Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ślubowanie i "expose"
18.06.2011, 14:48
Post: #1
Ślubowanie i "expose"
Ślubuję uroczyście, że powierzone mi obowiązki Sekretarza Generalnego Organizacji Polskich Mikronacji wykonywać będę bezstronnie, nie ulegając poleceniom żadnego z Rządów Członków Organizacji ani żadnej innej władzy wobec Organizacji zewnętrznej, lecz kierując się jedynie Kartą Organizacji oraz własnym sumieniem, mając na względzie dobro wspólne Polskich Mikronacji.

Zacząć chciałbym od serdecznych podziękowań za okazane mi zaufanie, skierowane do wszystkich delegacji, które poparły moją kandydaturę. Zdaję sobie sprawę, że wybory te nie obfitowały w alternatywy - tym bardziej będę się starał, aby nie zaprzepaścić szansy, którą mi dano.

Chciałbym również podziękować Jego Ekscelencji Kryspinowi von Lichtensteinowi za cały okres, w którym pełnił swoje obowiązki. Choć z wieloma jego działaniami się nie zgadzałem, nigdy nie twierdziłem i nie mógłbym twierdzić, że zostawia Organizację w stanie rozkładu - wręcz przeciwnie, chciałbym podziękować mu za sprawne i szybkie przekazanie mi wszelkich potrzebnych do sprawowania funkcji informacji.

Wasze Ekscelencje, nieco o tym co mam zamiar robić na samym początku mojej kadencji pisałem w swoim "programie". Pisałem też o ogólnych założeniach. Tym razem pokrótce chciałbym omówić sprawę sekretariatu i kilka spraw bardziej formalnych.

Zakładam wąski skład sekretariatu - chcę, żeby pałeczka przeszła w ręce państw członkowskich. Na pewno nie będę powoływał Dyrektora ds. Organizacyjnych - w kwestiach technicznych czuję wystarczająco swobodnie, żeby samemu realizować swoje zdania. Na pewno postaram się powołać Zastępcę SG - jeżeli można mówić o nim jako o członku Sekretariatu. Zwrócę się również do niektórych dotychczasowych jego członków o pełnienie obowiązków w celu zakończenia pewnych spraw.

W kwestiach formalnych - na pewno czeka mnie powołanie sędziów TS. Karta stanowi, że Trybunał Sprawiedliwości składa się z 7 sędziów, choć wątpię, żeby udało się ich od razu zebrać aż tylu. Na razie mamy 4 kandydatów. Mam nadzieję, że będzie ich więcej - zwrócę się z tym do państw, które własnych jeszcze nie przedstawiły. Drugą sprawą jest ostatnie postanowienie wydane przez JE Kryspina von Lichtensteina. Ponieważ jego brzemienie i skutki są niestety dość absurdalne (choć poniekąd jest to tylko powielenie absurdalnego zapisu Karty OPM) postaram się możliwie szybko je zmodyfikować do akceptowalnego, przyjętego w praktyce stanu rzeczy.

W następnej kolejności zajmę się tym co już zapowiedziałem - audytem instytucji Organizacji. Co dalej - zobaczymy co los przyniesie.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18.06.2011, 20:00
Post: #2
RE: Ślubowanie i "expose"
Gratuluję, Ekscelencjo Wink.

(-) Jego Królewska Mość Franciszek Ferdynand I,
z Bożej łaski i woli Narodu Król Rzeczpospolitej Obojga Narodów,
Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości przy Organizacji Polskich Mikronacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
20.06.2011, 18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.06.2011 18:25 przez TimoteosStefanosigos.)
Post: #3
RE: Ślubowanie i "expose"
Korzystając z już obecnego wątku...

http://gmach.opm.org.pl/thread-541-post-...ml#pid8702

Zgodnie z zapowiedzią - skład Sekretariatu jest stosunkowo wąski. JE Tivadar baró Szücs będzie pełnił funkcję Zastępcy SG i Dyrektora Departamentu Politycznego. Czasowo swoje stanowisko będzie pełnił nadal JE Marcel Hans, Dyrektor Departamentu ds. Kultury i Nauki, który zgodził się na pełnienie swojej funkcji do zakończenia prac nad konwencją ws. uczelni wyższych - nie przewiduję obsadzenia tej funkcji w późniejszym okresie.

Korzystając z okazji, chciałbym również serdecznie podziękować Ekscelencjom Mateuszowi Walczakowi oraz Jacquesowi de Brolle za sumienne pełnienie swoich obowiązków.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości