Winktown ma swoją drużynę piłkarską!

Dzień 22 maja 2009 przejdzie do historii sportowej Wolnej Republiki Winktown. W naszym kraju, który do tej pory w szerokim mikroświecie słynął głównie z dyscyplin takich jak polowanie na bobry, czy picie na czas (które cieszyło się u nas niemałym powodzeniem głównie ze względu na to, że uczestnicy zawodów mogli pić do upadłego za darmo) została utworzona drużyna reprezentacyjna, w tak dotychczas niszowym sporcie jak piłka nożna! Równolegle z drużyną piłkarską powstał Związek Piłki Nożnej Winktown (ZPNWT). Jego prezesem oraz trenerem reprezentacji został, za pozwoleniem miłościwie nam panującego Talerza, został wybrany Orzislav „Orzi” Toddson. ZPNWT już zgłosił swoją kandydaturę do Mikroświatowej Unii Piłkarskiej (MUP).

Pierwszym zadaniem ZPNWT będzie zorganizowanie budowy w pobliżu stolicy Stadionu Narodowego, na którym mecze rozgrywać będzie reprezentacja, a w przyszłości może i krajowe drużyny. Do tego czasu areną zmagań piłkarskiej reprezentacji będzie stadion w Czerwińsku-Zdroju, odziedziczony w raz z miastem po VRP.

W przyszłości planowane jest zorganizowanie również Ekstraklasy Winktown, jednak zależne jest to od zainteresowania obywateli prowadzeniem drużyn.

/-/ Orzislav „Orzi” Toddson

Winktown wspiera rozwój gospodarczy Piotrusiova!

W dniu 2 maja 2246 roku samolot należący do Kompanii Handlowej Winktown uległej niewielkiej awarii znajdując się w trakcie lotu nad terytorium Republiki Piotrusiova. W wyniku zbyt dużego obciążenia starego i wysłużonego B-52, w dolnym pokładzie powstała dziura przez którą na tereny Piotrusiova spadł praktycznie cały przewożony ładunek napalmu.

Chwilę później pilot przez radio usłyszał wołanie o pomoc. Okazało się że ładunek spadł na stolicę tego kraju, Piomar powodując jego praktyczne całkowite zniszczenie. Zarząd Kompanii Handlowej stanowczo zaprzecza jakoby całe to wydarzenie miało coś wspólnego z otwarciem na terenie Piotrusiova pierwszej firmy budowlanej „PiotrBud”.

„To by całkowicie nieszczęśliwy wypadek! – powiedział po całym zajściu na konferencji prasowej prezez KHWT – Jeżeli władze chcą, możemy im tam wysłać ekipę remontową złożoną z bobrów i Bobola. Aha! I mam nadzieję że dom pana Gierka/Mroka nie ocalał w całym tym zajściu. Dziękuję bardzo.”

No cóż, jedyne co możemy na koniec powiedzieć to to, że Wolna Republika Winktown wspiera rozwój gospodarczy Piotrusiova!!!

Krótkie podsumowanie marca i kwietnia w Winktown

Po marcowym wzroście aktywności wśród Winków, kwiecień upłyną pod znakiem Marazmu (mającego wiele wspólnego z Realem)… Być może rozliczne rewolucyjne zmiany jakie dokonały się wcześniej w Winktown miały wpływ na to że obywatele Wolnej Republiki (sic! Już nie Wolnego Miasta) postanowili zwolnić co nieco.
Wcześniej redakcja „Pulsu Winktown” miała zamiar opisać szczegółowo co nowego u nas się zmieniło, ale Marazm skutecznie pokrzyżował nam plany, więc ograniczymy się do krótkiej wymiany w punktach tychże zmian:

– nowe godło (czarny radskorpion na żółtym tle) i flaga
– wyżej wspominana nowa nazwa kraju – Wolna Republika Winktown
– otrzymanie od Piątej Rzeczpospolitej pod administrację Archipelagu Pięciopolskiego (już trwają tam prace nad budową kurortu wypoczynkowego Baja
– utworzenie autonomicznej Republiki Mudy pod kontrolą Gildii Bobrów
– debaty nad nowym podziałem władzy (wciąż trwają, wiadome jest tylko to że Sqadak otrzymał fuchę Ministra ds. Infrastruktury i rysuje mapki)
– walka z Mrokiem na forum – obywatelem Piotrusiova który dokonał spam ataku na forum WRWT (Winkowie zapewne dokonają odwetu)
– podpisanie wielu traktatów międzynarodowych (m.in. z Wolną Republiką Morvan)
– uruchomienie jako takiej strony www naszego państwa (póki co ze szczątkowymi informacjami)
– Batts zmutował i jest teraz supermutantem

Mamy nadzieję że po kwietniowym nic nie robieniu, Winkowie znowu ruszą pełni zapału do pracy w maju!