Starsi Puchacze i inne stolce obsadzone

Wódz Piekielny Wilk nominacje na Starszych Puchaczy i przydziały do działek głównych ogłosił, zgodnie z Postanowieniem, które Wiec w ostatnich dniach przyjął. Wśród Puchaczy nowi i starzy się znaleźli. Obejmą oni swe stolce na czas karencji obecnego Wodza, lecz jeśli zadań swych nie będą wykonywać, albo będą wykonywać źle, mogą stolce stracić. Nie będzie już tak jak do tej pory, że na stolcu ktoś zasiada, stosowny przydział Kojotówki z racji pełnienia funkcji dostaje i nic nie robi. 


Oto przydział st**ców:
Piekielny Wilk – nasz Wódz Okoczi- Starszym Puchaczem d/s Wyrywania Szoszoinów z Objęć Reala będzie i działkę promocji, rabatów, okazji i gratisów co wyciąganie z Reala obejmuje, obejmie. Do tego Ambasadorem w Winktown i Mikrosławii cały czas będzie.

Wilczy Kieł- Mędrzec Wiecu- Starszym Puchaczem d/s Sportów Szoszoińskich będzie, czyli działkę pokojowych zmagań wszelakich jak pęcherz kopany, Ślepy Nietoperz i inne takie obejmie. Do tego Wodzem Hanai, Ambasadorem w Elderlandzie zostanie i działkę wojowania na wodzie przejmie.

Żelazny Żuk- nasz Szaman Samonazwańczy Bitowy -Starszym Puchaczem d/s kontaktów z innymi Ludami będzie i działki wojowania na wodzie i histerii i osadnictwa obejmie.

Tańczący z Bizonami- Burmistrz Kurt Town-Starszym Puchaczem d/s Kombinowania Wszelakiego i Starszym Puchaczem d/s kontaktów z Bladymi cały czas będzie. Do tego działkę wymiany dobrami i działkę wojowania w powietrzu przejmie.

Biała Wilczyca- Szamanka-Starszą Puchaczką d/s Kultury i Tradycji zostaje i Ambasadę w Al Rajnie obejmie.

Zielony Harold – Starszym Puchaczem d/s Trunków Wszelakich cały czas będzie.

Mglisty Puma- Szamanem Bitowym też cały czas będzie.

Samotny Wilk- Wódz Kayakonae- Sową Naczelną w Sowiarni, Starszym Puchaczem d/s Wojen Wszelakich zostanie i działkę spaprawiedliwości przejmie.

W ciągu paru dni Puchacze swoje pomysły Wodzowi przedstawią jak najlepiej działać a i Wódz im swoje zadania do wykonania przekazać może.

Samotny Wilk i Patryk Zdziechowski

MHR i PO przystąpiły do kampanii wyborczej

Trzy dni później od swoich politycznych rywali w dniu wczorajszym dwie ostatnie partie polityczne oficjalnie do kampanii wyborczej w zaplanowanych na 29 i 30 maja br. wyborach do Parlamentu Unii Mikrooceanii [PUM] II kadencji zainaugurowały swoje kampanie. Po godzinie 15:00 swoją kampanię wyborczą rozpoczęła rządząca państwem centrowa “Markaz Hizb Al Rajni” [MHR], a trzy godziny później opozycyjna lewicowa “Partia Odnowy” [PO]. W dniu dzisiejszym na łamach “Dar Al-Hayat” prezentuję kandydatów, hasła oraz plakaty wyborcze tych właśnie ugrupowań.

Lista nr 2 – KWW „Markaz Hizb Al Rajni” [MHR]

Kandydaci:
5. Malik-al-Mulk
6. Chukwuemeka Oju
7. Hamad al-Qadir
8. Karim al Rajński

“Rozwój Unii, Rozwojem Al Rajn”

Lista nr 3 – KWW „Partia Odnowy” [PO]

Kandydaci:
Aishah Ramzani al-Ekonoglu I – Sułtan Seniorka. Radczyni do Madżlis el-Mustaszarin XI kadencji. Od lipca 2007 do marca 2010 Sułtan Sułtanatu Al Rajn. Senator I, II i III kadencji. Trenerka drużyny AS Sultan Al Mana. W przeszłości m.in. sędzia oraz przewodnicząca składu sędziowskiego Trybunału Konstytucyjnego. (Członkini “PO”)

Divine Comme çi Comme ça – Szejk. Kustosz Rajńskiego Muzeum Narodowego. Znany działacz gejowski oraz organizator Rajńskiej Gay Pride. W swojej karierze pełnił funkcje ministerialne oraz sprawował funkcję Marszałka MeM. (Sekretarz Generalny “PO”)

Nikolaj Walentin Trepow – Od września 2009 Ambasador Federacji Al Rajn w Mandragoracie Wandystanu. Trener drużyny Torpedo Huwar. Od sierpnia do grudnia 2009 radca do Madżlis el-Mustaszarin. (Przewodniczący “PO”)

Catrina an Rosse – Księżna Awy, Ambasador Federacji Al Rajn w Okoczii. Była dwukrotna Premier Sułtanatu Al Rajn oraz sędzia Trybunału Konstytucyjnego. W swojej karierze pełniła również funkcje ministerialne i prowadziła “Kącik Porad” na łamach Dar Al-Hayat. Trenerka piłkarskiej drużyny Puszek Awa. (Członkini “PO”)

Rania ar Hasse – Księżna Al Many, dwukrotna Marszałek MeM a także Minister Bezpieczeństwa Narodowego (MBNiA) w rządzie m.in. Premier Księżnej Rosse. Major Wojsk Lądowych Rajńśkiej Armii Federacyjnej. Trenerka drugoligowej drużyny Ghazela El-Talathani. (Z-ca Przewodniczącego “PO”)

“Mój głos, moja Unia Mikrooceanii”

Prezentowane materiały wyborcze w dzisiejszym artykule oraz artykule z dnia 21 maja br. pochodzą od poszczególnych komitetów wyborczych. 

25 maja – dzień szczególny

25 maja 2010 roku zapisze się w historii v-świata jako dzień szczególny, jest to bowiem dzień kiedy do rodziny suwerennych państw dołącza nowe państwo, państwo dla wielu jeszcze nieznane, państwo przez wielu już znienawidzone. Tym państwem jest oczywiście Rzeczpospolita Trizondalu i Sclavinii (Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu) ze swoimi 3 stolicami: Pięciogradem, Trizopolis i Nowym Eldoratem (Eldoratem). A niżej zamieszczamy kilkanaście pytań z odpowiedziami dot. tego nieznanego kraju.

1. Jak to się stało, że Rzeczpospolita jest niepodległa?
Droga do niepodległości była bardzo długa, a rozpoczęła się gdzieś we wrześniu 2009 roku, gdy RSiT znowu wstrząsnął kryzys aktywności (ok. 50 postów dziennie). Wówczas to Paulina Ivette Celeste całkiem niewinnie założyła ankiete z pytaniem czy popiera się oderwanie od Księstwa Sarmacji. Była to ankieta prezentująca nasze nastroje wówczas. Dokładnych wyników nie podam, ale ok. 20 głosów za przy 8 przeciw. Myślyciele (tak ich nazwę) ruchu niepodległościowego zarzucają, że conajmniej 5 głosów z 8 zostało oddanych przez Sarmatów przybyłych wówczas do RSiT. A faktycznie tych się kilku zjawiło. Sprawa pod groźbami odpowiedzialności karnej ucichła.

Później na forum jedynie dla obywatelii (a później ze względu z problemami prawnymi na forum RSiT Uber Alles) Cysosz Zenek zorganizował ankietę, gdzie pytał kto jest całkowicie pewien poparcia niepodległości RSiT wraz z uznaniem wszystkich tego konsekwencjami. Wówczas chyba tylko 3 głosy były za.

Trzeci akapit rozpocząłem ja – Marcel Hans tak samo jak Paulina (moja v-siostra) nieświadom konsekwencji do końca. Otóż na forum Księstwa Sarmacji rozpoczęła się dyskusja o problemach Sarmacji, a w tym samorządów. Wówczas kilku Sarmatów głośno powiedziało “niepodległość dla RSiT”. Te głosy zabrzmiałby trochę jak głosy poparcia Engelsa i Marksa w obronie Polski (które padły w 12 rocznicę powstania z 1863 roku). W mojej głowie narodził się pomysł rozwodu – tj. rozstania się, ale pokojowo. Powstała ankieta na forum z pytaniem, kto zostanie w RSiT w razie rozwodu (ideii obok wprost opisanej) ok. 20 głosów było za, a 5 przeciw. A i tak Myśliciele twierdzili, że kilka głosów przeciw to głosy Sarmatów. Idea wolności przez rozwód rozpaliła wszystkie narody.
Rozpoczęły się negocjacje z regentem Khandem, który rozumiał sytuację i zaproponował unię personalną. Pomysł ten miał szansę się ziścić gdyby nie decyzja Księcia Michała Feliksa o referendum w Sarmacji. W RSiT spotkało się ono z całkowitym zdziwieniem, gdyż nigdy nie było o nim mowy. Mowa była i na forum RSiT i na forum KS oraz w mediach o referendum owszem, ale w RSiT. Rozpoczął się podział na trzy obozy państw wirtualnych: tych popierających Myślicieli, tych popierających Sarmację, tych milczących.
Ostatecznie pomysł unii personalnej przegrał w referendum, chyba tylko 2 głosy były za nim. Niepodległości nie chciał tylko jeden nasz obywatel. Zaś w Sarmacji ok. 10 osób było przeciw Suwerennej Rzeczpospolitej. Książę Sarmacji podjął męską decyzję – pozwolił na samostanowienie narodów.

2. Czy Rzeczpospolita była okupowana?
W całej historii drogi do niepodległości (dokładniej w historii wydarzeń akapitu 3) zarzuca się, że mówino głośno o tym, iż Rzeczpospolita jest/była okupowana przez Księstwo Sarmacji. Jasnym jest, że RSiT nigdy nie była okupwana przez Sarmatów, ani przez żadną inną nację. Ba Sarmacja była niczym matka, bo to ona (przez JKW Daniela Łukasza) dała początek RSiT. Jednak jak mówią Myśliciele: pora by ptaszek, który nie jest już pisklakiem (ponad rok istniejemy!) wyfrunął z gniazda.
Zarzuca się nam, że za bardzo obnosimy się ze słowem “wolność”. A ja zapytam, czy mamy płakać z okazji ogłoszenia naszej niepodległości? Cieszmy się i radujmy, bo jesteśmy wolni – po prostu, bez “już”, bez “wreszcie”. Wolność to dar, który dostał się 3 narodom i powinniśmy o tym pamiętać, jednak w takie dni należy cieszyć się i radować, a nie dyskutować o tym, czy wolno czy nie!

3. My a Sarmacja, wczoraj.
Chociaż to nie pytanie to także ciekawy temat. Myśliciele zarzucają Sarmatom brak zainteresowania, zaś Sarmaci nam jedynie wyzysk i spam. Jak to tak na prawdę było? Prawda jak zawsze leży po środku. Sarmacja zapewniała nam serwer, bank i skrypty – to prawda, a my? My nie dawaliśmy im zbyt wiele w zamian, poza naszymi lokalnymi inicjatywami i mediami, które były jedynymi mediami w całej Sarmacji (poza bodajże: Parkiem, Bramą i gazetką Nadziei). Jednak także centrala nie bywała u nas często. Nigdy żaden kanclerz nie odwiedził RSiT gdy był na urzędzie – to fakt. Władza monarsza kojarzyła się do tej pory jedynie z przybyciem Księcia, gdy padało słowo “secesja” (jedyny raz gdy JKW Daniel Łukasz przybył do RSiT).

4. Jest za co być wdzięcznym?
No jasne.RSiT i wszyscy jej obywatele doceniają to co dała nam Sarmacja i są jej wdzięczni. Wszyscy wiemy, że to Sarmacja zapewniła nam przetrwanie, gdy nastały ciężkie dla naszych 3 narodów czasy. Jednak nastał dla nas lepszy czas. Ojcowie Rzeczpospolitej podjęli dobre decyzje decydując się na to państwo ponadnarodowe, ale o tym dalej.

I na tym kończę część dotyczącą samego pojawienia się nowego okrętu na falach wielkiego v-światowego ocenau jakim jest Rzeczpospolita. Jednak nie wiemy dalej jakim państwem będzie ten nowy kraj na v-globie.

5. Wirtualna RSiT jest jak realna Jugosławia?
Do tej pory nikt nam tego nie “zarzucił”. Z resztą to Mikrosławia kreuje się na coś w rodzaju Jugosławii. My zaś jesteśmy państwem ponadnarodowym (narodowość u nas nie gra roli, a składamy się z Pięciopolan, Sclavińczyków i Trizondalczyków), zaś naszym ustrojem jest demokracja parlamentarna. Nie ma u nas konfliktów ani społecznych ani tych prywatnych – o czym niech świadczy fakt, że od roku ani jeden nasz obywatel nie wniósł sprawy do jakiegokolwiek sądu, ani żaden nie został gdziekolwiek skazany za łamanie prawa.

6. RSiT to v-potęga?
RSiT to już nie aż takie młode państwo wirtualne z 20 aktywnymi obywatelami i aktywnym forum z małą ilością spamu (150 postów dziennie) – a jak to sobie nazwie czytelnik to już nie moja sprawa.

7. Jesteśmy nastawieni pokojowo?
Tylko pokojowo, zawsze i wszędzie. Prawda jest taka, że Rzeczpospolita dąży jedynie do tworzenia nowych więzi z innymi narodami i z innymi państwami. Staramy się unikać kontaktów i żyć własnym światem, jednak sprawy międzynarodowe od dawna nie są nam obce. Prowadzimy szeroką współpracę z Mikrosławią oraz kontakty międzynarodowe z innymi nacjami. Konflikty nas nie bawią.

8. W czym jesteśmy dobrzy?
Nie we wszystkim – to jasność. Umiemy jednak wiele rzeczy. Nasz rynek prasowy jest chyba największym rynkiem v-światowym (ubolewam, że ostatnio trochę przycichł jakby w oczekiwaniu na niepodległość). TVR to obecnie jedyna telewizja wirtualna traktująca o całym v-świecie (wiem, wiem, że ponownie powstaje STV). Sport to także nie jest nasza słaba strona. Związek Sportowy Rzeczpospolitej był pierwszym apolitycznym związkiem sportowym w v-świecie. Dopiero reforma MUP zmieniła sytuację w innych v-państwach. Zaś do dziś ZSR jest jednym z niewielu ponaddyscyplinowych (z więcej niż jedną dyscypliną sportową) związków sportowych. Zaś troszkę schodząc na tematy mniej namacalne, to chociażby przez fakt, że w chwilach kryzysowych mogliśmy się jednoczyć bez problemów szybko i spontanicznie tworząc nowy porządek uważam, że nie jesteśmy tacy źli i słabi.

9. RSiT jest stabilna?
To pytanie ciężkie (wiem, wiem, mówi się trudne), ale pewnie wielu z Was się będzie nad tym teraz głowiło. Istniejemy od ponad roku. Gdy jako Pierwszy Prezydent ogłosiłem Wielki Spis Narodowościowy wzięło w nim udział (na forum) 22 do 25 obywatelii (nie pamiętam już kurcze – to było rok temu!) zaś teraz w ostatnim 22. A więc w ciągu roku utrzymaliśmy stałą liczbę obywatelii (15 to był najgorszy okres). Władze i prawo? Mamy ciągle stałe i te same, bez przewrotów. Zdarzają się kryzysy polityczne, gdy ktoś olewa innych, jednak potrafimy sobie z takimi problemami radzić – całkiem sami. Aktywność na forum? Hmm no tutaj zaczynaliśmy z 50 postami, potem 100, a teraz bywało po 300, jednak średnia to około 150. Gdy u nas jest kryzys aktywności to po prostu postów jest ok. 80 jednak nie ma u nas “cichych” sezonów.

10. Jak działamy?
Normalnie, jak większość państw o podobnym ustroju. Mamy wybieralny parlament (z ordynacja Zenka Cysosza – 100 mandatów do podziału w parlamencie), mamy wybieralnego Prezydenta i rząd. Resztę robią obywatele. Każdy obywatel jest sobie równy, wszyscy mają takie same prawa. Cenzura u nas się nie zdarza – ba jest niedopuszczalna. Często mówimy za dużo zbyt szczerych rzeczy – ale jak to nazwała jedna z głów koronowanych Polina – jesteśmy “raczkującymi” w wielu v-dziedzinach dotyczących niepodległości.

11. Czy przetrwamy bez Sarmacji?
Pytanie dość istotnie. Dużo osób mówi, że tylko na tym stracimy, że nie mamy szans bez Księstwa Sarmacji. Prawda jest taka, że Sarmacja od dawna już zapewniała nam jedynie serwer i skrypty, na których działaliśmy i tyle. Gdyby nie ona nasze losy toczyłby się bardzo podobnie. To czy jesteśmy aktywni czy nie, nie zależy wcale od Sarmacji ani Sarmatów i jakoś śmieszy mnie fakt, że gdy pada ten argument wszyscy milkną.
Na kilka dni przed niepodległością rozpoczyna się referendum nad zmianą konstytucji – tj. przyjęciem Statutu Niepodległościowego gwarantującego obecne władze, a właściwie tworzącego fundamenty niepodległej Rzeczpospolitej – bardzo podobnych do tej niesuwerennej. Przewiduje się, że liczba postów w raz z niepodległością wzrośnie – to jasne. A co będzie potem? No właśnie, gdy zaczynała się moja kadencja miałem takie same pytania w głowie. I co było potem? Tylko lepiej!

12. 3 cechy Rzeczpospolitej ?
– Wolność – tak zdecydowanie będzie to wolność. Bo jakże państwo, które samo wolność dopiero co uzyskało mogłoby nie szanować wolności jednostek i grup? Każdy jest wolny, stąd ew. cenzura musi nieść za sobą niesmak i bunt, bunt przeciwko tłumeniu wolności. Każdy ma prawo wyznawać takie poglądy jak chce. A więc są monarchiści i są socjaliści. Nikt nie strasz ani jednych ani drugich, że ich ideologia przekreśla obecny ustrój Rzeczpospolitej (tj. dąży do jego zmiany).
– Równość – 3 narody zjednoczone w jednym państwie, wszystkie mają takie same prawa, takie same obowiązkie, nawet każdy dostanie swoją stolice. Jednak tworzyć podziały narodowe, gdy nie trzeba to głupota. Równość istnieje także na platformie jednostek. Każdy ma takie same prawa i możliwości, bez względu czy mieszka tutaj od roku czy od jednego dnia.
– Braterstwo – wszelkie podziały zanikają gdy pojawiają się problemy. Wszyscy stają się sobie braćmi i siostrami. Wszyscy korzystają ze swojej równości i wolności by tworzyć wspólnie silną Rzeczpospolitą – budować nasz Wspólny Dom.

13. Plany na przyszłośc?
Na pewno przenosiny na własny serwer. Weryfikacja prawa i przyjęcie ostatecznej ustawy zasadniczej jako fundamentu niepodległej Rzeczpospolitej. Dopiero potem wejście w wielką politykę międzymikronacyjną – gdy już stworzymy swoje struktury dyplomatyczne. Na pewno chcielibyśmy zostać członkami Organizacji Polskich Mikronacji – to nie powinno dziwić. Sprawy regionu – tj. Kontynentu Wschodniego są dla nas równie interesujące. Będziemy jak sądzę stawiać równie mocno na indywidualną współprace z innymi mikronacjami.
Niepodległą Rzeczpospolitą wbrew wielu widzę jako jeszcze silniejszą niż tą obecną! W raz z dniem 25 maja otwierają się przed nami nowe światy do odkrycia, ile odkryjemy, a ile ominiemy zależy tylko od nas.

14. W poszanowianiu dla historii i przodków?
Silna Rzeczpospolita to tylko taka Rzeczpospolita, która budowana jest w poszanowaniu dla Ojców Założycieli Sclavinii, Trizondalu i Pięciopolski, a potem Ojców Założycieli owej Rzeczpospolitej, a dziś dla Myślicieli, którzy aktywnie starali się na wszystkich frontach dyskusji o niepodległość. Nie zapomnimy nigdy skąd się wywodzimy – to właśnie tożsamość każdego z nas (a duża część to starzy wyjadacze), ale także tożsamość każdego z narodów buduje naszą moc, moc aktywności.

Te 14 pytań wydało mi się na tyle istotnych aby zawrzeć je w tym wydaniu Gazety Górniczej. Jasnym jest, że istnieje ich jeszcze więcej, a pod tym artykule jak sądze padnie ich jeszcze parę – one wszystkie na pewno uzyskają swoje odpowiedzi czy to bezpośrednio czy to za jakiś czas. Pewne jest, że od dnia dzisiejszego już nigdy nic nie będzie takie same, ani dla mnie, ani dla Rzeczpospolitej i jej obywatelii, ani dla v-świata.

Jeszcze na koniec podziękowania dla Myślicieli – tj. dla wszystkich, którzy kiedykolwiek opowiadali się za niepodległością i suwerennością RSiT – za ich trud budowy niepodległej Rzeczpospolitej

NEWSWEEK

19.05.2010 Przed kilkoma dniami zakończył się sondaż Dreamlandzkiego Ośrodka Studiów społecznych, w którym pytano obywateli: “Czy w ciągu ostatniego miesiąca zastanawiałeś/aś się nad odejściem z Dreamlandu?”. Wśród biorących udział 29% odpowiedziało “zdecydowanie tak”, natomiast 43%“raczej tak”. Odpowiedź “zdecydowanie nie” wybrało 29% respondentów.22.05.2010 – [Sarmacja]: Jego Książęca Mość Michał Feliks na mocy postanowienia ustanowił w Księstwie Sarmacji na okres 22 – 31 maja br. regencję. Urząd regenta objął Piotr diuk Khand.
23.05.2010 – [Dreamland]: Jego Królewska Mość Robert I powołał nowy Rząd, na którego czele stanął Ekscelencja Jacques baron de Brolle.

Świat:18.05.2010 – Minister Sprawiedliwości [MS] Seifollah Shibley Jashnsaz dokonał zmiany części składu Sądu Sułtańskiego [SS]. W miejsce odwołanych sędziów Khalifaha Qashqai oraz Catholikosa Karekina III Echmiadzyna zostali powołani byli sędziowie Sądu Emirskiego [SE] Patroness Nowaki oraz Emanuell Schlierenzauer.

19.05.2010 – Na mocy postanowienia Zwierzchnik Sił Zbrojnych Federacji Al Rajn Jego Wysokość Sułtan Osama bin Ramzani zdegradował generałów Ekscelencję Saida al Falima oraz Księżną Ranię ar Hasse do stopnia Majora. Degradacja nastąpiła na wniosek Marszałka Rajńskiej Armii Federacyjnej [RAF] Chukwuemeki Oju.
20.05.2010 – Premier Federacji Al Rajn Kwaku Dua [Markaz Hizb Al Rajni] zdymisjonował trzech ministrów wchodzących w skład jego gabinetu. Dymisje objęły Ministerstwo Spraw Zagranicznych [MSZ], Ministerstwo Nauki i Kultury [MNKiS] oraz Ministerstwo Promocji [MP].
21.05.2010 - Wystartowała kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 29 i 30 maja br. wyborami do Parlamentu Unii Mikrooceanii [PUM] II kadencji. Trwają prace nad powołaniem Nordyjskiej Kompanii Wschodniokontynentalnej.

W Parlandii trwały zgłoszenia do eliminacji Micronation Song Contest, zgłosiły się następujące piosenki:

Vitas – The Star

Dj Nevelstone – Puta Madre

Selena Gomez & The Scene – Naturally

Kerli – Walking On Air

Te 4 piosenki będą brały udział w Parlandzkich preselekcjach do MSC.

23.05.2010 
Siły i Korpusy Bezpieczeństwa Państwowego Królestwa Skarlandu powróciły pod dowództwo Sztabu Generalnego Królestwa Skarlandu i są do dyspozycji Rządu Królewskiego.
Królestwo Dreamlandu – federacja pięciu prowincji (czterech księstw i jednej republiki). Aksjomat prawie tak stary jak v-świat. Pięć flag, pięć stron, pięciu przedstawicieli w Senacie. 

Sądownictwo mymi oczami

Jako, że Rzeczpospolita już za Dzień będzie całkowicie niepodległa pojawią się przed nami nowe wyzwania, nowe zadania do wykonania. Bez wątpienia takie dwa główne nowe obszary to sądownictwo oraz polityka zagraniczna. O ile względzie polityki zagranicznej już się coś tworzy (przynajmniej jest zainteresowanie) to sądownictwo jakoś jest pomijane. Ja natomiast w niepodległej Rzeczpospolitej chciałbym się zająć właśnie sądownictwem, czyli zrezygnować z samej agresywnej polityki, po to by tworzyć odpowiedni system prawny. 

W ankiecie jakiś czas temu większość z Was wypowiedziała się za sądami stałymi, gdzie sędziowie są powoływani. Przy czym wielu z Was zdało sobie sprawę na minus tego rozwiązania – tj. zabranie z aktywnej polityki pewnej ilości osób. Oczywistym musi być, że sędzie nie powinien łączyć funkcji np. z członkiem parlamentu. Nie tylko ze względu na fakt upolitycznienia drugiego stanowiska, a raczej ze względu, że niemożliwym jest aby najpierw ktoś uchwalał akt prawny, a potem mógł rzetelnie go rozpatrzyć. Większość z Was zapomina także o tym, że prokuratura to także część władzy sądowniczej i także ważna w państwie dużym. 

Kilka dni temu Wiceprezydent Trydencki odbył ze mną rozmowę nt. wyglądu sądownictwa w niepodległej Rzeczpospolitej. Już na początku rozmowy stwierdziliśmy, że jest to sprawa istotna i trudna. Podczas tej dysputy doszliśmy do wspólnego stanowiska, że należy powołać organ na wzór trybunału konstytucyjnego w Polsce, który będzie miał więcej pracy (nawet) niż sąd zwykły, powszechny. Jasne jest, że sąd konstytucyjny wymaga kolejnych osób. A więc do sądu zwykłego potrzeba jeszcze sądu konstytucyjnego i jeszcze prokuratora… 

Problem to nie lada, aby te 3 organy zorganizować poważnie, porządnie, a mimo to małą ilością ludzi je wypełnić. Pamiętajcie jeszcze, że sąd zwykły powinien mieć przewidziane 2 instancje, żeby można się było odwołać. W końcu Rzeczpospolita nie jest monarchią i tutaj nie ma człowieka, który miałby najwyższy ostatni głos. W związku z tym przed nami stanęło wyzwanie jeszcze poważniejsze: utworzyć 2 instancje sądu powszechnego, sąd praw oraz prokuraturę. W tym miejscu od razu stwierdzam, że sądownictwo wojskowe i gospodarcze odsunęliśmy ze względu na małą potrzebę, a przecież sądy te szczególne można stworzyć potem.

W związku z tym wszystkim w mojej głowie narodził się pomysł, na następujący rozdział sądowniczy:

1.Trybunał Praw
Jest to organ, który rozstrzygać będzie o zgodności aktów prawnych z aktami prawnymi rangi wyższej i konstytucją
Na jego czele stoi Sędzia Wyższy, jednak wyroki wydają: on, Pierwszy Trybun (z sądu powszechnego) i Marszałek. Dlaczego Marszałek? Gdyż zazwyczaj jest on także świadkiem tego jak przebiega proces legislacyjna i zna on całą jego drogę w praktyce, zaś sędziowie w prawie. Mimo to ostateczna decyzja o zgodności aktu prawnego należeć będzie do sędziów – a więc osób doświadczonych i znających prawo (mam na myśli instytucję większości). 

= Skład orzekający:
Sędzia Wyższy
Pierwszy Trybun
Marszałek IN

= Osoby uprawnione do rozpoczęcia sprawy:
- minimum 3 obywatele RSiT
- Prezydent
- Przedstawiciel IN
- Prokurator Krajowy

= Materia spraw:
- Zgodność aktów prawnych z konstytucją i wyższymi aktami prawnymi;
- Możliwość ustanowienia definicji nowych przestępstw na prośbę Prokuratury Krajowej;

= Sposób powołania Sędziego Wyższego:
Na 4-miesięczną kadencję w drodze głosowania IN, z pośród kandydatów przedstawionych przez:
- rząd
- prokuraturę
- min. 5 obywateli 


Dalej idźmy, teraz sąd powszechny:

2. Trybunał Narodów
To jest niewątpliwie są powszechny. Jest podzielony na 2 instancje, z tego 1 jest zawsze jednoosobowa. Druga zaś instancja składa się z Pierwszego Trybuna oraz Sędziego Wyższego, gdzie wymaga się zgodności opinii ws. wyroku. Dlaczego tak? Oszczędzamy liczbę osób, a przy tym jeśli wyrok z 1 instancji budzi jakiekolwiek wątpliwości i zawiera jakiekolwiek naruszenia to po prostu Sędzia Wyższy swoim sprzeciwem w 2 instancji go znosi i osoba oskarżona jest uniewinniona. W przypadku stronniczości sędziów dopuszcza się odsunięcie od sprawy i zastąpienie osobami bezstronnymi.

= Skład orzekający:
- I instancja:
Pierwszy Trybun
- II instancja:
Pierwszy Trybun 
Sędzia Wyższy

= Materia spraw:
Wszystkie sprawy karne i cywilne w RSiT.

= Sposób powołania Pierwszego Trybuna:
W głosowaniu przez IN na 3-miesięczną kadencję, z pośród kandydatów przedstawionych przez:
- Członków parlamentu
- Rząd
- Min. 3 obywateli A teraz ostatni organ:

3. Prokuratura Krajowa
To organ zajmujący się reprezentowanie państwa w procesach karnych, ale także cywilnych. Na jej czele stoi Prokurator Krajowy, który może powołać Prokuratorów Regionalnych w razie zbyt wielu obowiązków i pracy. 

= Skład:
- Prokurator Krajowy (podstawowy skład)
- Prokuratorowie Regionalni (pomocnicy)

= Materia:
- bada postępowanie mieszkańców RSiT względem łamania prawa;
- wnoszenie pozwów w sprawach karnych;
- reprezentowanie państw przed sądami;

= Sposób powołania Prokuratora Krajowego:
W drodze głosowania na 2-miesięczną kadencję przez IN, z pośród kandydatów przedstawionych przez:
- ministra odpowiedniego ds. sprawiedliwości;
- członków parlamentu

= Sposób powołania Prokuratorów Regionalnych:
w drodze postanowienia przez Prokuratora Krajowego


Podsumowanie:

Przez długi czas obserwowałem sądownictwo wielu państw wirtualnych, od tych mniejszych, aż do największych. Wydaje mi się, że system, który stworzyłem to system odpowiedni na nasze warunki. Tworzymy bowiem 3 organy władzy sądowniczej, jak 3 filary. Jednak każdy filar jest w jakiś sposób powiązany co zapewnia ich współpracy, gdy jest to wymagane. Mimo wszystko ograniczamy się ciągle do minimum 3 osób – a więc na 21 to zaledwie 3:23. 

Dodatkowo poza tym podziałem proponuję jeszcze wprowadzić instytucję prawną - Prawo Łaski
Wydaje mi się, że prawo łaski to dobry pomysł, który funkcjonuje w wielu mikronacjach. U nas stosował by je Prezydent. Oczywiście przy jednoczesnym zaznaczeniu, że osoba ułaskawiona nie może zostać ponownie za ten sam czyn skazana.


Zalety prezentowanego systemu:
- Mała liczba minimalna osób potrzebnych;
- Małe prawdopodobieństwo stronniczości;
- Powiązanie wszystkich organów pośrednio;
- 2 instancyjność sądu powszechnego;
- sąd konstytucyjny;
- kadencyjność; 

Marcel Hans;Patryk Tomaszek

NordiaWeek 24.05

Trwają prace nad powołaniem Nordyjskiej Kompanii Wschodniokontynentalnej. Po pozytywnym przyjęciu pomysłu przez obywateli, prowadzone są obecnie rozmowy nad kształtem Kompanii.

*

W okolicach miejscowości Siglivsborg (Nordland) odnaleziono fragmenty księgi zawierającej mitologię nordyjską i dawne legendy. Na chwilę obecną udało się odczytać mit o stworzeniu świata. Jest to najprawdopodobniej najstarsza znana nam wersja tego mitu, co dowodzi faktu, że najpopularniejsza obecnie wersja jest najwyraźniej tą pierwotną.

*

Kjell Freyrsonn został mianowany nowym jarlem prowincji Nordland. Efekty jego działań są widoczne już po kilku dniach. M. in. to on zainicjował badania, które doprowadziły do odnalezienie wspomnianej wcześniej księgi.

Relacja z 4 kolejki ligowej SAR Camel League

Z meczu na mecz aktualny mistrz Federacji Al Rajn Al Fations Awa odzyskuje swoją dawną formę o czym może świadczyć wczorajsza wygrana 4:2 z Wezyrem Al Ri i awans na pozycję wicelidera. Gospodarze chcąc pokazać przyjezdnym miejsce w szeregu w trakcie 11 minut spotkania między 9 a 20 strzelili aż 4 gole ustawiając się w dogodnej pozycji. Po gwizdku sędziowskim rozpoczynającym drugą połowę meczu wyraźnie było widać rozluźnienie wśród piłkarzy z Awy co wykorzytali faruńczycy strzelajac 2 gole w 41 i 67 minucie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2. W pozostałych meczach: Media Ghafur zremisowała 2:2 z Rajn Isu, Torpedo huwar po zacięstym spotkaniu wygrał 4:3 z Arabic Devils, Awa Cnota Al Mana zremisowała 2:2 z Gold Elephant Awa, a Herbalist Cannabi 2:0 pokonał Yslamic Jidhuf.

Wyniki 4 kolejki (22.05.2010):
Media Ghafur – Rajn Isu 2:2 (1:0) [posiadanie piłki: 51% - 49% (53%-47%); Szanse: 9 - 10 (4-3)]
Torpedo Huwar – Arabic Devils Awa 4:3 (2:2) [posiadanie piłki: 53% - 47% (52%-48%); Szanse: 9 - 10 (4-6)]
Cnota Al Mana – Gold Elephant Awa 2:2 (2:2) [posiadanie piłki: 51% - 49% (50%-50%); Szanse: 3 - 4 (3-2)]
Al Fations Awa – Wezyr Al Ri 4:2 (4:1) [posiadanie piłki: 49% - 51% (52%-48%); Szanse: 8 - 4 (6-3)]
Herbalist Cannabi – Yslamic Jidhuf 2:0 (1:0) [posiadanie piłki: 58% - 42% (64%-36%); Szanse: 8 - 2 (5-1)]

Statystyki 4 kolejki:
Gole: 23
Strzelec kolejki: Adriano Ricardo – Pomocnik [Al Fations Awa], Roberto Ventura – Pomocnik [Gold Elephant Awa] i Włodzimierz Piekarczyk – Pomocnik [Torpedo Huwar]: po 2 gole
Śr.goli: 4,6
Żółte kartki: 14 [3 żółte kartki: Al Fations Awa; po 2 żółte kartki: Arabic Devils Awa, Herbalist Cannabi, Media Ghafur, Rajn Isu i Wezyr Al Ri; 1 żółta kartka: Torpedo Huwar]
Czerwone Kartki: 0
Kontuzjowani: 9 piłkarzy [2 piłkarzy: Media Ghafur; po 1 piłkarzu: Al Fations Awa, Arabic Devils Awa, Cnota Al Mana, Gold Elephant Awa, Torpedo Huwar, Wezyr Al Ri i Yslamic Jidhuf]
Manager kolejki: Patroness Nowaki [Herbalist Cannabi]
Gole Samobójcze:0

1 liga Wyrównane i pełene emocji spotkanie derbowe rozegrały wczoraj pomiędzy sobą lokalne drużyny z Al Muharu. Dysponujący większym doświadczeniem ligowym Dżannah bez problemu wykorzystując atut własnego boiska rozgromił 4:1 Star Al Muhar. W pozostałych spotkaniach: Arabic Al Muhar zremisował 1:1 z Nestorem Sha, Web Al Mana wygrała 4:3 z Shalom Awa, Puszek Awa pokonał 2:1 Halam Huwar, a King Farajallah zremisował 2:2 z Buddą Sha.

Wyniki 4 kolejki (22.05.2010):
Dżannah Al Muhar – Star Al Muhar 4:1 (0:0) [posiadanie piłki: 50% - 50% (51%-49%); Szanse: 11 - 2 (3-0)]
Arabic Al Muhar – Nestor Sha 1:1 (0:1) [posiadanie piłki: 51% - 49% (51%-49%); Szanse: 8 - 6 (4-3)]
Web Al Mana – Shalom Awa 4:3 (2:1) [posiadanie piłki: 52% - 48% (55%-45%); Szanse: 9 - 5 (5-2)]
Puszek Awa – Halam Huwar 2:1 (0:1) [posiadanie piłki: 62% - 38% (63%-37%); Szanse: 7 - 5 (3-3)]
King Farajallah – Budda Sha 2:2 (1:0) [posiadanie piłki: 47% - 53% (51%-49%); Szanse: 6 - 6 (3-4)]

Statystyki 4 kolejki:
Gole: 21
Strzelec kolejki: -
Śr.goli: 4,2
Żółte kartki: 11 [3 żółte kartki: King Farajallah; 2 zółte kartki: Shalom Awa i Web Al Mana; po 1 żółtej kartce: Arabic Al Muhar, Dżannah Al Muhar, Halam Huwar i Star Al Muhar]
Czerwone Kartki: 0
Kontuzjowani: 3 piłkarzy [po 1 piłkarzu: Nestor Sha, Puszek Awa i Web Al Mana]
Manager kolejki: Ayman an Zentawi [Dżannah Al Muahr]
Gole Samobójcze: 0

Przemowienie Jaoslawa Kowalskiego

Drodzy Sclavinczycy, 
Trizondalczycy,
Obywatele,
Goście z całego v-świata!

Dziś, w symbolicznym i światecznym dniu odrodzenia Sclavinii, mam przyjemność wygłosić kilka słów dla uczczenia tej rocznicy. 
Święto Odrodzenia Sclavinii w tym roku nabiera jeszcze bardziej symbolicznego znaczenia, biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich dni. Uzyskaliśmy niepodległość, jest to wydarzenie
niezwykle ważne, przełomowe w naszych dziejach. Dzisiaj wspólnie będziemy budować nowe, potezne panstwo. To od nas zalezy, jaki będzie miało kształt. Gorąco zachęcam do wytezonej pracy,
bez watpienia osiagniemy sukces! Razem zacznijmy budować panstwo sprawiedliwe, mocne, gdzie kazdy obywatel moze się zrealizować w taki sposob, w jaki zapragnie! Nawiązując do tradycji Rzeczpospolitej Sclavińskiej, 
zwyciężymy!

3 razy

 Nasi obywatele brali udział w referendach, właściwie wszystkie 3 dotyczyły jednego i tego samego – niepodległości Rzeczpospolitej. W pierwszej głosowali tylko obywatele RSiT i odpowiadali na pytanie, czy są za rozwiązaniem unii z Księstwem Sarmacji. Na 21 głosów 20 było za, a więc 95% (jedna osoba = 5%). Drugie referendum dotyczyło unii personalnej tutaj frekwencja była niższa bo tylko 17 głosów, z tego jeden 1 był za unią personalną, a reszta przeciw. Do niedzieli zaś trwało sarmackie referendum dot. niepodległości RSiT, nie było ono jednak wiążące. Ostateczna decyzja i tak należy do Księcia Sarmacji.

A o to wyniki:

Głosowało:41
Na pytanie “Czy wyrażasz zgodę na rozwiązanie unii Księstwa Sarmacji i Rzeczypospolitej Sclavinii i Trizondalu?” obywatele odpowiedzieli:
Na Tak: 30
Na Nie: 9
Wstrzymało się: 2

Oraz podsumowanie w jakich domenach KS kto jak głosował (z RSiT uprawnionych było tylko 13 osób):

Rozszerzając nieoficjalne wyniki o trochę statystyk:

Tak: 30, w tym Baridas — 2, RSiT — 11, Starosarmacja — 12, Teutonia — 5
Nie: 9, w tym Baridas — 2, RSiT — 0, Starosarmacja — 5, Teutonia — 2
Wstrzymuję się: 2, w tym RSiT — 1, Teutonia — 1

Ogółem głosowało:

Baridas — 4
RSiT — 12
Starosarmacja — 17
Teutonia — 8