Oficjalna strona Biura Archonta Królestwa Surmeńskiego

NEWS · ARCHONT · RADA TESMOTETÓW · POCZET · SIEDZIBA · KONTAKT Z BIUREM · SURMENIAKoronacja Maksymiliana Teodora I

Sobota-niedziela, 21-22 lipca

Archont uczestniczył w koronacji Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Maksymiliana Teodora I, która miała miejsce w Budapeszcie w sobotę. W niedzielę po uroczystym śniadaniu z Monarchą spotkał się z Prezydentem Ministrów JCIKM. IV Archont Demokracji Surmeńskiej i Prezydent Ministrów podkreślili stanowczo swoje starania, mające zaprowadzić pokój i stabilizację na Kontynencie Wschodnim, a także odnowili więzy przyjaźni i szacunku łączące obydwa kraje.

Wizyta u przyjaciół

Piątek, 20 lipca 2012

Archont przebywa z wizytą dyplomatyczną w Państwie Stowarzyszonym - odbudowującym się Królestwie Hasselandu.

Rada Tesmotetów powołana

Poniedziałek, 16 lipca 2012

W dniu dzisiejszym Archont oficjalnie powołał Radę Tesmotetów z Odolanem Irmisigosem jako Pierwszym Tesmotetą. Jej skład można przeczytać w tym rozporządzeniu.

Inauguracja XXII Kadencji Eklezji

Poniedziałek, 2 lipca 2012

IV Archont Demokracji Surmeńskiej Aleksandros Patrikjosigos uroczyście zainaugorował XXII Kadencję Eklezji. Obecnie trwa procedura wyboru Efora - gospodarza parlamentu.

Patrikjosigos ponownie Archontem

Wtorek, 12.06.2012

Wybrany po raz drugi na Archonta, po dymisji Dostojnego mjr Stefanosigosa, Aleksandros Patrikjosigos złożył przysięgę, kładać prawą dłoń na Syntagmie. Autentyczność owej przysięgi stwierdziła Efor Sylvana Koppa, rozpoczynając przy tym kadencję IV Archonta. Potrwa ona 180 dni.

Patrikjosigos zaprzysiężony

Sobota, 24.09.2011

Archont-elekt Aleksandros Patrikjosigos został uroczyście zaprzysiężony. Kładąc prawą dłoń na ceremonialnej kopii Syntagmy wypowiedział następujące słowa Uroczyście ślubuję, że będę sprawował urząd Archonta Demokracji Surmeńskiej, mając na uwadze nade wszystko dobro oraz pomyślność Narodu i Państwa. Przysięgam zawsze dochowywać wierności Syntagmie i prawu, a także nieugięcie bronić honoru i suwerenności Demokracji Surmeńskiej.. Timoteos Stefanosigos, jako Efor, uznał zaprzysiężenie za pełne i nienaganne, a zatem wiążące.

CKW: Aleksandros Patrikjosigos wygrał wybory

Środa, 21.09.2011

Cztery minuty po północy Centralna Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów na urząd II Archonta Demokracji Surmeńskiej, zgodnie z którymi urząd ten obejmie Aleksandros Patrikjosigos, dotychczasowy Tesmoteta Dyplomacji. Koalicyjnego kandydata zjednoczonych Demokratów(Partii Demokratycznej i Partii Prawa) poparło 62,5% wyborców, a Viktorjosa Paulosigosa apo Zep 37,5%

Paulos Petrosigos nie żyje

Czwartek, 08.09.2011

W dniu dzisiejszym o godzinie 11:10 lekarze rządowego szpitala w Kaharonei stwierdzili śmierć Archonta Demokracji Surmeńskiej Paulosa Petrosigosa. Przyczyny śmierci zostały podane do wiadomości najbliższej rodziny Zmarłego.

Komunikat ws. stanu zdrowia Archonta

Wtorek, 06.09.2011

Biuro Archonta Demokracji Surmeńskiej informuje ze smutkiem, iż Paulos Petrosigos apo Zep zapadł w stan śpiączki.

Petrosigos w szpitalu

Poniedziałek, 05.09.2011

Biuro Archonta Demokracji Surmeńskiej informuje z przykrością, iż jego dostojność Paulos Petrosigos apo Zep uległ nagłemu zachorowaniu. W dniu dzisiejszym około godziny 15:00 pracownicy Biura Archonta Demokracji Surmeńskiej znaleźli nieprzytomnego Archonta w jednym z gabinetów Pałacu Deńskiego. Petrosigos został natychmiast przewieziony do rządowego szpitala w Kaharonei, gdzie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Na chwilę obecną Biuro Archonta oraz służby śledcze Surmeńskich Sił Obronnych wykluczają jakikolwiek udział osób trzecich w nagłym pogorszeniu stanu zdrowia jego dostojności.

Archont zaprzysiężony

Piątek, 03.06.2011

Archont Demokracji Surmeńskiej Paulos Petrosigos został uroczyście zaprzysiężony podczas krótkiej ceremonii prowadzonej przez efora Timoteosa Stefanosigosa w gmachu Eklezji. Petrosigos trzymając prawą dłoń na kopii Syntagmy złożył następującą rotę przysięgi: "Uroczyście ślubuję, że będę sprawował urząd Archonta Demokracji Surmeńskiej, mając na uwadze nade wszystko dobro oraz pomyślność Narodu i Państwa. Przysięgam zawsze dochowywać wierności Syntagmie i prawu, a także nieugięcie bronić honoru i suwerenności Demokracji Surmeńskiej". Kadencja Petrosigosa jest zatem liczona od dnia dzisiejszego i potrwa aż do 30 listopada 2011 roku.

Pierwszy projekt ustawy

Poniedziałek, 30.05.2011

W dzisiejsze południe Archont Demokracji Surmeńskiej Paulos Petrosigos złożył w sali obrad Eklezji pierwszy rządowy projekt ustawy, nowelizujący ustawę o orderach państwowych uchwaloną w czasach Królestwa Surmeńskiego. Z debatą na temat projektu można się zapoznać na forum Demokracji Surmeńskiej w tym miejscu. Biuro Archonta Demokracji Surmeńskiej pragnie zapowiedzieć, iż nie jest to ostatni projekt ustawy, jaki ma zamiar złożyć Petrosigos w najbliższym czasie.

Życzenia dla JCKM Franciszka Józefa II

Czwartek, 26.05.2011

Archont Demokracji Surmeńskiej Paulos Petrosigos przekazał Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Franciszkowi Józefowi II z Monarchii Austro-Węgier depeszę gratulacyjną z okazji przypadającej w dniu dzisiejszym dwudziestej pierwszej rocznicy urodzin Jego Wysokości. Składając życzenia, Petrosigos podkreślił przyjacielskie stosunki między Demokracją Surmeńską a Monarchią Austro-Węgier. Treść depeszy jest dostępna w archiwum Biura Archonta Demokracji Surmeńskiej - kliknij tutaj [PDF, 304KB].

Sekretarz Generalny gratuluje Archontowi

Wtorek, 24.05.2011

W dniu dzisiejszym o godzinie 14:30 Sekretarz Generalny Organizacji Polskich Mikronacji Kryspin von Lichtenstein przesłał depeszę gratulacyjną na ręce Paulosa Petrosigosa z okazji wyboru na urząd Archonta Demokracji Surmeńskiej. Podkreślając doświadczenie archonta-elekta, Dostojny von Liechtenstein wyraził nadzieję na dalsze zacieśnianie współpracy Demokracji Surmeńskiej z Organizacją Polskich Mikronacji. Treść depeszy została zarchiwizowana przez Biuro Archonta Demokracji Surmeńskiej i udostępniona w tym miejscu.

CKW: Paulos Petrosigos wygrał wybory

Poniedziałek, 23.05.2011

Kilkanaście minut po północy Centralna Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów na urząd I Archonta Demokracji Surmeńskiej, zgodnie z którymi urząd ten obejmie Paulos Petrosigos, dotychczasowy monarcha byłego Królestwa Surmeńskiego. Na kandydata Deksji zagłosowało 57,14% wyborców, podczas gry lider Parii Prawa Aleksandros Patrikjosigos zdobył 42,86% głosów.


© Biuro Archonta 2012-2014