Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do napisania, do zobaczenia!
18.06.2011, 03:37
Post: #1
Smile Do napisania, do zobaczenia!
Wasze Ekscelencje, Szanowni Państwo!

To były niezwykłe 4 miesiące. Niezwykłe dla mnie, dla moich współpracowników w Sekretariacie, niezwykłe dla Organizacji Polskich Mikronacji i mam nadzieję, że i dla Polskiego Mikroświata. Dzisiaj upływa ostatni dzień mojej "sekretarzowej" służby. Jestem dumny, że przez 4 miesiące dane mi było z woli Członków Organizacji Polskich Mikronacji, pełnić najwyższy urząd w tej Organizacji Międzynarodowej. Razem dokonaliśmy wiele. Nasza Organizacja mądrze i konsekwentnie kroczyła drogą zapoczątkowaną przez zryw trzech członków założycieli - Królestwa Dreamlandu, Księstwa Sarmacji i Królestwa Scholandii, państw które na początku 2007 roku zdecydowały o przekształceniu swobodnego miejsca dyskusji, jakim było Forum Polskich Mikronacji.

Dzisiaj chcę Państwu z satysfakcją powiedzieć: podstawowe cele mojego sekretarzowania zostały osiągnięte. Organizacja Polskich Mikronacji nadal działa, myślę dość wydajnie. Mamy 19 Członków, wahadło polityczne wychyla się od lewej v-półkuli do prawej. Jesteśmy bezpieczni jako całość bowiem jesteśmy razem. Mamy wielkie szanse rozwojowe bowiem Organizacja Polskich Mikronacji liczy aż 19 państw a nasza uzyskana przed laty silna i przyjazna pozycję w Mikroświecie jest stabilna. Próbowałem budować dobre stosunki ze wszystkimi Członkami Organizacji oraz państwami będącymi poza Organizacją, dążyliśmy wreszcie razem zawsze do pojednania i przyjaźni o ile było to możliwe. Stąd można mówić o możliwości eksportowania dalej naszej stabilności, dialogu oraz koncepcji porozumienia.

Chcę z radością, w poczuciu spełnienia powiedzieć Państwu: jestem szczęśliwy i jestem przekonany, że był to jeden z najlepszych i najbardziej pomyślnych okresów w moich dziejach jako uczestnika w Mikronacjach. Kiedy pisałem swój program wyborczy na początku lutego byłem pełen nadziei ale i też obaw. Myślę, że moje pozytywne nastawienie zostało zrównoważone przez obawy, które niestety w pewnym sensie się dopełniły.
Miałem ten niezwykły honor i otrzymałem wyjątkowy dar, że jako osoba młoda objąłem tak ważną i prestiżową funkcję. Kiedyś nie śmiałbym o tym marzyć... Naprawdę próbowałem nikogo nie zawieść, i robiłem wszystko co w mojej mocy aby być Sekretarzem Generalnym dla Państwa, Członków Organizacji. Wszystko co robiłem, postanawiałem nie robiłem dla siebie, a z myślą o Was i Organizacji.
W przeciągu 4 miesięcy zrobiono wiele. Dziękuję za wszelkie rady, sugestie, pomoc. Będę je pamiętał i będę pamiętał, ile zawdzięczam... Waszym Ekscelencjom.

Patrząc w przyszłość wyrażam nadzieję, że nowy Sekretarz Generalny będzie osobą która spełni Państwa oczekiwania, będzie Sekretarzem Generalnym na dobre i na złe przez następne 6 miesięcy. Obecna droga i kurs Organizacji Polskich Mikronacji jest w mojej ocenie właściwy i oby tylko nie został zmieniony w kierunek niewłaściwy.

Słowa wdzięczności, uznania kieruję do moich obecnych jak i byłych współpracowników. Dziękuję JE Jacquesowi de Brolle, JKW Mateuszowi Walczakowi, JKW Marcelowi Hansowi, JKW Michaelowi von Lichtenstein, JKM Michałowi III, JE Guedesowi de Limie oraz JE Edwardowi Windsorowi. W sposób szczególny dziękuję za dobre owoce współpracy oraz za pomoc JE Jacquesowi de Brolle i JKM Robertowi I.

Dziękuję Ekscelencjom za te 4 miesiące, dziękuję za wszystko i życzę powodzenia! Na Szczyt Organizacji Polskich Mikronacji przyjadę (myślę, że będę mógł jeszcze uczestniczyć, tak jak i goście przeze mnie zaproszone), więc i mówię: do zobaczenia! :-)

Kryspin von Lichtenstein

mgr net. Kryspin van Buuren
Zastępca Sekretarza Generalnego OPM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości