Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziemie Arctiq
12.06.2011, 17:06
Post: #11
Music RE: Ziemie Arctiq
Cóż- może jednak warto próbować? Słyszałem, iż taki projekt był już wcześniej forsowany i nic z tego nie wyszło. Tym nie mniej warto by podjąć ponownie rozmowy na ten temat.
Uważam, iż kwestia mapy obok wspólnej gospodarki to właśnie jeden z głównych projektów którym powinien zająć się OPM jako forum międzynarodowej współpracy.
Fakt, iż oba te projekty są niezwykle trudne do zrealizowania jest dodatkowym powodem by OPM się nimi zainteresowała, gdyż jeśli tutaj się to nie uda, to gdzie indziej? Smile
Eskwilinia oficjalnie uznaje mapę don O'Rhady. Z tego co mi wiadomo wiele innych państw też się posługuje ową mapą. Może warto by spróbować doprowadzić do uznania owej mapy za oficjalna mapę OPMu. Oczywiście projekt musiałby zostać uznany jednogłośnie przez wszystkie kraje członkowskie i stowarzyszone aby miało to w ogóle sens. Należałoby też wprowadzić warunek dla każdego kandydata na członka OPMu, iż zanim w ogóle złoży kandydaturę członkowską powinien uznać mapę O'Rhady. Należałoby też mapę tę odpowiednie wypromować, wśród (względnie) powszechne uznanych i (względnie) szanowanych państw nie będących członkami OPMu.

Członek delegacji Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.06.2011, 10:32
Post: #12
RE: Ziemie Arctiq
Cytat:Cóż- może jednak warto próbować? Słyszałem, iż taki projekt był już wcześniej forsowany i nic z tego nie wyszło. Tym nie mniej warto by podjąć ponownie rozmowy na ten temat. Uważam, iż kwestia mapy obok wspólnej gospodarki to właśnie jeden z głównych projektów którym powinien zająć się OPM jako forum międzynarodowej współpracy. Fakt, iż oba te projekty są niezwykle trudne do zrealizowania jest dodatkowym powodem by OPM się nimi zainteresowała, gdyż jeśli tutaj się to nie uda, to gdzie indziej?

Oczywiście - jeżeli państwa członkowskie mają taką wolę, to będziemy o tym rozmawiać. Czy przyniesie to rozwiązanie lepsze niż ostatnio - nie jestem pewien, ale nie ma co narzekać przed czasem.

Cytat:Eskwilinia oficjalnie uznaje mapę don O'Rhady. Z tego co mi wiadomo wiele innych państw też się posługuje ową mapą. Może warto by spróbować doprowadzić do uznania owej mapy za oficjalna mapę OPMu. Oczywiście projekt musiałby zostać uznany jednogłośnie przez wszystkie kraje członkowskie i stowarzyszone aby miało to w ogóle sens. Należałoby też wprowadzić warunek dla każdego kandydata na członka OPMu, iż zanim w ogóle złoży kandydaturę członkowską powinien uznać mapę O'Rhady. Należałoby też mapę tę odpowiednie wypromować, wśród (względnie) powszechne uznanych i (względnie) szanowanych państw nie będących członkami OPMu.

O ile zgodzę się z stwierdzeniem, że mapa O'Rhady jest najpowszechniej używaną (wśród co bardziej cywilizowanych państw) wersją mapy mikroświata, o tyle z pozostałymi postulatami nie mogę się zgodzić. Mapa O'Rhady, na ile mi wiadomo, pozostaje wyłącznie pod zarządem autora i uznanie jej w obecnej formie oznaczałoby również uznanie jej późniejszych zmian - bez możliwości kontroli tejże mapy. Obecnie jest wiele kwestii budzących kontrowersje wokół tej mapy - np. wydzielone z terytorium Sarmacji terytorium dawnej Wolnej Republiki Morvan - zachowane (po upadku państwa) jako ziemie niczyje już chyba tylko z przekory. Również Demokracja Surmeńska nie może mapy uznać - nie uznajemy bowiem jurysdykcji tzw. BRC nad ziemiami Tauchiry.

Co więcej - nakładanie na państwa obowiązku uznawania jakiejkolwiek mapy zdaje się być chybionym pomysłem. Większość państw nie uznaje żadnej mapy całego mikroświata za oficjalną - co nie przeszkadza korzystać z nich w tych czy innych sprawach. Kiedy ostatnio ten temat był dyskutowany - chyba ostatecznym wnioskiem (niezrealizowanym) była propozycja zaczęcia od uznania mapy konturowej - tj. bez granic politycznych.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.06.2011, 15:19
Post: #13
RE: Ziemie Arctiq
Ja również sądzę, że Organizacja jak najszybciej powinna zająć się tworzeniem bądź wprowadzaniem w życie mapy polskiego mikroświata. Zaś warunek jej uznania i wskazania swego domniemanego położenia (za zgodę krajów przyległych) na owej mapie również na złe nie wyjdzie Wink.

(-) Jego Królewska Mość Franciszek Ferdynand I,
z Bożej łaski i woli Narodu Król Rzeczpospolitej Obojga Narodów,
Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości przy Organizacji Polskich Mikronacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości