Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Republika Ludowa Trizondalu
02.07.2011, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.07.2011 21:33 przez TimoteosStefanosigos.)
Post: #11
RE: Republika Ludowa Trizondalu
Wasza Królewska Mość,

Cóż, oczywiście możemy poddać rzeczoną rezolucję pod głosowanie - ale szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy będzie to dobry krok. Większość państw już podczas dyskusji wyraziło swój sceptycyzm wobec tej inicjatywy, a nie chciałbym, aby odrzucenie tego projektu w głosowaniu zostało przez Trizondal uznane za brak poparcia Organizacji wobec państwa członkowskiego. Oczywistością jest, że Organizacja, ani zapewne państwa członkowskie, w obliczu postanowień Karty, nie uznałyby takiego tworu za prawowitą władzę Trizondalu i brak poparcia dla projektu wywołany jest raczej zasadą określaną kolokwialnie jako "nie karm trolla" i innymi względami, na które wskazywałem (chociażby rzeczona inflacja rezolucji), niż brakiem poparcia dla samego Królestwa w tym sporze.

Być może jednak będziemy mogli jakoś dojść do kompromisu? W obliczu potencjalnego upadku projektu rezolucji pod głosowaniem, proponowałbym zastąpić ją oficjalnym oświadczeniem Sekretarza Generalnego - w którym mógłbym (w imieniu własnym, jak i członków, na podstawie ratyfikowanej przez nich treści Karty OPM) wyrazić stanowisko Organizacji w tej kwestii.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.07.2011, 21:06
Post: #12
RE: Republika Ludowa Trizondalu
Cytat:Pozwólmy by do tego miejsca wszedł duch mikronacji, który, co nie powinno nikogo dziwić, idzie od nowych, młodych, ambitnych mikronacji.

A ja sądzę, że wszystkie mikronacje mają coś, co wnoszą do ducha mikronacji :-). Nie wolno nam lekceważyć ani starszych, ani młodszych państw :-). Powiem więcej: choć np. w Samundzie uważa się, że Austro-Węgry nie wnoszą nic nowego, to my uważamy, że Samunda wnosi wiele nowego.

Ale do meritum...
Cytat:Być może jednak będziemy mogli jakoś dojść do kompromisu? W obliczu potencjalnego upadku projektu rezolucji pod głosowaniem, proponował zastąpić ją oficjalnym oświadczeniem Sekretarza Generalnego - w którym mógłbym (w imieniu własnym, jak i członków, na podstawie ratyfikowanej przez nich treści Karty OPM) wyrazić stanowisko Organizacji w tej kwestii.

Myślę, że ta propozycja Ekscelencji Sekretarza Generalnego jest rozsądna, ale - co oczywiste - to władze Trizondalu zadecydują, jaka forma im odpowiada. Myślę, że nie musimy stwierdzać zamiast Królestwa, co dla Królestwa jest najlepsze, bo ono samo to najlepiej wie, choć - oczywiście - nadal uważam tę formę za najrozsądniejszy kompromis :-).

[Obrazek: UB4.png]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02.07.2011, 23:29
Post: #13
RE: Republika Ludowa Trizondalu
Szanowny Panie Sekretarzu!

Pańskie oficjalne oświadczenie także usatysfakcjonuje władze Królestwa Trizondalu. Dla nas najważniejsze jest to, by OPM wyraźnie stwiedziła, że Republika Ludowa Trizondalu jest tworem przez nią potępianym.

(-) Marcin I
Król Trizondalu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
03.07.2011, 05:17
Post: #14
RE: Republika Ludowa Trizondalu
Wasza Królewska Mość,

Cieszę się, że udało nam się dojść w tej sprawie do porozumienia. Jednocześnie informuję, że chwilę temu opublikowałem rzeczone oświadczenie - http://gmach.opm.org.pl/thread-683.html . Wyrażam nadzieję, że jego forma i treść będą dla strony trizondalskiej satysfakcjonujące.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości