Nowa mapa mikroświata autorstwa Talerza de Tocqueville

Mapa ta jest prywatnym dziełem Talerza de Tocqueville, jako prezydent Winktown nie miałem z Nią nic wspólnego.

Sarmatów plus olbrzymi

Obudziłem się późno. Czerwonawe słońce już dawno przebiło się przez radioaktywne pyłki Winkowej pustyni oświetlając to, co wg. Winków było pokojem prezydenckim, a na co prezydent każdego innego państwa nie rzuciłby nawet okiem. Jedynym objawem luksusu, leżącym gdzieś na zakurzonym biurku, między workiem z amunicją, a pamiątką wielu polowań – narzutą ze skór bobrów, był przedpotopowy personalny komputer. Prezydent w końcu musi w końcu na bieżąco obserwować wydarzenia w v-świecie. Ze sklejonymi oczami nacisnąłem starodawny przełącznik „ON/OFF”, po czym zszedłem do baru na butelkę śniadania.

<60 minut później>

Ekran ładowania przedwojennego systemu „Windows 95”, powszechnie używanego w słomagromskich PC-tach nadal był widoczny spod warstwy kurzu na ekranie. W końcu jednak ukazuje się mym oczom znajoma tapeta ze zdjęciem zespołu „Alcoslave”, wyskakują ikony. Wiadomość z komunikatura daje znać, że w mikroświatowej prasie pojawiła się kolejna warta uwagi notka. Z pewnym niesmakiem spoglądam na adres strony myśląc „Sarmacja? A co u nich może być ciekawego”. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że kolejne 15 minut spędzę na podłodze, próbując opanować rozszalałą przeponę.

http://www.sarmacja.org/strona,news,4211#4

Panowie Sarmaci – jeśli kiedykolwiek nazwałem Was zbyt poważnym państwem – odwołuję! Bardzo cenię ludzi obdarzonych autoironią, a ten news niewątpliwie udowadnia, że Sarmaci potrafią śmiać się z samych siebie! Co niby może on oznaczać? To jest jawne przyznanie się do tego, że Sarmatom nie zależy na ziemiach Morvanu, tylko na tym, aby pogryźć się z Radzieckim. Tak trzymać Panowie, macie u mnie wielkiego plusa 🙂 .

Prezydent Wolnej Republiki Winktown

(-) Orzislav Toddson

Wypowiedź Gofera nt. mobilizacji wojsk w Winktown

Bobrze Siły Desantowe zostały uformowane w przeciągu 6 godzin na mocy powszechnej mobilizacji gatunku bobrzego na terenie Mudy oraz Wolnej Republiki Winktown – są to siły uformowane i utworzone „na szybko” które mogliśmy dać żeby nie osłabić za bardzo obrony naszego kraju. Jest to tzw. pospolite ruszenie. Obecnie większa część BSD zmierza do portu w Nuketown gdzie wsiądzie na pokład Arki która popłynie w stronę wybrzeży Księstwa Sarmackiego.

W skład Bobrzych Sił Desantowych wchodzą:
– Piechota strzelecka w liczbie dwóch tysięcy wyposażona w proce i włócznie, a czasem i prymitywne strzelby.
– Tarczownicy w liczbie tysiąca wyposażeni w tarcze (pokrywy na śmieci) oraz zardzewiałe siekiery i młotki.
– Lekka jazda w liczbie pięciuset bobrów dosiadająca psy oraz udomowione wilki wyposażona w kaski (rowerowe, budowlane) oraz kije bejzbolowe.
– Ciężka jazda w liczbie siedemdziesięciu bobrów (co daje w sumie liczbę 10 pojazdów z 7-osobową załogą) w zdezelowanych autach z półautomatycznymi karabinami zamontowanymi na dachach.
– Ponad sześć tysięcy bobrów które ochoczo porzuciły pracę na polach i w lasach żeby ruszyć na pomoc bratnim narodom w ciężkich czasach. Wyposażeni są przeważnie w narzędzia swej pracy czyli motyki, siekiery i widły oraz wozy na których przewożone mają być łupy wojenne. Wśród nich jest również spora liczba bobrów kamikaze oraz innych dopiero co formowanych bobrzych jednostek bojowych.

(-) Gofer

Mobilizacja wojsk w Winktown

Dnia 23 lipca 2246 czasu winkowego, o godzinie 10:00, rozpoczęły się na terenach Wolnej Republiki Winktown pierwsze manewry wojsk od czasu bitew z Piotrusiovem/Parlandią. Ich bezpośrednim powodem jest zagrożenie ze strony Sarmacji wymierzone w koalicję państw siostrzanych, a w szczególności w Wolną Republikę Morvan.

Pierwszy swoje wojska zmobilizował okręg autonomiczny – Federacja Muda. Jej zarządca, bóbr Gofer, powołał pod broń 10 tysięcy swoich futrzastych pobratymców. Armia jest utrzymywana w stanie stałej gotowości na wypadek agresji wojsk sarmackich na ziemie Morvanu. Jednocześnie zwiększono wydajność bobrowych maszyn klonujących o 35%, aby uzupełniać oddziały w razie hipotetycznych strat.

Po raz pierwszy od dawien dawna zmobilizowana zostaje również marynarka morska Wolnej Republiki Winktown w postaci okrętu podwodnego OWRWT Nukersky. W stronę portu Nuketown wysłany został bobrzy goniec w celu powiadomienia nadzoru marynarki o konieczności załadowania głowic na chlubę naszych wojsk wodnych. Planowane jest wysłanie Nukersky’ego na wody terytorialne WRM, oczywiście z wcześniejszym uzgodnieniem tego manewru z Lordem Protektorem.

Kolejny bobrzy goniec wysłany został w stronę Krateru Słoma-Tech, w celu powiadomienia mieszkających tam ghouli o zaistniałej sytuacji. Wkrótce możemy się spodziewać pełnej gotowości wojsk zmechanizowanych. Informacje o ich dokładnym stanie nie są na razie znane, gdyż ghoule odgrażały się po ostatniej wojnie z Parlandią, że na następny raz przygotują, cyt. „coś ekstra”.

Prezydent Wolnej Republiki Winktown, jako ostatni pozostały przy życiu członek Świętego Officjum Inkwizycji, udostępnił armii przez długi czas zapieczętowane ruiny zbrojowni Inkwizytorium. Armia wzbogaciła się dzięki temu o mechy bojowe „Dreadnought” oraz różnej maści broń ogniową, w którą zostały uzbrojone również bobrze jednostki. Kolejny bobrzy posłaniec został siłą wrz… wysłany na ochotnika wgłąb pieczary Inkwizytorium w poszukiwaniu zaginionego (prawdopodobnie uśpionego) batalionu Panzernych Frytek oraz wyników badań (m.in.) naukowca Shade’a Cieniovskiego, zanim ten w niewyjaśnionych okolicznościach opuścił Wolną Republikę. Nic nie wiadomo o udziale w zbrojeniach Kompanii Orłów Talerza, prywatnej gwardii przybocznej byłego prezydenta WRWT.

V-Mundial: Winktown w grupie C

Al Rajn, Mikrosławia, Natania, Parlandia, Sclavinia/Trizondal, Winktown – tak prezentuje się skład grupy C piątych mistrzostw mikroświata w piłce nożnej, które odbędą się na terenie naszego kraju. Wrażenia z losowania na gorąco? Cóż, grupa jest umiarkowanie trudna, jednakże awans do pucharowej części rozgrywek jest w zasięgu naszych, wzmocnionych dzięki promieniowaniu, rąk. W tej grupie każdy może wygrać z każdym (co pokazał rozegrany niedawno mecz towarzyski między RSiT, a Parlandią), i zapewne walka o awans będzie trwała do samego końca. Winków zapewne najbardziej zainteresuje mecz ich reprezentacji z Parlandią, do którego to kraju okazują wyraźną niechęć. Jako trener obiecuję, że dołożę wszystkich sił, aby debiutująca w rozgrywkach reprezentacja Winktown godnie zaprezentowała się w mistrzostwach rozgrywanych na ziemi ojczystej!

Skład pozostałych grup:

Grupa A: Arctiq, Elderland, Morvan, Neopolis, Sarmacja, Scholandia

Grupa B: Austro-Węgry, Dreamland, Korona i Litwa, Okoczia, Wandystan, ZE Chattyckie

(-) Orzislav Toddson

« Older entries