Wieś PoddębiceHerb Poddębic
Flaga PoddębicFlaga Ziemi GrodziskiejFlaga Księstwa Sarmacji
Mapy Poddębic

I - Klasztor bernardynek
XV-wieczny klasztor z kościołem p.w. św. Jakuba, ufundowany przez hrabiego Unisława w czasach, gdy Poddębice były jeszcze osadą rolniczą. Za murami klasztoru rozpościerały się pola uprawne, obecnie zalesione.

VI - Muzeum Rzemiosła
Muzeum będące własnością wsi Poddębice, prezentujące historię rzemiosła na ziemiach sarmackich. Eksponaty muzealne stanowią w większości narzędzia pochodzące z terenu Poddębic.

XII - Dom Wójta
XIX-wieczny budynek, stanowiący własność wójta Poddębic. Tradycyjne miejsce spotkań mieszkańców wsi, siedziba władz. Przed budynkiem znajduje się również XIX-wieczna tablica ogłoszeniowa, używana do dzisiaj przez wójta.

XVII - Hotel
Hotel "Pod Dębowym Liściem" powstały pod koniec XX wieku, urządzony w stylu retro. Hotel oferuje pokoje średniej jakości. W restauracji hotelowej serwuje się tradycyjne dania chłopskiej kuchni sarmackiej.

XXVI - Browar
Browar "Poddębice". W ofercie browaru znajdują się cenione na rynku piwa "Wójtowskie", "Poddębickie" oraz piwo dolnej fermentacji "Świętojakubskie", dostępne wyłącznie w restauracji hotelu "Pod Dębowym Liściem".

XXVII - Port Lotniczy
Port Lotniczy Grodzisk, powstały na początku roku 2003. Największe lotnisko Księstwa Sarmacji, obsługujące loty krajowe do Acjo i Athos oraz międzynarodowe do stolic Aklandii, Baridasu, Cyberii, Dreamlandu i Scholandii.Plan PoddębicLokalizacja Poddębic