Nominacje na stanowiska

Dzisiaj w Wolnej Republice Winktown bardzo ważny dzień! Prezydent Orzislav Toddson wydał rozporządzenie o powołaniu na stanowiska urzędnicze i administracyjne wielu zasłużonych Winków.

Rozporządzenie Prezydenta o powołaniach na stanowiska 1/09

Niniejszym, korzystając z przysługującego mi tytułu Prezydenta Wolnej Republiki Winktown, powołuję:

Orzislava Toddsona, na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych.

Toczę la Machette CXXIII, na stanowisko Ministra Skarbu i Administracji.

Talerza de Tocqueville, na stanowisko Ministra Dziedzictwa Narodowego.

Toczę la Machette CXXIII, na stanowisko Gubernatora stanu Capitol Wastelands.

Battsa van Cavayero, na stanowisko Gubernatora stanu Nukestate.

Harolda Radioactiva III, na stanowisko Gubernatora stanu Dayglow.

Moje decyzje, mające na celu wyłącznie dobro państwa, argumentuję w ten sposób: Winktown, jako państwo wciąż się rozwijające i dążące do jak najsprawniejszego oddania mechanizmów mikronacyjnych, potrzebuje coraz więcej osób, które będą miały jasno określone cele w zarządzaniu państwem. Do tej pory wszystkie decyzje leżały w gestii Prezydenta, a pozostali Winkowie, mimo że często chętni do pomocy, nie mieli określonych obowiązków. Obecne nominacje są milowym krokiem, jeśli chodzi o organizację pracy w państwie. Mam nadzieję, że ułatwią sprawne zarządzanie Wolną Republiką Winktown.

(-) Orzislav Toddson
Prezydent Wolnej Republiki Winktown

Co tu dużo mówić? Milowy krok dla rozwoju naszego kraju!

Przegląd aktualności #5

Talerz de Tocqueville, witam serdecznie! Czytają państwo Przegląd aktualności z Winktown, wydanie numer 5!

V-Mundial Winktown
Choć wydaje się że reprezentacja Wolnej Republiki Winktown ma już zapewniony udział w ćwierćfinałach V-Mundialu (zwycięstwo z Al Rajńczykami 1:0!), to jednak opinię zagraniczną bulwersuje coś innego. Otóż ma ona pretensje jeśli chodzi o sposób organizacji imprezy przez nasz kraj.

Niestety, sami musimy to przyznać – nie idzie nam tak jak mieliśmy to zaplanowane. Spowodowane jest to raczej przez nieustające (i nie zawsze przewidziane) wyjazdy Orzislava Toddstona – głównego motoru napędowego naszej imprezy. To on w swoim ręku trzyma całą organizację, to on zarządza ligą i biuletynem informacyjnym V-Mundialu. Bez niego prawdopodobnie niestety nigdy nie doszłoby do organizacji przez Winktown mistrzostw świata w piłce nożnej.

Staramy się jak możemy, niestety wszyscy wiedzą jaki jest R.E.A.L. – atakuje w najmniej spodziewanym momencie i długo trzyma w swoich szponach. Choć wszyscy Winkowie zgodnie zagłosowali w ankiecie Morbhan Aralt że nasz Mundial to żenada, to jednak w porównaniu do poprzednich imprez z cyklu i tak prezentuje się on o niebo lepiej jeśli chodzi o jego wykonanie (sic!). A Winkowie zdobywają potrzebne doświadczenie i już wiedzą jakich błędów nie popełniać!

Na chwilę obecną postaramy się wrzucić następny bieg (czyli jedynkę zamiast wstecznego) i dać z siebie to co mamy najlepsze!

III urodziny Winktown!
Tak, tak… Wolna Republika Winktown ma już trzy lata. Kto by się spodziewał? Obchodów dla gości z zagranicy nie organizowaliśmy, postanowiliśmy spędzić je w barze, zważywszy na fakt że część Winków i tak udała się w tym okresie na zasłużone wakacje, więc i tak w knajpie było pusto. Zapraszamy za rok – 17 sierpnia 2010 (2247)!

Marazm?
Ten nas nie dotyczy! Przez cały tzw. „sezon ogórkowy” aktywność na forum była cały czas na wysokim poziomie, codziennie pojawiały się nowe wiadomości. Czasem było ich więcej w części fabularnej, czasem w części mikronacyjnej, ale to nie ważne! Ważne że życie w Winktown kwitło!

Unowocześnione forum!
Forum Winktown doczekało się poważnego remontu który jeszcze trwa. Po pierwsze nowy, klimatyczny layout wykonany przez Toczę (brawa!), po drugie rozbudowa mikronacyjnej części forum WRWT (prawdopodobnie zostanie ona również udostępniona do oglądania osobom niezarejestrowanym).

Nowe strony internetowe
Powstały dwie pierwsze strony regionów Wolnej Republiki Winktown, a mianowicie Nuketown i Dominium Mudy! O ile ta pierwsza musi zostać jeszcze dopracowana, to ta druga robi wrażenie, zważywszy że nikt nie spodziewał się że zostanie wykonana. Brawa dla Gofra!

Język mutantów
Jak się okazało, supermutanci zamieszkujący Nuketown, mają swój własny język! Spisania jego zasad i stworzenia słownika podjął się nie kto inny jak Batts. Ten sam osobnik jest również w części odpowiedzialny za stronę www Nuketown, a także jest Burmistrzem tego miasta (a wkrótce może i gubernatorem stanu Nukestate!). Dla niego również brawa!

PoseidonOil Bank!
Dzięki uprzejmości przyjaciół z Mandragoratu Wandystanu, Winktown na dniach będzie miało swój bank. W tym czynie społecznym wspomaga nas Marceli Baldachim Khand! Brawa!

To tyle na razie! Robota pali nam się w rękach, szkoda więc marnować czas na gadanie o niej! Czuwajcie towarzysze!

Nowa mapa mikroświata autorstwa Talerza de Tocqueville

Mapa ta jest prywatnym dziełem Talerza de Tocqueville, jako prezydent Winktown nie miałem z Nią nic wspólnego.

Sarmatów plus olbrzymi

Obudziłem się późno. Czerwonawe słońce już dawno przebiło się przez radioaktywne pyłki Winkowej pustyni oświetlając to, co wg. Winków było pokojem prezydenckim, a na co prezydent każdego innego państwa nie rzuciłby nawet okiem. Jedynym objawem luksusu, leżącym gdzieś na zakurzonym biurku, między workiem z amunicją, a pamiątką wielu polowań – narzutą ze skór bobrów, był przedpotopowy personalny komputer. Prezydent w końcu musi w końcu na bieżąco obserwować wydarzenia w v-świecie. Ze sklejonymi oczami nacisnąłem starodawny przełącznik „ON/OFF”, po czym zszedłem do baru na butelkę śniadania.

<60 minut później>

Ekran ładowania przedwojennego systemu „Windows 95”, powszechnie używanego w słomagromskich PC-tach nadal był widoczny spod warstwy kurzu na ekranie. W końcu jednak ukazuje się mym oczom znajoma tapeta ze zdjęciem zespołu „Alcoslave”, wyskakują ikony. Wiadomość z komunikatura daje znać, że w mikroświatowej prasie pojawiła się kolejna warta uwagi notka. Z pewnym niesmakiem spoglądam na adres strony myśląc „Sarmacja? A co u nich może być ciekawego”. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że kolejne 15 minut spędzę na podłodze, próbując opanować rozszalałą przeponę.

http://www.sarmacja.org/strona,news,4211#4

Panowie Sarmaci – jeśli kiedykolwiek nazwałem Was zbyt poważnym państwem – odwołuję! Bardzo cenię ludzi obdarzonych autoironią, a ten news niewątpliwie udowadnia, że Sarmaci potrafią śmiać się z samych siebie! Co niby może on oznaczać? To jest jawne przyznanie się do tego, że Sarmatom nie zależy na ziemiach Morvanu, tylko na tym, aby pogryźć się z Radzieckim. Tak trzymać Panowie, macie u mnie wielkiego plusa 🙂 .

Prezydent Wolnej Republiki Winktown

(-) Orzislav Toddson

Wypowiedź Gofera nt. mobilizacji wojsk w Winktown

Bobrze Siły Desantowe zostały uformowane w przeciągu 6 godzin na mocy powszechnej mobilizacji gatunku bobrzego na terenie Mudy oraz Wolnej Republiki Winktown – są to siły uformowane i utworzone „na szybko” które mogliśmy dać żeby nie osłabić za bardzo obrony naszego kraju. Jest to tzw. pospolite ruszenie. Obecnie większa część BSD zmierza do portu w Nuketown gdzie wsiądzie na pokład Arki która popłynie w stronę wybrzeży Księstwa Sarmackiego.

W skład Bobrzych Sił Desantowych wchodzą:
– Piechota strzelecka w liczbie dwóch tysięcy wyposażona w proce i włócznie, a czasem i prymitywne strzelby.
– Tarczownicy w liczbie tysiąca wyposażeni w tarcze (pokrywy na śmieci) oraz zardzewiałe siekiery i młotki.
– Lekka jazda w liczbie pięciuset bobrów dosiadająca psy oraz udomowione wilki wyposażona w kaski (rowerowe, budowlane) oraz kije bejzbolowe.
– Ciężka jazda w liczbie siedemdziesięciu bobrów (co daje w sumie liczbę 10 pojazdów z 7-osobową załogą) w zdezelowanych autach z półautomatycznymi karabinami zamontowanymi na dachach.
– Ponad sześć tysięcy bobrów które ochoczo porzuciły pracę na polach i w lasach żeby ruszyć na pomoc bratnim narodom w ciężkich czasach. Wyposażeni są przeważnie w narzędzia swej pracy czyli motyki, siekiery i widły oraz wozy na których przewożone mają być łupy wojenne. Wśród nich jest również spora liczba bobrów kamikaze oraz innych dopiero co formowanych bobrzych jednostek bojowych.

(-) Gofer

« Older entries