Nominacje na stanowiska

Dzisiaj w Wolnej Republice Winktown bardzo ważny dzień! Prezydent Orzislav Toddson wydał rozporządzenie o powołaniu na stanowiska urzędnicze i administracyjne wielu zasłużonych Winków.

Rozporządzenie Prezydenta o powołaniach na stanowiska 1/09

Niniejszym, korzystając z przysługującego mi tytułu Prezydenta Wolnej Republiki Winktown, powołuję:

Orzislava Toddsona, na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych.

Toczę la Machette CXXIII, na stanowisko Ministra Skarbu i Administracji.

Talerza de Tocqueville, na stanowisko Ministra Dziedzictwa Narodowego.

Toczę la Machette CXXIII, na stanowisko Gubernatora stanu Capitol Wastelands.

Battsa van Cavayero, na stanowisko Gubernatora stanu Nukestate.

Harolda Radioactiva III, na stanowisko Gubernatora stanu Dayglow.

Moje decyzje, mające na celu wyłącznie dobro państwa, argumentuję w ten sposób: Winktown, jako państwo wciąż się rozwijające i dążące do jak najsprawniejszego oddania mechanizmów mikronacyjnych, potrzebuje coraz więcej osób, które będą miały jasno określone cele w zarządzaniu państwem. Do tej pory wszystkie decyzje leżały w gestii Prezydenta, a pozostali Winkowie, mimo że często chętni do pomocy, nie mieli określonych obowiązków. Obecne nominacje są milowym krokiem, jeśli chodzi o organizację pracy w państwie. Mam nadzieję, że ułatwią sprawne zarządzanie Wolną Republiką Winktown.

(-) Orzislav Toddson
Prezydent Wolnej Republiki Winktown

Co tu dużo mówić? Milowy krok dla rozwoju naszego kraju!

Przegląd aktualności #5

Talerz de Tocqueville, witam serdecznie! Czytają państwo Przegląd aktualności z Winktown, wydanie numer 5!

V-Mundial Winktown
Choć wydaje się że reprezentacja Wolnej Republiki Winktown ma już zapewniony udział w ćwierćfinałach V-Mundialu (zwycięstwo z Al Rajńczykami 1:0!), to jednak opinię zagraniczną bulwersuje coś innego. Otóż ma ona pretensje jeśli chodzi o sposób organizacji imprezy przez nasz kraj.

Niestety, sami musimy to przyznać – nie idzie nam tak jak mieliśmy to zaplanowane. Spowodowane jest to raczej przez nieustające (i nie zawsze przewidziane) wyjazdy Orzislava Toddstona – głównego motoru napędowego naszej imprezy. To on w swoim ręku trzyma całą organizację, to on zarządza ligą i biuletynem informacyjnym V-Mundialu. Bez niego prawdopodobnie niestety nigdy nie doszłoby do organizacji przez Winktown mistrzostw świata w piłce nożnej.

Staramy się jak możemy, niestety wszyscy wiedzą jaki jest R.E.A.L. – atakuje w najmniej spodziewanym momencie i długo trzyma w swoich szponach. Choć wszyscy Winkowie zgodnie zagłosowali w ankiecie Morbhan Aralt że nasz Mundial to żenada, to jednak w porównaniu do poprzednich imprez z cyklu i tak prezentuje się on o niebo lepiej jeśli chodzi o jego wykonanie (sic!). A Winkowie zdobywają potrzebne doświadczenie i już wiedzą jakich błędów nie popełniać!

Na chwilę obecną postaramy się wrzucić następny bieg (czyli jedynkę zamiast wstecznego) i dać z siebie to co mamy najlepsze!

III urodziny Winktown!
Tak, tak… Wolna Republika Winktown ma już trzy lata. Kto by się spodziewał? Obchodów dla gości z zagranicy nie organizowaliśmy, postanowiliśmy spędzić je w barze, zważywszy na fakt że część Winków i tak udała się w tym okresie na zasłużone wakacje, więc i tak w knajpie było pusto. Zapraszamy za rok – 17 sierpnia 2010 (2247)!

Marazm?
Ten nas nie dotyczy! Przez cały tzw. „sezon ogórkowy” aktywność na forum była cały czas na wysokim poziomie, codziennie pojawiały się nowe wiadomości. Czasem było ich więcej w części fabularnej, czasem w części mikronacyjnej, ale to nie ważne! Ważne że życie w Winktown kwitło!

Unowocześnione forum!
Forum Winktown doczekało się poważnego remontu który jeszcze trwa. Po pierwsze nowy, klimatyczny layout wykonany przez Toczę (brawa!), po drugie rozbudowa mikronacyjnej części forum WRWT (prawdopodobnie zostanie ona również udostępniona do oglądania osobom niezarejestrowanym).

Nowe strony internetowe
Powstały dwie pierwsze strony regionów Wolnej Republiki Winktown, a mianowicie Nuketown i Dominium Mudy! O ile ta pierwsza musi zostać jeszcze dopracowana, to ta druga robi wrażenie, zważywszy że nikt nie spodziewał się że zostanie wykonana. Brawa dla Gofra!

Język mutantów
Jak się okazało, supermutanci zamieszkujący Nuketown, mają swój własny język! Spisania jego zasad i stworzenia słownika podjął się nie kto inny jak Batts. Ten sam osobnik jest również w części odpowiedzialny za stronę www Nuketown, a także jest Burmistrzem tego miasta (a wkrótce może i gubernatorem stanu Nukestate!). Dla niego również brawa!

PoseidonOil Bank!
Dzięki uprzejmości przyjaciół z Mandragoratu Wandystanu, Winktown na dniach będzie miało swój bank. W tym czynie społecznym wspomaga nas Marceli Baldachim Khand! Brawa!

To tyle na razie! Robota pali nam się w rękach, szkoda więc marnować czas na gadanie o niej! Czuwajcie towarzysze!