I Ferski Integracyjny Festyn Piwny
Witamy! |  Program Festynu |  Na Rynku |  W MDK |  O Festynie |  Organizatorzy i sponsorzy

O Festynie

1. Cele imprezy
     Wbrew pozorom, Festyn nie jest w założeniu imprezą o charakterze libacyjnym. Naszym najważniejszymcelem jest edukacja Sarmatek i Sarmatów w zakresie alkoholizacji i jej pochodnych. Wykłady, odczyty, projekcje filmów oraz wystawy fotograficzne mają ukazać skutki spożywania wspomnianej substancji chemicznej.
     Drugim najważniejszym celem jest integracja społeczności sarmackiej poprzez rywalizację, konkursy i występy artystyczne.

2. Konkurencje parasportowe
     Podczas Festynu mieszkańcy Księstwa Sarmacji, którzy zdecydują się wziąć w nim udział, będą mieć okazję rywalizować w trzech konkurencjach. Będzie to sznasa by wykazać się celnym okiem przy okazji strzelania do kufli z piwem, próbować przepić rywala, a po przyjęciu odpowiedniej ilości szlachetnego trunku, celnie oddać nadwyżkę płynów. Każda z konkurencji będzie trwać 2 dni, a wyniki zostaną ogłoszone ostatniego dnia festynu.

Dla najlepszych - nagrody:
   * I miejsce - 100 lt
   * II miejsce - 60 lt
   * III miejsce - 40 lt
Niewykluczone specjalne nagrody od sponsorów Festynu.

3. Konkurs poetycki
     Podczas Festynu każdy będzie mógł pochwalić się swym talentem pisarkim. Przez sześć dni trwania zabawy odbywać się będzie konkurs na najlepszy wiersz poświęcony alkoholowi. Twórczość - nie mniej niż 50 i nie więcej niż 250 znaków (łącznie ze spacjami) - autorzy publikują w Parku Stołecznym Księstwa Sarmacji. Przed każdym lirykiem należy dodać formułę: "Wiersz zgłoszony do konkursu poetyckiego Ferskiego Integracyjnego Festynu Alkoholowego http://fer.sarmacja.org/fifp/. Prosimy o głosowanie." Grand Prix uzyska wiersz, który otrzyma największą średnią głosów publiczności oraz zyska przychylność jurorów. Poza tym jury wyłonione przez organizatorów wybierze najlepsze teksty.

Nagrody:
   * GP - 200 lt
Nagrody jury:
   * I miejsce - 150 lt
   * II miejsce - 100 lt
   * III miejsce - 50 lt
Nagrody publiczności:
   * I miejsce - 100 lt
   * II miejsce - 60 lt
   * III miejsce - 40 lt
Niewykluczone specjalne nagrody od sponsorów Festynu.

4. Imprezy towarzyszące
     Podczas festynu odbędą się specjalne odczyty poświęcone tematyce piwnej: historii trunku, metodom ważenia, skutkom spożywania. Będą także emisje specjalnych filmów i wystawy fotografii.
     Na zakończenie Festynu, po ogłoszeniu wyników koncert zespołów rockowych, które przedstawią utwory tekstowo nawiązujące do złocistego, szlachetnego trunku.

5. Miejsce i czas trwania
     I Ferski Integracyjny Festyn Piwny odbędzie się między 25 a 31 października w Ferze. Impreza zlokalizowana będzie na rynku naszego miasta. Niektóre atrakcje serwować będziemy w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.


Honorowy patronat:
Ministerstwo Kultury i Oświaty


Organizator:

Urząd Miasta Fer

Główny sponsor:

Blackwood Corporation

Patronat medialny:

Głos Feru


Dyrektor artystyczny i merytoryczny:
Patryk Pulikowski
zastępca burmistrza Feru


© patpul 2008