Finałowy rzut na taśmę!

Finał proszę państwa! Zakończył się 14sezon Prim Conf. Zwycięzca był do przewidzenia. Jedyną zmianą na tabeli był awans Gromu na trzecie miejsce, i spadek Hydry na czwarte. Wielkim przegranym jest Jantar, który chociaż zebrał 34 punkty wylądował na piątym miejscu. Chociaż Grom i Hydra mają po tyle samo, są wyżej na tabeli. Strzelono 24bramki, arbitrzy pokazali aż 5żółtych i 4czerwone kartki!

Łabędzi śpiew Jantara
Chociaż Micronator wygrał (6:0) mecz z Sevillą nie awansował. A i zwycięstwo z taką drużyną, nie jest dla Jantara wyczynem. Hattricka nie było, na uwagę zasługuje B. Burlikowski, który strzelił dwie bramki, a raz asystował. N. Vatrai też strzelił dwa gole, ale w 63minucie „zasłużył” na czerwoną kartkę. A po jednej strzelili Kutera i Laskowski.

Hattrick Lyonsa
Takim samym wynikiem zakończył się mecz Rotrii i Sclaviniana (6:0). Pięknego hattricka trafił S. Lyons, resztę „dobili”: B. Terroba, J. Valo i I. Deiberson. I tu padła czerwona kartka, „zarobił” ją Sclaviński obrońca: N. Tikkainen.

Ostatnie zwycięstwo Bizona
Ostatni mecz w sezonie Bizon wygrał (4:0) z L.L.F.C. Hattricka nie było, ale T. Lewis strzelał celnie dwukrotnie (46 i 86minuta). Pozostałe strzelili: T. Junqueira i R. Cresson, który jak dotąd strzelił 3bramki.Była też czerwona kartka dla A. Kjaergaarda.

Całkiem dobry mecz Hydry
W ostatnim meczu, Hydra miała szanse na zwycięstwo w meczu z Eskimosem. Do 74minuty Hydra prowadziła w tym meczu (2:1). Niestety, od 74minuty, było tylko gorzej. Ostatecznie Hydra przegrała mecz (3:4) i spadła ze swojego dobrego miejsca.

Kiepski sezon
Dla Znicza 14sezon był wyjątkowo kiepski; 13porażek, jeden remis i tylko 4 zwycięstwa. W ostatnim meczu Znicz nie zdołał nawet zremisować z silniejszym Gromem (0:3). Wszystkie bramki w tym meczu strzelił B. Thisetlon (23, 42 i 77minuta). Nic więc dziwnego, że Gromowcy awansowali na trzecie miejsce! Grom wyżej był tylko dwa razy: w 7 i 8sezonie. A na trzecim miejscu ostatni raz Grom był w 4sezonie, kiedy istniała jeszcze Microdivision.

8. RKS Arakna Znicz (13pkt)
9. DKS TNC Sclavinian (4pkt)
10. Sevilla FC (3pkt)

Coraz bliżej finału!

Na tabeli i na meczach widać, że finał blisko. Każdy już mości sobie miejsce. Kto wygra, kto przegra już wiadomo. Przedostatnia kolejka tylko to potwierdza. Padło 21bramek, jeden mecz zakończył się remisem. 5ż 1cz

Pokonany Grom
Bizon po trzech średnich meczach spiął się i wygrał z Gromem w pięknym stylu (5:0). Dwa gole strzelił Otero, a po jednym Catalfamo i Junqueira. Wynik byłby mniejszy gdyby nie samobójczy strzał A. Houvili. Honorową bramkę dla pokonanych chciał strzelić S. Eloranta, ale sędzia R. Nixon bramki nie uznał. Przegrani dostali dwie żółte kartki, a Bizon jedną i mecz się zakończył.

Ostatni dobry mecz
Ten sezon nie był dla Znicza dobry. 8miejsce to nie powód do dumy. Ale w przedostatniej kolejce Znicz zebrał siły i pokonał Sclaviniana (5:0). Hattricka strzelił R. Gmitrzuk (19, 45 i 79minuta), oprócz tego raz asystował (w 6minucie). Po jednej bramce strzelili: B. Werbanowski (6minuta) i G. Cebrat (23minuta).

Dobry mecz Hydry
Hydra rozegrała wyrównany mecz z L.L.F.C. (4:2). Drużyna z Las Libertas chociaż podjęła kontrę, dużo nie ugrała. Już w pierwszej połowie wygrywała 2:1. W drugiej części nie pozostawiła gościom złudzeń kto tu jest lepszy. Gole dla Hydry strzelili: G. Leciejewski (19 i 48minuta), a po jednym Ociesa i Andrzejewicz. Dla pokonanych bramki zdobyli: A. Kjaergard (35minuta) i D. Foged (92minuta). Mecz dał Hydrze awans na trzecie miejsce w tabeli.

Było ostro
Chociaż Cleric przegrał (0:3) mecz wyjazdowy z Jantarem, pokazał, że ma pazur! Sędzia F. Redkard musiał zawodnikom z Rotrii pokazać dwie żółte i jedną czerwoną kartkę. Na czerwoną „zasłużył” w 50minucie T. Ylivainio. Od tej pory zaczęła się prawdziwa gra i emocje! Trzy minuty później. F. Ryczkowski zdobył swoją pierwszą bramkę w tym spotykaniu. Potem była żółta kartka dla zawodnika Rotrii, faul i kolejny gol- tym razem B. Burlikowskiego. Tuż przed końcem meczu znowu żółta kartka i ostatni gol autorstwa Ryczkowskiego.

Tylko remis
Skromnym wynikiem (1:1) zakończył się mecz FC Sevilli i Eskimosa. W 85minucie z główki bramkę zdobył A. Amaro, a dwie minuty wyrównał, i remis „uratował” A. Taraboanta (Eskimos).

Tebeli nie publikuję bo zaszła tylko jedna zmiana.

Dwa świetne mecze i dwie zmiany

Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki. Padło 17bramek, z czego większość padło w dwóch meczach. Na tabeli dwie zmiany, ale nie duże. Hydra spadła na czwarte miejsce, a Grom awansował na trzecie. Micronator, który ostatnią bardzo słabo grał, zwyciężył ze Zniczem (co akurat nie było trudne) i awansował na piąte miejsce, a na szósta spadł L.L.F.C. Sędziowie pokazali 6żółtych i 1czerwoną kartkę.

Mecz na 3nogi
W spotkaniu Sclaviniana z Gromem (0:6) udzielało się tylko trzech zawodników, którzy podzielili się bramkami. Każdy strzelił po dwie: A. Houvila (12 i 30minuta), Y. Rashti (45 i 84minuta) i B. Thisetlon (50 i 55minuta). Na uwagę zasługuje Rashti, który oprócz bramek dwukrotnie asystował. Po takim meczu Gromowcy zasłużyli na awans. Jeśli utrzymają tą pozycję, będzie to ich pierwszy sukces od pięciu sezonów, brawo!

Bohater jednego meczu
Napastnika L.L.F.C. Urlika Kursteina śmiało można nazwać bohaterem jednego meczu. W czasie spotkania L.L.F.C. z Sevillą FC (5:0) strzelił aż 4bramki! Można powiedzieć, że samodzielnie rozegrał ten mecz. Tylko w 46minucie wyręczył go G. Purica. Tym samym Kursteina dopisujemy do naszej listy sław, czyli zawodników, którzy w czasie jednego meczu strzelił 3lub więcej bramek. Wynik byłby większy, ale arbiter T. Nolan unieważnił dwie bramki; w 31 i 75minucie. Szkoda tylko, że świetny mecz nie został nagrodzony awansem w tabeli.

Poszli na łatwiznę
Nie chciało się grać zawodnikom Bizona. W meczu z Hydrą (2:0) strzelili tylko dwa gole. Nawet arcy zdolny Otero nie wiele pomógł. Gole strzelili: T. Catalfamo (33minuta) i wspomniany już A. Otero (86minucie). Okazje bramkostrzelne miały obie strony- Bizon 6, a Hydra 5.

Mecz na ostro
Faule i żółte kartki, a także jedna czerwona o to bilans meczu Clerica z Eskimosem (1:2). Owszem były też bramki, Eskimos aż siedmiokrotnie przymierzał się do gola. Udało się dwa razy: A. Tofan (60minuta) i J. Virkki (76minuta). Gospodarzom udało się tylko raz, pod koniec meczu L. Hrman (89minuta). Reszta to bezładna kopanina po nogach. Atnybohaterem meczu został M. Salih, który najpierw dostał żółtą kartkę (13minuta), a na koniec meczu czerwoną (93minuta). Drugi zawodnik Eskimosa: J. Inikinen też dostał żółtą kartkę (13minuta). Jeszcze dwie „wywalczyli” zawodnicy Clerica: T. Ylivainio i L. Hrnman.

Remis był blisko
Tak nie wiele brakowało, a mecz Znicza z Jantarem zakończyłby się bezbramkowym wynikiem. Nadzieje umarły dopiero w 85minucie spotkania. Gol na wagę 3punktów strzelił w 85minucie L. Kutera. Ostatnią szansę na zmianę liczby punktów Znicz ma w środowym meczu z DKSem, bo na zwycięstwo z Gromem nie ma nadziei.

Kto na podium?
Jak wcześniej pisałem na pierwszym miejscu już na 100%będzie Bizon, na drugim na pewno Eskimos. Trzecie i czwarte, jeszcze nie pewne bo Grom i Hydra mają po 31punktów. Na trzecie miejsce ma jeszcze szanse Jantar (28punktów) i Cleric (26punktów). Na swoim miejscu utknie L.L.F.C. i prawdopodobnie Znicz, dla którego będzie to jeden z gorszych sezonów. Ostatnie i przedostatnie miejsce też nie jest jeszcze pewne, bo Sclavinian ma 4punkty, a Sevilla 2. Jak widać, nawet w ostatniej kolejce może się jeszcze dużo zmienić.

8. RKS Arakna Znicz
9. DKS TNC Sclavinian
10. Sevilla FC

Ostatnie podrygi ligi

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Układ na tabeli jest taki, że już nie wiele się zmieni. Zwycięzcą kolejny już raz prawdopodobnie zostanie Bizon, a Micronator, który długo robił za faworyta wyżej trzeciego miejsca już nie podskoczy, o ile nie spadnie. A Hydra, która największy sukces odniosła w 7 sezonie (zwycięstwo w Alpha Division), może zajść nawet na drugie miejsce. Padło 21 bramek. Grom już kolejny raz strzelił najwięcej bramek w kolejce (6). Zasługuje to na podziw, zwłaszcza, jeśli się wie, że bramki padły w meczu z Hydrą.

Wstydliwa porażka
Hydra, która pnie się po szczeblach tabeli, zaliczyła w środę wstydliwą porażkę. Przegrała (1:6) z Gromem. Tym bardziej to dziwi, jeśli spojrzy się na tabelę, Hydra jest na 3, a Grom na 4miejscu. Hattricka nie było, ale na uwagę zasługują: A. Houvila i B. Thisetlon, którzy strzelili po dwie bramki, jedną strzelił Y. Rashti. Wynik byłby mniejszy gdyby nie samobójczy strzał A. Argusa, który „poszedł” na konto Gromu. Honorową bramkę strzelił G. Lejewski (88minuta).

Mecz straconych szans
Chociaż Cleric wygrał z L.L.F.C. (3:0), stracił mnóstwo szans na powiększenie tego wyniku. Zawodnicy Rotrii atakowali bramkę przeciwnika aż 14razy. Tyle niewykorzystanych szans, szkoda!. Dwie bramki strzelił J. Vaalo, a jedną B. Espanca.

Tylko trzy bramki Bizona
Mecz między Bizonem, a Sevillą (3:0) można porównać do pojedynku między Dawidem, a Goliatem. Bizon (1miejsce) wygrał z Sevillą (ostatnie miejsce w tabeli) 3:0, tylko trzy bramki.

Wyrównany mecz
Sclavinian tylko przez pięć minut miał szanse na zwycięstwo w tym meczu. Później padały kolejne gole dla Jantara. Dwie strzelił F. Ryczkowski, a jedną H. Laskowski. Szanse na zmianę wyniku miały obie strony. 6bramkostrzelnych okazji miał DKS, a cztery Jantar

Dwa gole Taraboanty
Eskimos wygrał z RKSem (2:0) tym samym zdematerializował szanse Znicza na awans. Szanse były, ale nie wykorzystane. To jeden ze słabszych sezonów Znicza. Obie bramki strzelił A. Taraboanta.

Tabeli nie publikuję, bo nie zaszła w niej żadna zmiana.

22bramki i jedna zmiana

Chociaż w sobotniej kolejce padły 22bramki na tabeli tylko dwie drużyny zmieniły swoje miejsce. Arbitrzy pokazali „tylko” 8żółtych kartek. Gole padały często i mamy dwa hattricki.

Vallin strzela!
W meczu Eskimosa ze Sclavinianem (6:0) aż cztery gole strzelił napastnik Eskimosa K. Vallin (1, 13, 19 i 46minuta). Dzieła dopełnili: M. Salih i J. Inkinen. Piękny mecz, miło patrzeć na te gole. W tym meczu nie mogło być innego wyniku.

Hattrick Houvili
Drugi hattrick należy do zawodnika Gromu Valencia, który pokonał na swoim boisku Jantara (4:0). Trzy gole należą właśnie do A. Houvili (12, 31 i 35minuta). Kropkę nad „i” postawił M. Icoana (48minuta). To zemsta za porażkę Gromu z 5lutego, kiedy Jantar pokonał Valencię 4:2.

Sevilla bez szans
Nie miała ta drużyna szans na lepszy wynik w meczu z Hydrą (0:4). Hattricka nie było, ale dwa piękne strzały oddał J. M. Glowacki (45 i 75minuta). Wynik mógł być większy, ale arbiter nie uznał bramki strzelonej przez A. Tataja w 33minucie.

Dobry mecz Celrica
Chociaż Cleric przegrał z Bizonem (3:4) może być zadowolony z wyniku. Cleric wysoko zaszedł w tym sezonie, a mecz z Bizonem był bardzo wyrównany. Rotria prowadziła do 87minuty kiedy to F. Trave strzelił wyrównującego gola i było 3:3. Siedem minut później T. Junqueira ustalił wynik na 4:3.

Jeden gol za dużo
Tak nie wiele brakowało, żeby mecz RKSu z L.L.F.C. zakończył się bezbramkowym remisem, który choć trochę poprawiłby sytuację Znicza w tabeli. Niestety Znicz przegrał już szósty mecz z rzędu i szanse na chociaż piąte miejsce w tabeli staje się coraz bardziej nie realna. Decydujący gol padł w 80minucie meczu, a jego autorem był U. Kurstein.