na taką przed dalszą częścią tego postu.

A teraz na poważnie.

Jak pisze Pan informacje o postępach i stylu Atamana, to trzeba się liczyć z krytyką. Tak jest wszędzie: wydając płytę w realu, mówiąc w Parlamencie (wirtualnym czy realnym) swoje poglądy - jest się narażonym na krytykę. Dlatego śmieszne wydają mi się słowa, by tylko osoby poproszone mogły krytykować.

Po drugie - Pan Dyrektor chciał mieć dostęp do narad, zresztą nie było żadnego problemu i ja go nie widzę, by taki dostęp dać, nic by twórca Atamana na tym nie stracił.

Tyle na ten temat. I proszę tylko - Panowie, spuśćcie trochę z tonu...

Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości