Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Michał Czarnecki

Mandragor Czarnecki

Po prawej: Michał Czarnecki z burżuazyjnym papierosem Lucky Strike w ustach.

Znany także jako Darth Czarnuch oraz w późniejszym okresie jako Michał Kiełbasa-Krakowski

Agregat Awangardy Proletariatu. Pretor Mandragoratu Wandystanu od 16 lipca 2007 r. do 30 września 2007 r. Mandragor Socjogramu od 3.02.2008 r.

Przybył do v-świata powtórnie w sierpniu 2004 roku. Zamieszkał w Sarmacji, gdzie od początku związał się z armią. Żołnierz Flotylli Gellońskiej (dosłużył się stopnia kapitana), admirał marynarki wojennej. Twórca Gellońskiego Muzeum Broni Pancernej oraz innych inicjatyw kulturalno-historycznych (np. witryna opisująca desant na wyspę Awara w 1945 roku). Później przechodzi do rezerwy, w stopniu kapitana. Członek NZM, dwukrotny poseł do IP Sarmacji, prawdopodobnie najkrócej urzędujący Kanclerz w historii v-świata (niespełna tydzień), dwukrotnie był ministrem (raz Rozwoju w rządzie hr. von Kiechajasa, później Samorządu Terytorialnego w Chanukowej Koalicji). Posiadał tytuł barona i liczne ordery, których już nie pamięta (bo i po co, za dużo ich miał).

Po tzw. WC (wandejskim czerwcu) opuszcza na stałe Księstwo Sarmacji i przenosi się do MW, gdzie mieszkał już wcześniej w ramach Księstwa. Wiceprezydent i komisarz ludowy ds. propagandy.

Zasłużony twórca kultury. Z pod jego pióra (przy udziale Mandragora Winnickiego) wyszło wiekopomne, choć niedokończone dzieło, pt. "Jądro w ciemności", monumentalna epopeja opisująca losy żołnierza-patrioty Misia, który walczy na wszystkich frontach o wolny kraj. "Jądro" zwyciężyło w konkursie literackim MDN, twórca zainkasował wtedy dwie stówy i cztery działki.

Michał Czarnecki współtworzył też (wspólnie z tow. Winnickim) ŁOSKARY 2007 - nagrody v-światowego kina, bardzo popularne i szeroko podziwiane. ŁOSKARY, jako przedsięwzięcie niekomerycjno-ludowo-rozrywkowe nie przyniosły ich twórcom żadnych burżuazyjno-biznesowych profitów.

Aktualnie mieszka w Gennosse-Wanda-Stadt. Pretor I kadencji, Komisarz Ludowy d/s Wandejskiego Dziedzictwa Narodowego i Edukacji do 3.02.2008 r., wcześniej kwiaton (podał sie do dymisji w proteście przeciwko przeniesieniu obrad ChL na forum).

03.02.2008 r. został mianowany przez swojego poprzednika Mandragora Khanda Mandragorem Socjogramu.


Publikacje

Proza

Poezja

Mandragorzy Wandystanu


SocjogramuMichaś WinnickiMichał CzarneckiArkadij MagovAlojzy Pupka
JutrzenkiMarceli B. KhandMichał SobczakArkadij MagovAlojzy Pupka

Ojcowie Świeccy


BezkonklawowiWanda · Gerwazy I · Urban I
Wybrani na konklaweRaul I · Sami Urban I · Bambuła XIII · Idi Amin I · Cizia Bokassa II · Che Sztandar Patapon I · Paryż Kaddafi VII · Barack Osama XXIII · Brawo Bydgoszcz I · Hodża I · Nicolae Rosicky I · Wziernik Fał I