Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczyt OPM
24.06.2011, 17:21
Szczyt OPM
Wasze Ekscelencje!

Po dzisiejszym spotkaniu z Ekscelencją Piotrem diukiem Kościńskim, współorganizatorem Szczytu OPM/Zebrania SPM z ramienia Stowarzyszenia oraz niejako także gospodarzem całości spotkania, udało nam się ustalić pewne podstawy organizacyjne - które wcześniej, pomimo istnienia regulaminu, nie były jasne.

Po pierwsze - wszystkie elementy szczytu będą wspólne, bez żadnych ograniczeń. Oznacza to, że tak członkowie SPM jak i delegaci OPM będą obecni i będą mieć prawo głosu w obu częściach tego spotkania - wyjątkiem są oczywiście głosowania w ramach zebrania SPM, jeżeli takie się odbędą. Oczywiście na odpowiednich częściach pierwszeństwo głosu będą mieć odpowiednio delegaci państw (OPM) i członkowie Stowarzyszenia (SPM), ale nie ograniczy to raczej swobody wypowiedzi żadnej ze stron (chyba, że czasu będzie już bardzo mało).

Ustaliliśmy także propozycje na tematy wiodące w ramach obu spotkań. W przypadku Szczytu OPM, proponuję "Postawa Organizacji Polskich Mikronacji wobec konfliktów międzynarodowych". Będziemy mogli przedyskutować, czy OPM powinno angażować się w takie konflikty, czy tylko oferować pomoc w postaci arbitrażu, czy jedynie angażować się w konflikty po stronie swoich członków, zgodnie z zasadą solidarności. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować jakiś wzór działania.

Tematem zebrania SPM ma być z kolei kwestia finansów Stowarzyszenia - przede wszystkim ich przeznaczenia. Dziś w rozmowie z Ekscelencją Kościnskim wypłynął także ciekawy pomysł, który usprawniłby nasze ewentualne działania, obniżając ich koszty (czy to finansowe, czy własnej pracy). Myślę, że te wszystkie sprawy dobrze byłoby przedyskutować na tym zebraniu.

Z innych spraw - Regulamin. Było wokół niego kilka sporów, więc zadecydowałem, że zostanie on zniesiony. Do tej pory nie było potrzeby jego istnienia - moim zdaniem nic się w tym temacie nie zmieniło. Ogólne zasady są znane i oczywiste - różnicą w stosunku do poprzednich Szczytów jest tylko zniesienie (co czynię niniejszym) ograniczeń co do obecności - w Szczycie może wziąć udział każdy mieszkaniec polskich mikronacji, ewentualnie z osobą (osobami?) towarzyszącą. Nie ma więc ograniczeń wobec państw spoza OPM, ani ograniczeń ilościowych (kiedyś mówiono o maks. 3 osobowych delegacjach). Myślę, że to przysłuży się atrakcyjności i otwartości Szczytu.

Kolejna sprawa - minikonferencja naukowa. Mamy 3 referentów "pewnych" i jednego, który się zadeklarował, ale nie wiadomo czy będzie obecny. Wstępnie zakładaliśmy, że potrwa około godziny-półtorej. Oczywiście pozostały czas możemy poświęcić na prowadzenie ogólne dyskusji nad referatami, ale generalnie - z chęcią zobaczyłby jakiś innych chętnych.

Niektóre kwestie pozostają jeszcze nieznane - dokładne godziny i program szczytu i konferencji postaramy się ustalić i podać w ciągu najbliższych kilku dni. Na pewno spotkanie będzie dwudniowe - ale czy drugiego dnia będzie coś więcej niż spotkanie towarzyskie, to również wymaga jeszcze ustalenia i rozplanowania. Postaram się informować o wszystkim na bieżąco w tym wątku. Jeszcze dziś opublikuję też konkretniejszą informację o szczycie w Informatorze OPM. Prosiłbym również wszystkich obecnych o rozpromowanie Szczytu w swoich państwach - w miarę możliwości postaram się to zrobić tam, gdzie informacja nie dotrze, ale powiedzmy sobie szczerze - wszędzie nie dotrę ;-)

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25.06.2011, 19:43
RE: Szczyt OPM
A ja w końcu mogę się odnieść Wink Pomimo, że moja obecność na szczycie jest raczej bliższa mojej nieobecności, chciałbym zaproponować jeszcze jeden temat, który wart jest krótkiej debaty z udziałem członków OPM oraz SPM. Proponuję temat: Organizacja Polskich Mikronacji a Stowarzyszenie Polskich Mikronacji (czyli ich wzajemne zależności, jak się odnoszę do SPM członkowie OPM, jak SPM widzi siebie dla OPM, itp.). Warto by w końcu unormować ów stosunek, gdyż tak naprawdę ciężko jest go określić. Wink

[Obrazek: UB2.png]
(-) Tivadar Zoltán baró Szücs
Zastępca Sekretarza Generalnego Jego Ekscelencji Timoteosa Stefanosigosa
Dyrektor Departamentu Politycznego

Były Premier Cesarskiego i Królewskiego Rządu Monarchii Austro-Węgier
Redaktor Naczelny Monarchie Leben
Kontakt: monarchieleben@austro-wegry.org
30.06.2011, 13:14
Cieszą zmiany. Mnie w dodatku przesunęły się terminy i z przyjemnością się pojawię.

mdgr ppłk Alojzy akć Pupka-Bumbum h. Magnitogorsk

[Obrazek: b1.gif]
30.06.2011, 18:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.06.2011 19:08 przez TimoteosStefanosigos.)
To świetna wiadomość :-) Przy okazji - zachęcam wszystkich którzy się wybierają (nie jest to skierowane do towarzysza Pupki, który już to zrobił) do korzystania z systemu zapisów na stronie http://opm.org.pl/szczyt - regulamin nie obowiązuje, ale ten system pomoże nam lepiej przygotować się na Szczyt.

Co do obiecanej informacji co do godzin spotkania i dokładniejszego planu - nadal niestety nie mogę ich podać, bo są one w trakcie ustalania przez Jego Ekscelencję diuka Kościńskiego. Wiadomo natomiast już, że całość spotkania odbędzie się tak jak co roku w "Sali pod Orłem" (ze względu na konferencję braliśmy początkowo pod uwagę wariant większej sali, jednak ponieważ do tej pory zadeklarowało się nie więcej jak piętnaście osób, a mniej więcej taką pojemność ma nasza sala, doszliśmy do wniosku, że nie ma potrzeby "przenosin").

Tesmoteta Dyplomacji
01.07.2011, 08:58
Godzina - początek np. 11.30. To chyba czas optymalny. Ze względów różnych im wcześniej tym lepiej, ale boję się, że na wcześniejszą godzinę nie wszyscy dotrą...

diuk Piotr Kościński
były Sekretarz Generalny OPM
Przedstawiciel SPM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07.07.2011, 04:06
Wasze Ekscelencje!

Przedstawiam plan Szczytu poniżej. Drobne szczegóły mogą jeszcze ulec zmianie - jednak szkielet raczej pozostanie taki sam.

Cytat:
Szczyt OPM / Zebranie SPM
8-9 lipca 2011 r.

Piątek, 8 lipca
  • 11:30 - rozpoczęcie Szczytu w Redakcji Rzeczpospolitej (ul. Prosta 51)
  • 11:30 - 12:45 - dyskusja nt. “Postawa Organizacji Polskich Mikronacji wobec konfliktów międzynarodowych”.
  • 12:45 - 13:00 - przerwa, swobodna dyskusja
  • 13:00 - ok. 14:00 - Minikonferencja naukowa. Referenci - Timoteos Stefanosigos (“Czym jest kultura mikronacji?”), Piotr Kościński, Paulos Petrosigos (“Problematyka mikronacyjnej kartografii”) i Mateusz Walczak (“Promocja, motywacja, satysfakcja - dlaczego działamy w mikronacjach?”).
  • 14:00 - ok. 14:15 - punkt specjalny Szczytu.
  • 14:15 - ok. 15:00 - zebranie SPM, dyskusja nt. form promocji mikronacjonalizmu
  • 15:00 - ok. 15:30 - swobodna dyskusja. Koniec części oficjalnej
  • od 15:30 - część nieoficjalna, obiad w restauracji “U Szwejka”

Sobota, 9 lipca
  • od ok. 11:00 - spotkanie i swobodne dyskusje (prawd. Kawiarnia “Nowy Wspaniały Świat”), połączone z ew. rozdawaniem ulotek.

Tesmoteta Dyplomacji
07.07.2011, 20:45
Może jednak nie Nowy Świat; posiedzieć tam w sumie można, ale jakakolwiek konsumpcja obrzydliwie bije po kieszeniach.

07.07.2011, 20:54
Cóż, ale to konsumpcja niekonsumpcjonistyczna, bo i kawiarnia niekomercyjna Tongue A co do miejsca - zaproponowałem to, bo jest w miarę w centrum, jest widne i przestronne (osobiście nie lubię siedzieć w jakichś "piwnicach" Tongue), wszyscy na pewno się zmieszczą - no i nie będzie "towarzycha" jak w typowym ogródku piwnym. Ale jeżeli są/będą inne propozycje - bo faktycznie NWŚ bije po kieszeni - to oczywiście ten punkt można zmienić.

Tesmoteta Dyplomacji
10.07.2011, 06:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.07.2011 06:50 przez TimoteosStefanosigos.)
Krótkie podsumowanie ze Szczytu:

- Na oficjalnej części, pierwszego dnia, obecnych było mniej osób, niż się zapowiadało - ale więcej niż w zeszłym roku. Poza oczywiście mną i JE Piotrem Kościńskim obecni byli: JCiKM Franciszek Józef II (Austro-Węgry), JE Paulos Petrosigos (Surmenia), JE Mikołaj Wiśnicki (Sarmacja), JE Mateusz Walczak (Scholandia), JE Alojzy Pupka (Wandystan) i JE Edward Windsor (Wurstlandia).

- W trakcie spotkania udało się omówić zaplanowany temat - rozmawialiśmy o konfliktach międzynarodowych i ich ewentualnych sposobach rozwiązywania, w trakcie dyskusji pojawił się też temat mikronacyjnych sił zbrojnych oraz postulat ogólnego porozumienia wojskowego w ramach OPM.

- Przy okazji konferencji naukowej - w ramach której z trudem (z racji przesunięcia względem harmonogramu), ale udało się wygłosić wszystkie cztery referaty - podjęto, przy okazji referatu JE Paulosa Petrosigosa, temat-bumerang tj. kwestię wspólnej mapy, wiele na ten temat dyskutowano także w ramach późniejszych swobodnych rozmów.

- Nieco gorzej wyszło zapowiadane Zebranie SPM - z racji opóźnienienia było ono ekspresowe, gdyż JE Kościński musiał nas już opuścić. Tym niemniej poruszono kwestię finansowania działan stowarzyszenia i przedstawiono interesujący sposób na uniknięcie komplikacji finansowo-prawnych. Jak podejrzewam, więcej o tym dowiemy się na forum SPM-u, z ust samego Przedstawiciela.

- Miał miejsce również zapowiadany "punkt specjalny Szczytu" - w trakcie którego ja i JE Przedstawiciel SPM podpisaliśmy ramowe porozumienie między Organizacją a Stowarzyszeniem, porozumienie które ma regulować nasze wzajemne stosunki i być podstawą do ich dalszego rozwijania. Zgodnie z własnymi postanowieniami, porozumienie zostanie przedstawione do akceptacji Zgromadzeniu Ogólnemu OPM oraz odpowiedniemu organowi Stowarzyszenia.

- Po części oficjalnej udaliśmy się tradycyjnie do restauracji "U Szwejka", gdzie przy jadle i napitkach dyskutowaliśmy na różne tematy i żartowaliśmy. Niestety, jak co roku, diukowi Kościńskiemu "wypadła jakaś robota" i nie mógł do nas dołączyć na części nieoficjalnej.

- Drugiego dnia spotkaliśmy się w dość okrojonym składzie - niestety, tak JCiKM Franciszek Józef II, jak i JE Mateusz Walczak musieli wyjechać przed spotkaniem, a JE Mandragor Pupka zaginął w akcji - tj. mimo wcześniejszej deklaracji obecności nie pojawił się, tudzież nie odpowiadał na telefony. Ostatecznie spotkanie drugiego dnia, o charakterze bardzo nieformalnym obejmowało tylko trzy osoby - Ekscelencje Wiśnickiego i Petrosigosa, oraz, oczywiście, mnie. Na krótko dołączyła do nas także Lady Protektor Wolnej Republiki Morvan - Melanie O'Rhada. Spotkanie potrwało do ok. 18:30.

Podsumowując - choć na Szczyt dotarło mniej osób niż się spodziewaliśmy, to ogólnie należy go ocenić jako bardzo udane spotkanie. Jak zwykle wymiana informacji, doświadczeń opinii oraz - w szczególności - anegdotek i żartów przysłużyła się chyba umocnieniu stosunków między państwami członkowskimi - a na pewno między poszczególnymi delegatami. Mam nadzieję, że w przyszłości liczba obecnych będzie rosła, nie malała - a zabawa będzie równie, albo i jeszcze lepsza.

P.S. Aha, bo bym był zapomniał - jak w poprzednich latach nagrany został także materiał telewizyjny, który powinien w ciągu najbliższych dni (poniedziałek-wtorek) pojawić się w serwisie tv.rp.pl. To nagranie, nieuwzględnione w programie, było przyczyną opóźnienia ;-)

Tesmoteta Dyplomacji
12.07.2011, 16:24
JE tow. Stefansigos napisał(a):(...) Mandragor Pupka zaginął w akcji - tj. mimo wcześniejszej deklaracji obecności nie pojawił się, tudzież nie odpowiadał na telefony (...)
Chciałbym móc powiedzieć, że wizytowałem nową hydroelektrownię, albo dawałem rolnikom praktyczne rady na miejscu, ale niestety rzeczywistość jest dużo bardziej trywialna − po piątkowym szwendaniu się z gołą głową i katarem w deszczu, w sobotę nie wyszedłem w ogóle z łóżka :) O nie wspomnianym tu szóstaku pamiętam, zwrócę przy okazji.

Wątek zamknięty 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości