Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akademia Dyplomatyczna - raport i dalszy los
26.07.2011, 23:15
Post: #1
Akademia Dyplomatyczna - raport i dalszy los
Wasze Ekscelencje,
Dostojni Państwo,


Kolejną po Funduszu OPM instytucją Organizacji, której losem miałem się zająć jest Akademia Dyplomatyczna. Powstała w maju zeszłego roku - i w założeniu miała promować "wysoką kulturę dyplomacji", poprzez prowadzenie kursów i generalnie - działalności naukowej.

Efekty - co widać - były mizerne. Mimo powołania pokaźnej Rady Naukowej, zawierające znane i zasłużone nazwiska, jej jedynym faktycznym działaniem było wybranie swojego przewodniczącego. Kanclerzem Akademii został Michael von Lichtenstein. Mimo co najmniej kilku dyskusji i zapowiedzi stworzenia strony, zorganizowania wykładów i zatrudnienia kadry - skończyło się na zapowiedziach, ani strona, ani wykłady nie powstały. Ostatecznie Kanclerz zrezygnował w styczniu br. Pewne działania chciał podjąć sam Sekretarz Generalny, jednak ostatecznie do tego nie doszło.

W marcu b.r. nowym Kanclerzem, powołanym przez nowego Sekretarza Generalnego został Michał III, Król Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Również i on przedstawił szerokie expose, zapowiadając stworzenie strony i zorganizowanie nauczania. Znów jednak nic z tego nie wyszło, przynajmniej na ile mi wiadomo - mimo dwóch prób, nie udało mi się skontaktować z Jego Królewską Mością.

Co dalej z Akademią? Przyznam, że miałem plan do jej całkowitej reformy - na zasadzie jej "debiurokratyzacji" i przekształcenia w coś w rodzaju biblioteki, która gromadziłaby zasoby (prace i wykłady) dot. dyplomacji i stosunków międzynarodowych - i udostępniała je poszczególnym uczelniom, ułatwiając im zorganizowanie własnych studiów w tym zakresie. W obliczu jednak dość niewielkiej zdolności Organizacji do zdobycia takich materiałów (co najmniej kilka osób deklarowało się, że jakieś prace przygotują - i do tej pory, na moją wiedzę, biblioteka Akademii świeci pustkami), nie wiem czy jest w takiej reformie jakiś sens.

W związku z powyższym, mój plan jest następujący - jeżeli w ciągu dwóch tygodni nie pojawi się zgłosi się ktoś, kto przeprowadziłby reformę Akademii (wg mojego bądź własnego pomysłu) i poprowadził ją dalej - a przez zgłoszenie rozumiem nie tylko wyrażenie chęci, ale również przedstawienie konkretnego projektu - dokonam zamknięcia i likwidacji Akademii Dyplomatycznej.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
07.08.2011, 12:09
Post: #2
RE: Akademia Dyplomatyczna - raport i dalszy los
Powiem tak, w sumie z doświadczenia ze szkolnictwem wyższym w Sarmacji. Jeśli jakaś wyższa uczelnia jest tworzona odgórnie to nic z tego nie wychodzi. Coś takiego musi powstać oddolnie przez osoby, które faktycznie chcą się tym zająć.

Pomysł Waszej Ekscelencji co do przyszłego kształtu Akademii nie jest zły i w sumie ma szansę na sprawdzenie się (jeśli pojawią się jakieś prace odnośnie dyplomacji), jednak uważam... że nie ma sensu. Skoro jedynym celem Akademii w takim kształcie byłoby gromadzenie materiałów to równie dobrze możemy je gromadzić w bibliotece OPM w odpowiednim dziale.

Ja bym optował za likwidacją AD.

(-) Mikołaj hr. Wiśnicki
Kanclerz Sarmacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
07.08.2011, 15:57
Post: #3
RE: Akademia Dyplomatyczna - raport i dalszy los
Ja bym optował za opcją stworzenie działu w bibliotece OPM o nazwie ,,Akademia dyplomatyczna". Tam byłby zamieszczane prace uznanych w tej dziedzinie osób odnośnie sztuki dyplomacji. Liczyłbym tu zwłaszcza na tych którzy poprzednio chcieli ową AD prowadzić.

Członek delegacji Rzeczpospolitej Eskwilińskiej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
13.08.2011, 03:37
Post: #4
RE: Akademia Dyplomatyczna - raport i dalszy los
W związku z brakiem odzewu na mój apel - oraz głosami za tym rozwiązaniem - informuję, że podjąłem decyzję o likwidacji Akademii Dyplomatycznej. Stosowne postanowienia postaram się wydać w najbliższym czasie, a wątek zamykam.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości