Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z kraju
31.08.2010, 11:11
Post: #1
Wieści z kraju
Zobaczyłem, że ostatnie wieści ze Scholandii były przy okazji zmiany składu delegacji w tym wątku, dlatego postanowiłem nieco zaktualizować te informacje:

Po rządzie Jerzego Mordeckiego, kolejne cztery miesiące to okres rządu Michała Borkowskiego. W sierpniowych wyborach doszło do niecodziennej sytuacji: oba komitety startujące w wyborach: KWW Scholandia i KWW Odnowa Scholandii uzyskały tyle samo głosów wagowo (15 - dla niepamiętających przypomnę, że w Scholandii istnieją wielogłosy). Zastosowano zapis z ordynacji wyborczej, który mówi, że w takiej sytuacji wygrywa komitet, który uzyskał więcej oddanych głosów. Tutaj o jeden głos lepszy okazał się KWW Scholandia i to on wprowadził do Parlamentu trzech posłów, uzyskując większość. W Parlamencie zasiadają obecnie: Jerzy Mordecki, Michał Borkowski, Jason Bourne (wszyscy KWW S) oraz Nadin de Belli i Mateusz Walczak (obaj KWW OS).

Na inauguracyjnym posiedzeniu Parlamentu w sobotę nie wybrano Marszałka z powodu nieobecności trzech nowowybranych posłów. W pierwszy głosowaniu nowej Izby wybrano na ten urząd Michała Borkowskiego. Desygnowano także na premiera Jerzego Mordeckiego. Wkrótce powinien przedstawić expose, o którym także poinformuje na forum.

Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.10.2010, 22:20
Post: #2
RE: Wieści z kraju
Witam,

Od ostatniego mojego wpisu minął miesiąc z hakiem i sporo się zdołało wydarzyć w scholandzkiej polityce.

Otóż nowy premier przedstawił expose, jednak po kilkudniowej debacie i głosowaniu Jerzy Mordecki nie uzyskał wotum zaufania, uzyskując 2 głosy za i 2 przeciw. Piąty, decydujący głos został oddany po czasie. Wobec tego powtórzono cały proces w związku z nieudzieleniem wotum. W drugim głosowaniu oddano trzy głosy wszystkie za. Nowy Rząd odebrał nominacje z rak Króla Piotra Abogarda Scholandzkiego 25 września.

Problemem pozostaje brak MSZ. W związku z czym, Premier Mordecki ogłosił konkurs, który zakończy się jutro. Mam nadzieję, ze poznamy nazwisko nowego szefa scholandzkiej dyplomacji.

Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15.03.2011, 16:10
Post: #3
RE: Wieści z kraju
W imieniu państwa i narodu elderlandzkiego pragnę złożyć najszczersze gratulacje nowemu królowi Scholandii, Filipowi Radgarowi Scholandzkiemu.

W imieniu swoim i wszystkich Elderlandczyków - życzę pomyślnych lat panowania!

/-/ Simon hr. McMelkor,
Przewodniczący Delegacji Królestwa Elderlandu www.elderland.pl
Uczestnik Rady Królewskiej
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Elderlandu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16.03.2011, 00:47
Post: #4
RE: Wieści z kraju
Szanowni Państwo!

Nie zdążyłem jeszcze zaprezentować informacji, a nowy Król już otrzymuje gratulacjeSmile Oczywiście, przekażę je, teraz jednak chciałbym powrócić do meritum - czyli bardzo ważnego newsa ze Scholandii.

Otóż w dniu dzisiejszym, po ponad dwuletnim panowaniu (od listopada 2008 r.) abdykował Król Scholandii - JKM Piotr Abogard Scholandzki, znany wcześniej m.in. z racji pełnienia funkcji Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych Scholandii oraz działalności w OPM jako Piotr Jabłoński.

Król Senior wezwał do objęcia Korony JKW Filipa Kerada von Porta
Regni-Scholandzkiego von Schwaben Scholandiae, wieloletniego obywatela i działacza scholandzkiego, który zgodnie z wolą JKM Piotra Abogarda Scholandzkiego ma przyjąć imię Filipa Radgara Scholandzkiego. Będzie to czwarty król w ponad ośmioletniej historii Królestwa Scholandii.

Na najbliższą sobotę Marszałek Parlamentu Michał Borkowski zwołał Zgromadzenie Narodowe.

Będę na bieżąco informował o kolejnych wydarzeniach związanych z koronacją nowego władcy Królestwa Scholandii.

Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.05.2011, 00:09
Post: #5
RE: Wieści z kraju
Szanowni Państwo,

W dniach 7-10 kwietnia odbyły się w Królestwie Scholandii wybory parlamentarne, które wygrał Komitet Wyborczy Wyborców "Odnowa Scholandii". Nowym Premierem został Nadin de Belli, który 30 kwietnia otrzymał nominację z rąk Króla Filipa Radgara Scholandzkiego po uzyskaniu potrzebnego wotum zaufania ze strony parlamentu. Ministrem Spraw Zagranicznych Królestwa Scholandii został niżej podpisany, Mateusz WalczakSmile

Pozdrawiam,
Mateusz Walczak,
Książę Elfidy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości