RSS
czwartek, 10 listopada 2011
Sclavinia wróciła do Księstwa Sarmacji!

Królestwo Sclavinii nawiązując do swojej przeszłości, oddając hołd nieaktywnym już Sclavińczykom, budującym niegdyś Rzeczpospolitą, wróciło jako kraj koronny w granice Księstwa Sarmacji! 

Tym samym skończyło się szarganie dobrym imieniem Sclavinii, niszczenie oraz dzielenie Sclavińczyków na lepszych i gorszych. Skończyły się WIEKI CIEMNE Królestwa Sclavinii.

Odrodzone Królestwo może liczyć na wsparcie wybitnych postaci, m.in. Michała Augusta Staropodlaskiego, Piotra Borgii, Jana Azariasza Dmowskiego y Potockiego czy Mustafy Owskiego.

Kolejni dołączą...

Reaktywacji podlegają kolejne sclavińskie instytucje, m.in. Sclavińska Agencja Informacyjna czy Sclaviński Instytut Historyczny. Powołana została Konstytuanta, która rozpoczęła prace nad najważniejszym dokumentem, tj. konstytucją.

"Jeszcze Sclavinia nie zginęła... i nie zginię!" 

16:16, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 czerwca 2011
Jubileuszowy numer Przeglądu Politycznego! Numer 100! :)

  


 

 

 

Plus archiwalny dodatek dostępny pod linkiem:

http://i56.tinypic.com/a314co.png 


15:53, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 06 czerwca 2011
Heinrich Glassenap: Do roboty na rzecz Sclavinii!

Na łamach internetowego wydania Przeglądu Politycznego przedstawiamy wywiad z prokonsulem stolicy Królestwa Sclavinii, Nowego Eldoratu, mianowicie Heinrichem Glassenapem. Wywiad ukaże się w 99 numerze Przeglądu Politycznego. Zapraszamy!

Przegląd Polityczny: Witam serdecznie prokonsula Nowego Eldoratu, Heinricha Glassenapa.

Heinrich Glassenap: Dzień dobry panie de Lima. [uśmiech]

Przegląd Polityczny: Zakończył się miejski konkurs prokonsularny dotyczący nazw ulic, itd. jak ocenia pan aktywny udział społeczeństwa oraz czy skorzysta pan z propozycji przedstawionych przez mieszkańców Królestwa?

Heinrich Glassenap: Jestem niezwykle uradowany tak dużym zainteresowaniem konkursem. Uważam, iż w naszym państwie winno być znacznie więcej różnego rodzaju rozrywek dla Obywateli, nie tylko tego właśnie typu, ale ogólnopobudzających do działania. Czy skorzystam z propozycji? Oczywiście! Wraz z Jego Królewską Mością Emilem I Potockim wybierzemy te najlepsze i nagrodzimy twórców przewidzianymi w konkursie nagrodami.

Przegląd Polityczny: Jakie kolejne plany wiąże pan z rozwojem Nowego Eldoratu? Możemy spodziewać się nowych inwestycji w mieście, edycji mapy miejskiej z dodaniem działek do sprzedaży czy może nawet prac nad stroną stolicy Sclavinii?

Heinrich Glassenap: Wszystko co pan wymienił kołacze się gdzieś po moim umyśle, a część już nawet wyszła i pojawiła się jako czyn dokonany - mam na myśli mapę z podziałem na działki do sprzedaży, która już trafiła do obróbki systemowej i już wkrótce będzie możliwość zakupu działek. Ale ostrzegam... Ceny niektórych są niebotyczne! [uśmiech] Inwestycje na pewno się pojawią, ale na razie musimy poczekać na ogłoszenie tych działek, żeby w przyszłości wszystko precyzyjnie rozmieszczać na mapie. Co do strony Prowincji i Miasta to na raize też przyjdzie nam poczekać, ale mam nadzieję nie tak długo. Na razie to niespodzianka. [uśmiech]

Przegląd Polityczny: Jak ocenia pan pracę rządu jako jeden z trybunów? Nie uważa pan, że mimo wszystko niektóre komórki pracują niezbyt aktywnie i mało słychać o efektach pracy poszczególnych trybunów?

Heinrich Glassenap: W ostatniej ankiecie, która pojawiła się w naszym królestwie właśnie na ten temat, zaznaczyłem odpowiedź "dobrze". Trzeba nam pamiętać, że praca Trybunów często jest zakulisowa, nie widać jej. Sądzę jednak, że niektórym przydałby się kopniak w zad na zachętę. Do roboty na rzecz Sclavinii!

Przegląd Polityczny: Dziękuję za krótki wywiad i życzę powodzenia w karierze politycznej!

Heinrich Glassenap: Również dziękuję!

16:08, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 czerwca 2011
Spleśniała kiełbasaWymowne dzieło autorstwa wymownego malarza dotyczące wymownego tematu! 

12:34, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 maja 2011
Gala rozdania nagród UMC Awards 2011 w Jastrzębcu!Unicorn Media Corporation Awards 2011 

 1. KATEGORIA: CZŁOWIEK ROKU UMC AWARDS 2011 

1. Konsul Królestwa, Rodrigo Borgia 53% głosów
2. Jego Królewska Mość, Emil I Potocki 38% głosów
3. MSZ Sclavinii, Adrien de Fraquensay 7% głosów

Mam zaszczyt poinformować, iż zwycięzcą w kategorii CZŁOWIEK ROKU 2011 zostaje: Rodrigo Borgia! Serdecznie gratuluję! 

 

2. KATEGORIA: WYDARZENIE ROKU UMC AWARDS 2011 

1. Rozpad RSiT. Odzyskanie niepodległości przez Sclavinię. 71% głosów
2. Wydarzenia Marcowe. Początek Królestwa Sclavinii. 28% głosów
3. Zerwanie stosunków dyplomatycznych z Królestwem Wurstlandii. 0% głosów

Mam zaszczyt poinformować, iż zwycięzcą w kategorii WYDARZENIE ROKU 2011 zostaje: Rozpad RSiT. Odzyskanie niepodległości przez Sclavinię.! Serdecznie gratuluję! Vivat Sclavinia! Arriba Sclavinia! Vivat Jego Królewska Mość! 

 

3. KATEGORIA: NAJLEPSZY START UMC AWARDS 2011 

1. Ioannis Kapodistrias 41% głosów
2. Paul Pierre Badoins 33% głosów
3. Mustafa Owski 25% głosów

Mam zaszczyt poinformować, iż zwycięzcą w kategorii NAJLEPSZY START 2011 zostaje: Ioannis Kapodistrias! Serdecznie gratuluję! 

 

4. KATEGORIA: NAJLEPSZA GAZETA TEMATYCZNA UMC AWARDS 2011 

1. Przegląd Polityczny 76% głosów
2. Prawda ( Trizondal ) 23% głosów
3. Kawaii 0% głosów

Mam zaszczyt poinformować, iż zwycięzcą w kategorii NAJLEPSZA GAZETA TEMATYCZNA 2011 zostaje: Przegląd Polityczny! Serdecznie gratuluję! 

 

5. KATEGORIA: NAJLEPSZY DZIENNIKARZ UMC AWARDS 2011 

1. Guedes de Lima 66% głosów
2. Marcel Hans 33% głosów
3. Mustafa Owski 0% głosów

Mam zaszczyt poinformować, iż zwycięzcą w kategorii NAJLEPSZY DZIENNIKARZ 2011 zostaje: Guedes de Lima! Serdecznie gratuluję! 

 

6. KATEGORIA: NAGRODA SPECJALNA UMC AWARDS 2011 

1. Unicorn Media Corporation - za działalność medialną. 44% głosów
1. JKM Emil I Potocki - za całokształt i wkład w budowę Królestwa. 44% głosów
2. Paul Pierre Badoins - za działalność pisarską. 11% głosów

Mam zaszczyt poinformować, iż zwycięzcami w kategorii NAGRODA SPECJALNA UMC 2011 zostaje: Unicorn Media Corporation oraz Jego Królewska Mość, Emil I Potocki! Serdecznie gratuluję! 

 

Cytat:
Szanowni Państw! Goście Unicorn Media Corporation Awards 2011! 

Witamy wszystkich zgromadzonych w Jastrzębcu! 

Dziękuję wszystkim za przybycie w imieniu korporacji medialnej UMC jako najbardziej prężnie działającej korporacji w całym mikroświecie. Wierzę, że ta gala jest początkiem wielkich sukcesów UMC na rynku mediów sclavińskich, trizondalskich oraz innych mikronacji na rynki których mamy zamiar wejść! Gratuluję zwycięzcom wszystkich kategorii oraz tym nominowanym, bo sama nominacja w UMC Awards 2011 powinna mobilizować do dalszej, aktywnej i kreatywnej pracy! Udanego bankietu i do zobaczenia za rok!14:12, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 maja 2011
Korzyści płynące ze współpracy trizondalsko - sclavińskiej.

Korzyści płynące ze współpracy trizondalsko - sclavińskiej.

Królestwa Sclavinii i Trizondalu powinny ze sobą ściśle współpracować na wielu płaszczyznach mikronacyjnej polityki. Taki zwrot w polityce zagranicznej obu mikronacji byłby bardzo ważną decyzją patrząc przez pryzmat kryzysu mikroświatowego i ciągłego odpływu ludności z wszystkich szanujących się mikronacji polskiego internetu.

Stosunki trizondalsko - sclavińskie zawsze w historii były przyjacielskie i można było w pewnym okresie nawet pokusić się o parafrazę słynnego przysłowia, że "Sclavińczyk, Trizondalczyk dwa bratanki...". Jeszcze za czasów bycia krajami koronnymi Księstwa Sarmacji powstała inicjatywa pogłębiania współpracy zapoczątkowana jeszcze latem 2008 roku przez ówczesnego Marszałka-Premiera Stanisława Gertalda oraz Regenta Księstwa Trizondalu Marcela Hansa, którzy powołali do życia Organizacje Współpracy Sclavińsko-Trizondalskiej. Decyzje na szczeblach rządowych znajdowały również oddźwięk w relacjach między zwykłymi mieszkańcami, kiedy to na przeciw obraźliwym epitetom ( przyp. "Trisyf" ) występował Guedes de Lima, broniąc trizondalskiej racji stanu i dobrego imienia ówczesnego Księstwa. Nie możemy również zapomnieć działań na polu sportu, gdyż prężnie działała Sclavinia - Trizondal F1 League. Zwieńczeniem dobrych stosunków między ówczesną Rzeczpospolitą, a Księstwem było powstanie 3 marca 2009 roku Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu, która niepodległość uzyskała już 25 maja 2010 roku.

Dziś stosunki na linii Trizopolis - Nowy Eldorat nie przypominają o tak owocnej współpracy na przestrzeni ostatnich lat. Kiedy w styczniu 2011 roku, nastąpiła secesja i II Rzeczpospolita Sclavińska zaczęła samodzielny byt stało się jasne, że nie prędko wszystko wróci do normy. Minęło już jednak prawie pół roku, co w warunkach mikronacyjnych oznacza ogrom czasu, II Rzeczpospolita przestała istnieć, porzucając republikanizm na rzecz monarchii dziedzicznej i kierując politykę wewnętrzną na ścisłe odniesienia do historii Sclavinii z lat 2007-2009. Polityka zagraniczna Królestwa wreszcie została zwrócona w kierunku Księstwa Sarmacji, Królestwa Scholandii, Austro - Węgier oraz innych szanujących się mikronacji, porzucając kontakty z Królestwem Wurstlandii. Zdecydowanie na plus zmienił się stosunek większości społeczeństwa do Królestwa Trizondalu. Specjalnie podkreśliłem większości, gdyż Sclavinia wyznaje ideały wolności słowa i każdy obywatel ma prawo wyrazić swoje zdanie ( przyp. nawet krytyczne ) w stosunku do Królestwa Trizondalu. Nie zmienia to jednak kwestii, iż oficjalne stanowisko Królestwa Sclavinii jest coraz cieplejsze i nikt nie zamyka furtki stosunkom trizondalsko - sclavińskim.

Nie można jednak w tej sytuacji zapomnieć, że również w Królestwie Trizondalu narodziły się pewne stereotypy i można spotkać posty typu "a ja nie lubię Sclavinii" czy "Według mnie to pierwsza mądra decyzja jak została podjęta od czasu istnienia Królestwa Sclavinii." - w sprawie wydalenia Markusa Vilandera z terytorium Królestwa. Zacierane w pamięci zostają piękne karty historii łączącej oba narody, a w ich miejsce wchodzą stereotypy, które w pokoleniu ludzi nie pamiętających lata 2007-2009 ucierają wizerunek wrogości i niechęci między Sclavińzykami, a Trizondalczykami.

Przechodząc do meritum sprawy. Korzyści płynące ze współpracy trizondalsko - sclavińskiej to oczywista oczywistość. Na samej wymianie ludzi zyskałyby oba oficjalne fora, bo zawsze to my ich i to oni nas by odwiedzali, komentując, zakładając tematy czy wspierając inicjatywy. Sama wymiana ambasad i aktywne zarządzanie nimi to kolejne dziesiątki aktywnych postów i aktywni użytkownicy. "Koło sympatyków Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu" zawsze mogłoby działać aktywnie i w Sclavinii i Trizondalu, bo choć osobno to powinniśmy się trzymać blisko. Korzyści płynących ze współpracy byłoby zapewne o wiele więcej, bo chyba nie da się zaprzeczyć, że na Trizondal moglibyśmy liczyć w przypadku ponownych starań o wejście w skład Organizacji Polskich Mikronacji. 

Czy można zatem liczyć na poprawę stosunków? Optymistycznie rzecz ujmując tak. Królestwo Sclavinii ciągle ewoluuje, powracają znane twarze jak chociażby Mustafa kaw. Owski herbu Roch. Przypływ nowych kreatywnych osób nie skażonych przełomem grudnia i stycznia ( przyp. 2010/2011 ) pozostawia nadzieje na ponowne otwarcie i naprawę tego co zostało zniszczone.

Jako załącznik i zarazem dowód dołączam archiwalne wydanie Naszej Rzeczpospolitej Stanisława Gertalda z dnia 15 lipca 2008 roku o wymownym tytule "SCL-TRI, czy kiedyś powróci?"

SCL-TRI, czy kiedyś powróci?

Przykro mi to stwierdzić, ale idea bliskiej współpracy między Sclavinią, a Trizondalem, której byłem współautorem najwyraźniej "nie wypaliła". Jest to wielka szkoda dla obydwu tych państw, oraz dla całego Księstwa. Współpracując Kraje Koronne mogłyby dać mu większą energię i impuls do działania. Czemu więc nie chcą współpracować?

Przypomnijmy, w kwietniu, gdy ja byłem Sclavińskim Marszałkiem-Premierem, a Marcel Hens Regentem Księstwa Trizondalu wspólnie zwołaliśmy Szczyt naszych państw, który był o krok od powołania wspólnej Organizacji Współpracy Sclavińsko-Trizondalskiej. Wszystko szło jak z płatka, gdy na gle... zapał upadł. Z dnia na dzień wspólne forum internetowe opustoszało, dyskusje nad współpracą umilkły. Umarły śmiercią naturalną (choć zdecydowanie przedwczesną) pomysły na wspólne obywatelstwo, historię, komisję gospodarczą, wymianę doświadczeń. Czemu umarły? po prostu przestano się nimi interesować! Pytanie jest proste: Trizondalczycy, Sclavińczycy, wiecie, co tracicie?

Razem moglibyśmy nie tylko ułatwić życie naszym obywatelom i wzmocnić nasze państwa. Moglibyśmy też stanowić poważną siłę na arenie Sarmackiej, wspólnie walczyć o prawa samorządów i występować z pomysłami na ulepszenie życia w Księstwie. Wspólnie budować KS! Pamiętam, że gdy jako premier angażowałem się w budowę OWST w kraju spotykałem się z zarzutami, że "odlatuję" od naszych problemów. Teraz zastanawiam się, czy zbyt łatwo tym naciskom nie ulegałem, czy nie poświęciłem w efekcie OWST zbyt mało czasu? Ileż ten "odlot opd problemów" mógł problemów Sclavińskich rozwiązać!

W swoich planach mój następca, premier Centarowicz mówił o własnej koncepcji współpracy z Trizondalem. Niestety, jak w bardzo wielu sprawach, ze słów nie przeszedł do czynów. teraz Sclavinia będzie miała nowy rząd. Może warto byłoby powrócić do planów? Sądzę, że łącząc siły łatwiej naszym krajom byłoby przejść przez trudny, wakacyjny okres! Ja niestety wyjeżdżam i w negocjacjach raczej uczestniczyć nie będę, ale do polityków obu państw apeluję o refleksję i powrót do tego jakże korzystnego dla naszych krajów pomysłu, dla dobra Sarmacji! Przecież zgoda buduje niezgoda rujnuje, a lenistwo to pierwszy stopień do piekła (dla dobra sprawy nawet przysłowia można naginać :-) )

11:28, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 maja 2011
Przegląd Polityczny - wydarzenia ze Sclavinii 19.05.2011

 

PROKLAMOWANO KRÓLESTWO HELLADY!

Dzień 18 maja 2011 roku przyniósł proklamację Królestwa Hellady jako terytorium zależne od Królestwa Sclavinii.

Wraz z podpisaniem przez Jego Królewską Mość Konstytucji Królestwa Hellady gubernatorem nowego, autonomicznego regionu Królestwa Sclavinii stał się Ioannis Kapodistrias, który jak sam zadeklarował chce do Sclavinii przenieść wiele elementów z kultury bizantyjskiej.

Dzięki liberalnemu podejściu Króla Sclavinii, Hellada otrzymała własne, tzw. Helleńskie Siły Zbrojne podlegające dowództwu Królewskim Siłom Zbrojnym.

Ponadto każdy obywatel Królestwa Sclavinii, który osiedli się na terenach helleńskich otrzyma autonomiczne obywatelstwo, które podkreśla odrębność Królestwa Hellady od centrali w Nowym Eldoracie.

Nowo proklamowany region został ulokowany na archipelagu leżącym na zachód od Stoyalii, czyli koloni zamorskich Królestwa zarządzanych przez kompanię morską.

Już pierwszego dnia swojego istnienia władze hellosclavińskie opublikowały herby, flagi oraz grafikę obrazującą pałac gubernatora.

Stolicą Królestwa Hellady stało się miasto Bizancjum w którym głównym zabytkiem jest Katedra Chrystusa Zbawiciela.

Cały region helleński wzorowany jest stricte na realnym Bizancjum oraz kulturze bizantyjskiej.

Niewątpliwie jest to fantastyczna wiadomość dla Królestwa Sclavinii, które w swój klimat wprowadziło nowy element kulturowy za sprawą właśnie osoby obytej już w mikronacjach pokroju Surmenii czy Księstwa Sarmacji.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w ten sposób wzrasta aktywność i atrakcyjność Naszej mikronacji, która już oficjalnie znalazła swoje miejsce w mapach całego mikroświata i wielkimi krokami prze do przodu.

___________________________________________

POWOŁANO DO ŻYCIA SCLAVIŃSKĄ AGENCJĘ INFORMACYJNĄ!

Wraz z dniem 18 maja Królestwo Sclavinii z inicjatywy JKM Emila I Potockiego posiada reaktywowaną Sclavińską Agencję Informacyjną.

Jest to ukłon w stronę historii, bo swoją renomę  SAI zdobyło jeszcze za czasów Rzeczpospolitej Sclavińskiej z przed Unii z ówczesnym Księstwem Trizondalu.

Na czele reaktywowanego SAI, podlegającego bezpośrednio Kurierowi Sclavińskiemu stanął redaktor naczelny Przeglądu Politycznego, Guedes de Lima.

Sclavińska Agencja Informacyjna będzie za pomocą krótkich, zwięzłych i bezstronnych faktów informować o bieżących wydarzeniach z terytorium Królestwa Sclavinii.

Przypomnijmy, iż SAI działało w latach 2007 - 2009 i zarządzało Nią grono wspaniałych żurnalistów sclavińskich na czele ze Stanisławem Gertladem, byłym redaktorem naczelnym Naszej Rzeczpospolitej.

Również dla Guedesa de Limy stanowisko dyrektora SAI nie jest nowością, gdyż również właściciel Unicorn Media Corporation zarządzał i aktywnie dbał o SAI.

Według zapewnień nowo obranego dyrektora, pierwszego serwisu SAI można się spodziewać w ciągu najbliższych kilku dni.

„SAI jest państwową instytucją medialną, której głównym celem jest przedstawianie oficjalnego stanowiska władz Królestwa Sclavinii oraz prezentowanie ostatnich wydarzeń z różnych punktów widzenia.”

___________________________________________

PRZYJĘTO TRAKTAT KWIRYNALSKI!

Z dniem 17 maja 2011 roku podpisano traktat kwirynalski powołujący do życia Państwo Kościelne Kwirynał.

Traktat podpisali Jego Królewska Mość Emil I Potocki oraz Patriarchą Kościoła Sclavińskiego, Pawłem Pierwszym.

Na mocy traktatu do życia powołano Państwo Kościelne Kwirynał będące pod suwerenną władzą patriarchatu sclavińskiego. Nowo utworzone państwo wchodzi w skład Królestwa Sclavinii, chociaż wedle traktatu posiada własne suwerenne granice.

Polityka Zagraniczna Kwirynału jest prowadzona przez Królestwo Sclavinii. Natomiast kościelne państwo otrzymało możliwość wprowadzenia własnego obywatelstwa jeżeli tylko z tego przywileju będzie chciało skorzystać.

Państwo Kościelne Kwirynał jest teokracją elekcyjną. Ściśle ustrój Kwirynału określa treść traktatu.

Na terenie Królestwa Sclavinii Patriarcha traktowany będzie jak głowa państwa, ze wszystkimi przywilejami z tego wynikającymi. 

___________________________________________

CAŁOŚĆ DOSTĘPNA NA FORUM SCLAVINII:

http://sclavinia.com.pl/forum/viewtopic.php?p=7605&sid=9c2f03651652f356bdaa84c960c77be1#7605

13:35, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 maja 2011
Czym dla Ciebie jest Sarmacja?

Czym dla Ciebie jest Sarmacja?


Czym dla Ciebie jest Sarmacja?

15:49, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 maja 2011
Przegląd Polityczny - wydarzenia ze Sclavinii 13.05.2011

 W dniu 12 maja 2011 roku odbyła się oficjalna koronacja Emila I Potockiego, który składając przysięgę na ręce Patriarchy Kościoła Sclavińskiego stał się Królem Sclavinii.

„Obejmując te Święte Insygnia, uroczyście przysięgam Królestwo Sclavinii strzec od nieprawości i po wsze czasy bronić jego niepodzielnego terytorium. Przysięgam praw, a w szczególności Konstytucji przestrzegać. Przysięgam Chorągwi Wojskowych nigdy nie opuścić. Przysięgam zło i niebezpieczeństwo od Państwa odwracać, a troskę o jego dobro za naczelny poczytywać sobie obowiązek. Tak mi dopomóż Bóg i Święta Syna Jego Męka. Amen.” - tak brzmi pełna treść przysięgi, którą w imieniu Jego Świątobliwości Pawła I złożył Król.

Oficjalna koronacja została połączona z obchodami czterolecia istnienia Sclavinii. Tym samym już oficjalnie zaprzysiężony Król Emil I Potocki otworzył uroczysty bankiet zorganizowany na oficjalnym czacie Królestwa Sclavinii i wygłosił przemowę skierowaną do Narodu.

„Dziś Sclavinia rozwija się coraz szybciej.(…) Troszczymy się o nią, jak dobry Ojciec troszczy się o swe dzieci.(…) Niech żyje Sclavinia!” - w największym skrócie podsumował swoją przemową Jego Królewska Mość Emil I potocki.

Warto zaznaczyć, iż biorąc pod uwagę względy historyczne jest to drugi w historii rzeczywisty Król Sclavinii. Następca Michała I z wygasłej już linii rodu Stoyałowskich.

__________________________________________________

 Połączone z koronacją obchody Dnia Odrodzenia Sclavinii odbyły się zarówno na forum Królestwa jak i w postaci uroczystego bankietu na oficjalnym czacie Sclavinii.

Prócz Jego Królewskiej Mości przemówili kolejno Guedes de Lima, Adrien de Fraquesay oraz Alberto Saviola. Zabrakło niestety budowniczych pierwszej Sclavinii na czele z Mustafą Owskim, Michałem Staropodlaskim, Aaronem Rozmanem czy dwójką Ojców Współzałożycieli, Michałem Stoyałowskim czy Izaakiem Amadejem.

Treść wszystkich przemówień zarchiwizowana jest dostępna na oficjalnym forum Królestwa. W głównej mierze poruszono problemy dzisiejszego mikroświata na czele z kryzysem aktywności oraz potrzebę wejścia Sclavinii w skład OPM.

Przemówienie de Limy pełne patosu i wirtualnego patriotyzmu natomiast odnosiło się do wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności i dania wszystkiego co najlepsze dla Naszej wirtualnej Ojczyzny.

W obchodach wzięło wielu gości i delegatów z mikroświata.

__________________________________________________

 Z okazji Dnia Odrodzenia Sclavinii JKM Emil Potocki nadał wiele cennych odznaczeń dla aktywnych i już nieaktywnych Sclavińczyków.

Warto zaznaczyć, iż odznaczenie całego panteonu słynnych Sclavińczyków zasługuje na pochwałę i uwagę mediów mikroświata. Bowiem oto Królestwo Sclavinii doceniło swoich przodków i tym samym nie zerwało, a nawet jeszcze bardziej nawiązało do swojej tradycji i historii jaką było pierwsze Królestwo Sclavinii i Rzeczpospolita Sclavińska. Lista odznaczonych dostępna jest na forum Królestwa.

__________________________________________________

Właśnie dzięki takim ludziom jak Paul Pierre Badoins kultura przeżywa prawdziwy renesans!

Paul Pierre Badoins jest autorem wielu książek, uchodzi za mistrza sclavińskiego pióra. Do najsłynniejszych dzieł Jego autorstwa można zaliczyć  „Proces”, „Pokój” czy „Komedia o samym sobie”.

Na szczyt wspiął się niezwykle szybko, publikując w ciągu niespełna tygodnia osiem fantastycznych treści, które od razu zyskały rzeszę fanów i spotkały się z niesamowitym aplauzem mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z tak profesjonalnie napisanymi książkami.

Na uwagę zasługuje fakt, że sama Jego Królewska Mość uchodząca za bardzo dobrego pisarza doceniła i ciągle docenia chwaląc pana Badoinsa na każdym kroku.

Takich inicjatyw potrzeba by nadać koloryt Naszej mikronacji. Dzięki takim ludziom jak Paul Pierre Badoins mamy szansę jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę nowych mieszkańców i zapewnić rozrywkę tym, którzy już mieszkają i żyją w Królestwie Sclavinii.

Dzięki przebojowemu wejściu na drogę sławy Paul Pierre Badoins zostanie nominowany do nagrody na gali Unicorn Media Corporation 2011 planowanej na koniec maja bieżącego roku.

Pisarzowi jako redakcja Przeglądu Politycznego życzymy wszystkiego najlepszego i wielu udanych dzieł w przyszłości

__________________________________________________

 Ważny krok w stronę normalizacji stosunków z wieloma mikronacjami nastąpił w dniu 04 maja 2011 roku.

Królestwo Sclavinii zerwało oficjalnie traktat o stosunkach dyplomatycznych i wzajemnym uznaniu łączący obie mikronacje od dłuższego czasu.

Niewątpliwie jest to bardzo ważny krok w stronę powrotu prestiżu i poszanowania na arenie mikroświatowej dla Królestwa Sclavinii, któremu ciągle obrywało się z wielu źródeł za utrzymywanie kontaktów z tą jakże kontrowersyjną dla wielu mikronacją, tj. krainą kiełbasy.

Nie ulega wątpliwości, że właśnie Królestwo Wurstlandii stało na drodze do nawiązania stosunków dyplomatycznych z Księstwem Sarmacji, blokowało drogę Królestwa do wstąpienia w szeregi państw członkowskich Organizacji Polskich Mikronacji oraz było pożywką dla słownej wojny toczonej między Królestwem Trizondalu, a Naszą mikronacją.

Niniejszym wypowiada się Traktat o Nawiązaniu Stosunków Dyplomatycznych, zawarty z Królestwem Wurstlandii.” - zakończył Jego Królewska Mość Emil I Potocki.

__________________________________________________

Dnia 09 maja 2011 roku poznaliśmy nowego Prokonsula Miasta Stołecznego Nowy Eldorat.

W wyborach w których udział wzięło 82% uprawnionych do głosowania zwyciężył minimalnie Carlos de Sactio zdobywając pięć z dziewięciu oddanych głosów. Przegrany Cesare Borgia zgromadził o jeden głos mniej i tym samym musiał przełknąć gorycz porażki w wyborach na jakże prestiżowy urząd Prokonsula stolicy Królestwa Sclavinii.

Pokładamy głębokie nadzieje, że nowo wybrany Prokonsul będzie sprawnie zarządzał Nowym Eldoratem i przywróci temu miastu czasy świetności, kiedy to w stolicy Sclavinii odbywały się koncerty, wystawy plenerowe oraz wiele różnorakich inicjatyw społecznych, które nadawały miastu niepowtarzalny koloryt i przyciągały wielu turystów chcących odwiedzić jakże piękną stolicę Królestwa Sclavinii.

__________________________________________________

CAŁOŚĆ NA FORUM SCLAVINII

http://www.sclavinia.com.pl/forum

 

14:56, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 02 maja 2011
Sclavinia: Sarmacjo jesteśmy z Wami!

Wasza Książęca Mość, gdyby nie ręka wyciągnięta przez Sarmację, Sclavinii już by dawno nie było, gdyż przyjmowaliście Nas jako niedoświadczony, mało znaczący i kompletnie nie przygotowany do funkcjonowania wirtualny kraj. Dzięki wysiłkom wielu Sarmatów oraz kreatywnym Sclavińczykom, jak chociażby Potocki, Iontz, Cetnarowicz czy Rozman osiągnęliśmy wspólnie poziom do którego Sclavinią dążyła, czyli poziom prawodawstwa sarmackiego. Takimi słowami dziękowałem Jego Książęcej Mości Michałowi Feliksowi w imieniu wszystkich Sclavińczyków 04 maja 2010 roku, kiedy to Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu opuszczała Koronę Księstwa Sarmacji.

Jako autor artykułów, m.in. Królestwo zakłamanej wiedzy zdaje sobie sprawę, iż przyczyniłem się w znacznym stopniu do wyrobienia sobie nowej i sceptycznej opinii o Królestwie Sclavinii oraz Jej mieszkańcach. Jednak słowa Jego Ekscelencji Yaraeha Co się tyczy Sclavinii, to obecnie eksperymentują ze swoim ustrojem i mają podejście dość szowinistyczne do reszty świata., szczerze mnie zasmuciły i zmobilizowały do publikacji pewnego artykułu na łamach Bramy Sarmackiej.

 Sclavińczycy zawsze byli Narodem przyjaźnie nastawionym do Księstwa Sarmacji oraz Sarmatów. Nie przejmowaliśmy się od samego początku współpracy z Księstwem nawet tak skrajnymi wypowiedziami jak słowa Zbyszka von Thorn – Browarczyka Strony nawet mają, więc z czym do ludzi? Jeszcze chcą mieć warunki lepsze od Trizondalu? Bez jaj. Nie zważaliśmy na epitety związane z określaniem Rzeczpospolitej Sclavińskiej yoyonacją czy słowa Michała Radetzkyego Bo to raczej nie jest mikronacja. Ja z dużą dozą tolerancji przyjąłem artykuł do Micropedii, ale miałem duże wątpliwości. NIE INKORPORACJI!

 Na łamach dziewięćdziesiątego numeru Przeglądu Politycznego ukazał się artykuł przedstawiający stosunek społeczeństwa sclavińskiego w stosunku do kryzysu aktywności Księstwa Sarmacji. Poza nielicznymi skrajnymi wypowiedziami ogół społeczeństwa jest przejęty sytuacją u Naszych przyjaciół. Wiele osób mimo problemów wewnętrznych Sarmacji cały czas zdaje sobie sprawę, że jesteście największą polską mikronacją i szkoda by spuściznę tylu pokoleń wirtualnych działaczy i polityków zmarnować akurat na krótko przed rocznicą 9-lecia istnienia. Głęboko wierzymy w złapanie wiatru w żagle oraz wybranie najlepszych z najlepszych w nadchodzących wyborach.

 Mój powrót do Królestwa Sclavinii świadczy, iż ta dzisiejsza Sclavinia nie jest już szowinistyczna. Zażegnanie konfliktu, zmiana nastawienia społeczeństwa do wielu spraw, które nagłaśniałem w felietonach będąc na emigracji w granicach Księstwa Sarmacji. Wiele w Królestwie Sclavinii zmieniło się na dobre. Postanowiłem zrobić wszystko by uświadamiać moich młodszych kolegów czym w historii Sclavinii jest Sarmacja, a jest bezcenną wirtualną matką bez której moja wirtualna Ojczyzna upadłaby już kilka lat temu.

 Cały czas zmieniamy się na lepsze i chcemy nawiązać do tradycji dawnej Rzeczpospolitej Sclavińskiej, która była idyllą dla polityków sarmackich pokroju późniejszego Księcia Daniela Łukasza. Chcemy by mimo tego, iż Królestwo Sclavinii już od dawna niepodległe było przyjacielem Sarmatów, dlatego na bieżąco prasa sclavińska zajmuje się wydarzeniami z terytorium Księstwa oraz trzymamy kciuki za pomyślne rozwiązanie wszystkich problemów.

 Królestwo Sclavinii zmienia swój wizerunek na lepsze i ze szczerymi chęciami zaprasza do odwiedzin swoich Sarmackich braci. Rozwijające się media systematycznie opisują wydarzenia z Nowego Eldoratu, Doliny Tilei oraz Jastrzębca.

Przywróćmy świetność zarówno Księstwu Sarmacji jak i Królestwu Sclavinii, bo zasługujemy na to!

 

16:08, guedesdelima
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3