WITAMY W WAGARII

Wagaria znajduje się daleko od przemysłu ciężkiego. Tutaj ludzie mogą wypocząć i wieść zarówno spokojne życie, jako chłopi, jak i działać aktywnie w sferze ducha lub ciała. Cechą szczególną tego miasteczka jest wyjątkowe zainteresowanie sprawami człowieka i świata.

Samuraje ćwiczą swoje ciała, aby jak najlepiej strzec porządku. Ich podstawowymi brońmi są: miecz, łuk i własne ciało. Nie mają sobie rónych w walce. Często możesz ich zobaczyć na wielu ulicach miasteczka, gdzie pełnią wartę. Lepiej jednak żadnego nie denerwuj - możesz przypadkiem splamić jego honor, a honor to dla Samuraja rzecz fundamentalna, godna poświęcenia życia. Strzeż się ostrej klingi miecza, która potrafi ciąć gwoździe, a przez ciało ludzki przechodzi niczym rozgrzany nóż przez kostkę masła.

Chłopi mogą żyć spokojnie pracując na roli, odpoczywając, czy też oglądając ciekawe pojedynki, które już niedługo zaczną być organizowane.

Kapłani natomiast dbają o pogodę ducha i samopoczucie mieszkańców. Formalnie to oni sprawują władzę w prowincji. Pamiętaj jednak, że każdy mieszkaniec ma wpływ ja kształt ustaw - obowiązuje to demokracja bezpośrednia, czyli każdy mieszkaniec może oddać swój głos w dowolnej sprawie za pomocą specjalnego działu na stronie (już wkrótce!). Religia (Rzymskokatolicka) jest dla kapłanów podstawą. Codziennie modlą się za swych przyjaciół i wrogów, o dobrobyt dla mieszkańców.