Δοβρωδοιδε βε παβηλον να Συρμενηισκα Δημοκρατια!
Witajcie w pawilonie Demokracji Surmeńskiej!

Surmenia jest jedną ze starszych mikronacji w polskim Mikroświecie, wyróżniającą się swoim charakterystycznym, helleńsko-słowiańskim klimatem, kulturą i językiem. Powstała we wrześniu 2005 roku jako Republika Surmenii, by w połowie roku 2006 przekształcić się w Królestwo Surmeńskie. 30 kwietnia 2011 roku Surmenia powróciła do swoich republikańskich korzeni, stając się jednym z najbardziej demokratycznych państw w Mikroświecie.

Czy wiesz, że w Surmenii powstała pierwsza mikroświatowa telewizja? Czy wiedziałeś, że to Surmeńczyk stworzył pierwszą szeroko uznawaną mapę Mikroświata, która stała się wzorem dla współczesnych kontynuatorów idei mapy mikronacji? Nasze państwo szczyci się wieloma osiągnięciami i sporym wkładem w całokształt dorobku polskiego Mikroświata. Zwiedzając strony naszego pawilonu przekonacie się, że Surmenia jest państwem niezwykłym, oryginalnym, wartym poznania i odwiedzenia.

W Demokracji Surmeńskiej panuje powszechne przekonanie, że mikronacja to nie tylko symulacja polityki lub gospodarki. Sukcesywnie rozwijamy i kultywujemy nasz język, a także badamy przeszłość naszego narodu poprzez sporządzanie historii naszego państwa. Będąc Surmeńczykami, nie zapominamy także o naszych małych Ojczyznach – Jacynii, Zawarii, Opradii, Surmie, Skawlandii, Hokutach... Każdy z surmeńskich regionów podkreśla swój folklor i regionalne tradycje.

Zapraszamy do zwiedzania naszego pawilonu. Nie zapomnij oddać głosu na Demokrację Surmeńską!