Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raport Sekretarza Generalnego z Misji OPM w Neverwerldzie
11.07.2011, 19:15
Post: #1
Raport Sekretarza Generalnego z Misji OPM w Neverwerldzie
Wasze Ekscelencje,

W związku z zakonczeniem działań Misji OPM w rejonie Neverwerldu, gdzie została ona skierowana w celu ustalenia stanu faktycznego i podstaw do działań Zjednoczonej Federacji Mikrosławii, mam zaszczyt przedstawić Waszym Ekscelencjom.

Przede wszystkim, misja ustaliła, że Monarchia Neverwerld faktycznie jest państwem nieaktywnym - poza całkowitym marazmem na jej stronie internetowej nie udało się żadną drogą skontaktować z ostatnimi legalnymi władzami Monarchii - tj. JKM Karolem I Neverem.

Ponadto, wiadomo, że Federacja działała bezprawnie - przy braku jakichkolwiek podstaw prawnych dokonała inwazji na terytorium państwa nieaktywnego, ale którego byt nie został zakończony. Ponadto, zgodnie z informacjami udzielonymi przez władze Mikrosławii, przed inwazją nie podjęto nawet próby kontaktu z władzami Neverwerldu, doszło do tego dopiero po jej rozpoczęciu. Mikrosławia uzasadniając swoją interwencję powołała się m.in. na rzekome uznanie Neverwerldu przez Organizację za upadły - działanie takie nigdy nie zostało podjęte, Neverwerld został zawieszony w prawach członka OPM w związku z brakiem aktywności wewnątrz Organizacji. OPM nie rozpatrywała braku aktywności wewnętrznej w Monarchii.

Niejako poboczną sprawą są roszczenia terytorialne i działania Federacji Al Rajn - których legalność została już obalona przy poprzednim raporcie Organizacji ws. Neverwerldu - umowa z p. Adrianem Trydenckim nigdy nie była ważna, gdyż nigdy nie posiadał on praw do dorobku czy terytoriów Monarchii. Przy początkowym potencjalnie spornym charakterze bezprawnych roszczeń obu Federacji, ostatecznie porozumiały się one co do rozbioru Neverweldu.

Warto dodać, że ze słów Skrijata Mikrosławii wynika, że Federacja nie jest zainteresowana jakimkolwiek kompromisem w tej sprawie - a działania OPM zostaną zignorowane. Stąd Sekretariat OPM wstrzymał się z przedstawieniem swoich propozycji kompromisowego rozstrzygnięcia.

W związku z powyższymi obserwacjami, Sekretariat OPM proponuje przedstawienie przez członków Organizacji projektu rezolucji potępiającej bezprawne działania Mikrosławii i Al Rajnu. Jeżeli taki projekt się nie pojawi - Sekretariat OPM wyda oświadczenie w tej sprawie, które będzie zawierać zarówno wspomniane potępienie działań, ale i stwierdzenie wygaśnięcia członkostwa Neverwerldu w Organizacji i uznanie działań obydwu państw za bezprawne, ale dokonane.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16.07.2011, 15:20
Post: #2
RE: Raport Sekretarza Generalnego z Misji OPM w Neverwerldzie
W związku z brakiem jakichkolwiek odzewów czy wniosków dot. raportu, uznaję ten temat za zamknięty. Oświadczenie Sekretarza Generalnego zostało wydane, tak samo jak stwierdzenie wygaśnięcia członkostwa Neverwerldu.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości