powitanie powitanie :: historia Galerii :: wystawy :: salony :: kustosz :: pomóż nam! :: gdzie jesteśmy?
Powitanie

Zdaje się, że kilka dobrych miesięcy Sarmaci musieli radzić sobie bez Galerii Narodowej. Tak sobie myślałem wielokrotnie, że może by ją jednak przywrócić do życia. Promocja kwitła, a czasu na działanie brakowało...

12 stycznia zdecydowałem jednak, że Galeria musi powrócić. Tak się składa, że dnia tego Scholandii Królestwo doglądałem i przyznać trzeba, że trochę tych Muzeów i Instytutów pobudowali.

Toteż - długo nie czekając - do roboty się wziąłem. Efekty mej pracy od dziś możecie oglądać.

Warty uwagi jest fakt, że po przeprowadzce na me posiadłości nazwa uległa zmianie. Wiele Galerii mamy w Sarmacji, wiele jeszcze zapewne otworzymy, więc aby się między konkurencyjnymi instytucjami nie wynosić Galerię Narodową na Galerię Wiewiórczewską przemianowuję.

Wiktor hrabia Szpunar

powitanie

12 lutego 2006
Nowości, nowości...
W Galerii nową wystawę można oglądać, a mianowicie przegląd prac mojego brata - Radka Szpunara. Zapraszam także do salonu rzeźbiarskiego, gdzie znajdziecie kolejne dwie, świetne rzeźby.

22 stycznia 2006
Dał Wanda...
Zapraszamy do nowej wystawy w Galerii Wiewiórczewskiej. Poza dziełami znakomitego wandejskiego artysty przygotowaliśmy dla Was także nowy salon, a mianowicie pokój rzeźbiarski. Zaktualizowaliśmy także salon różany.

21 stycznia 2006
Wystawy i salony...
Właśnie dziś oficjalnie otwieram Galerię Wiewiórczewską. Zapraszam do zapoznania się z naszymi wystawami i salonami. Po co ten rozdział? W salonach stale dodawane będą prace. Wystawy będą niezmienne. Zajrzyjcie także do działu pomoc, a także oglądnijcie Galerię z zewnątrz!

14 stycznia 2006
Witamy ponownie!
Serdecznie witamy w odnowionej Galerii Narodowej Księstwa Sarmacji, której nazwę przemianowano na Galerię Wiewiórczewską, zaś budynek Galerii przeniesiono do posiadłości Wiktora hrabiego Szpunara, do Wiewiórczewa. Zapraszamy do przeglądania nowych wystaw i salonów.