Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezygnacja
11.09.2012, 11:30
Rezygnacja
Wasze Cesarskie, Królewskie i Książęce Mości!
Ekscelencje Prezydenci, Premierzy, Kanclerze i Ministrowie!
Ekscelencje Reprezentanci!
Szanowni Goście!

Jak wielu z Was zapewne wie, zostałem Królem niewielkiego wirtualnego państwa, Hasselandu. Choć Hasseland nie jest członkiem OPM, a ja trafiłem tu jako obywatel stowarzyszonego z nami państwa - Surmenii, to jednak uważam, że moje pozostawanie na funkcji SG OPM jest sprzeczne z Kartą Organizacji. Dlatego też z przykrością zmuszony jestem złożyć dymisję, która skutkować będzie za tydzień, 18 września.
Robię to tym niechętniej, że OPM jak i cały v-świat, przechodzi głęboki kryzys. W Organizacji panuje całkowity bezruch i według mnie konieczna jest zupełnie nowa jej formuła. Bezruch panuje też w realowym Stowarzyszeniu Polskich Mikronacji.
Ja jednak jestem zdania, że mikronacje nie stały się przeżytkiem, ale że trzeba znaleźć nowe metody pozyskiwania mieszkańców. "Zwykłe" rezerwy się wyczerpały, starzy mieszkańcy się przeważnie "wypalili", nowi nie przychodzą. Co zrobić?
Z pewnością - działać razem. Naszą siłą jest różnorodność. Ale co i jak powinniśmy zrobić?...
Będę proponował stworzenie w ramach OPM, z nadzieją na ożywienie dyskusji, FORUM PROMOCJI MIKRONACJI, FPM, tak, by ta dyskusja stanowiła podłoże do działań realowego stowarzyszenia.
Mamy Zastępcę SG OPM. Po mojej rezygnacji, Zastępca przejmie moje obowiązki jako p.o. SG. Ja zaś mogę przejąć obowiązki Zastępcy (Karta OPM mi to umożliwia) i zorganizować dyskusję nowego Forum.
Oczywiście, perspektywicznie konieczny będzie wybór nowego SG OPM. Ale proponuję, byśmy teraz działali właśnie tak.

diuk Piotr Kościński
były Sekretarz Generalny OPM
Przedstawiciel SPM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11.09.2012, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.09.2012 22:40 przez Einar.)
RE: Rezygnacja
Obawiam się, że OPM długo nie pociągnie, chyba, że uda się nam wypracować nową formułę działania... tylko czy w obecnej sytuacji polskiego mikroświata którekolwiek państwo ma możliwość i widzi potrzebę angażowania się w prace OPM?

Dopóki faktycznie nie znajdziemy "nowych metod pozyskiwania mieszkańców" OPM nie będzie w stanie efektywnie pracować. A przynajmniej za tym przemawiają fakty. Może warto rozważyć jakąś formę zawieszenia funkcjonowania Organizacji?

Einar I Bjørn
król Nordii
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12.09.2012, 14:36
Nie ma potrzeby zawieszania OPM. I tak jest jak zawieszona. Trzeba znalezc nowa formule dzialania.

diuk Piotr Kościński
Przedstawiciel SPM
19.09.2012, 17:03
Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę - i mam nadzieje, że to jeszcze nie koniec...

diuk Piotr Kościński
Przedstawiciel SPM
02.10.2012, 23:26
Jak widać, nikomu się po prostu nie chce.

(-) Robert Dąbski

Poseł Sejmu Wielkiego w Trizondalu
Przewodniczący delegacji Trizondalu przy OPM
03.10.2012, 20:33
Bądź też nikt nie widzi takiej potrzeby.

/-/ Karol Józef I von Habsburg-Lothringen Radziwiłł
z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Gniezna, Rusi i Prus, Książę Smoleńska, Mazowsza, Żmudzi, Kijowa, Wołynia, Podola, Podlesia, Inflant, Siewierza, Czernihowa, etc., etc., etc.,
04.10.2012, 17:15
To oznacza, że nikt nie chce zajmować się v-dyplomacją, co z kolei oznacza, że v-świat traci jeden ze swych kluczowych aspektów. Trudno.
Ja osobiście przedstawię wkrótce pewną inicjatywę, ale będzie to raczej projekt minimalistyczny...

diuk Piotr Kościński
Przedstawiciel SPM
06.10.2012, 09:53
Osobiście nie uważam, by żadne z państw nie chciało zajmować się dyplomacją. Rzecz raczej w tym, iż OPM nie jest atrakcyjny dla dyplomatów. Dlaczego? Bo większość spraw załatwiana jest w relacjach bilateralnych. Mało które państwo, jeśli w ogóle jakieś, ma faktyczne i zażyłe relacje ze wszystkimi państwami będącymi członkami OPM. Nie ma żadnego państwa, który widziałby w OPM forum na którym mógłby rozstrzygnąć swoje spory, czy prowadzić swoją politykę. OPM jest po prostu za duże- za wiele tu deliberacji za mało działań.
Uważam, iż należy zaakceptować fakt, iż OPM tak samo jak Forum Mikronacji po prostu się nie sprawdziła. Polityka zagraniczna mikronacji bynajmniej nie umiera- wraca do bardziej bezpośredniej i efektywnej formy. Odrzuca formalizm na rzecz dynamizmu. Należy patrzeć to zjawisko jako coś naturalnego i pozytywnego, a nie destrukcyjnego. Paradoksalnie dalsze podtrzymywanie OPM i jego ratowanie mogłoby przyczynić się do śmierci polityki zagranicznej mikronacji.
Wracamy do pierwotnych źródeł polityki zagranicznej- do matecznika, by odświeżyć ową politykę i odbudować jej wiarygodność. Być może warto zrobić czasem jeden krok w tył, żeby później zrobić dwa do przodu Smile

Członek delegacji Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
07.10.2012, 14:15
Cóż, ja i taj jestem jedynie byłym SG OPM; szkoda tylko, że nikt tu już nie "posprząta". BTW ja wciąż jestem włascicielem domeny, jak wygaśnie, to i OPM przestanie ostatecznie istnieć. Ja z własnej kieszeni nie zapłacę...

diuk Piotr Kościński
Przedstawiciel SPM
07.10.2012, 17:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2012 17:15 przez Kryspin van Buuren.)
Niespodziewałem się, że kiedykolwiek napiszę te słowa, jednakże analiza i ocena ostatniego półrocza prowadzi mnie do wniosku: czas skłaniać się ku rozwiązaniu OPM.
Odkąd pełnię f. zastępcy poczyniłem kroki aby odwrócić kartę... Może i na siłę ale próbowałem. Próbowaliśmy z JE Kościńskim wszystkiego. Widać gołym okiem jak jest i nie ma co się oszukiwać.

Rozpocznę na dniach z pewnym smutkiem i irytacją właściwe procedury.

... aby było zapotrzebowanie na wspólną zabawę, widać musi coś się zakończyć...

mgr net. Kryspin van Buuren
Zastępca Sekretarza Generalnego OPM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości