Powitanie

Kancelaria Namiestnika

Historia

Miasta

Instytucje

Mieszkańcy


Witajcie Przyjaciele

Trafiliście na strony prowincji Gellonia, które jest częścią wirtualnego Księstwa Sarmacji. Jeżeli znaleźliscie się tutaj przypadkiem, nie zetknąwszy się wcześniej z ideą v-państwa odwiedźcie czym prędzej wskazaną stronę - tam znajdziecie wszelką niezbędną wiedzę, która miejmy nadzieję zachęci Was do "zamieszkania" w granicach Naszej v-ojczyzny. Jeżeli natomiast zasmakowaliście już w v-życiu i szukacie teraz miejsca aby osiąść w nim na stałę, postaramy się przybliżyć waszym oczom i sercom Gellonię.
Gellonia to przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą, ludzie różniący się bardzo od siebie, ale potrafiący współpracować - właśnie umiejętność pogodzenia odmiennych poglądów czyni Gellonię mocną, a przede wszystkim najtrwalszą z Prowincji. Szczególny charakter naszej "małej v-ojczyczny" wynika również z wieku jej mieszkańców. Myli się ten kto uważa że jest to tylko zabawa dla "pryszczatych nastolatków". Ojciec Założyciel prowincji jak i jej obecny Namiestnik są to, jak najbardziej poważni, ludzie po 40-stce.
Życie prowincji koncentruje się na liście dyskusyjnej http://groups.yah... , to tam toczone są codzienne polemiki, to tam omawiane są nowe pomysły i projekty na przyszłość. Zapraszamy do odwiedzenia stron naszych miast i wsi, oraz instytucji założonych przez Gellończyków.


Pozdrawiamy Was
Społeczność prowincji Gellonia