Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Wanda

tow. Zenon "Wanda" Przepżechowicz (lub Przopżeszechowicz według starszych źródeł), to twórca wirtualnego ruchu komunistycznego i ideologii wandyzmu-żenadyzmu, jako twórczego rozwinięcia idei marksizmu-leninizmu. Za jego życiorys niechaj wystarczy nam poniższy ustęp manifestu KPS

[...] Czym byłby sarmacki komunizm bez Zenona „Wandy” Przopszeżechowicza?

Niczym.

Historia Komunistycznej Partii Sarmacji rozpoczęła się w czerwcowy poranek w 1919 roku,na małej wioseczce w pobliżu Grodziska. Baron Włodzimierz Wieńsko,członek sławetnego klanu Wieńsków ,zasobnego w ministrów, baronów i innych wyzyskiwaczy ludu pracy,kalnu,w którym mężczyzna musi mieć imię zaczynające się na ‘W’ zaspał. Robił to zresztą prawie zawsze. W końcu na jego majątek pracowali fornale, chłopi i last but not least podczaszy Zenio. Nagle zadzwonił telefon.

Podczaszy Zenio,który wszedł właśnie do salonu Pana,by uzupełnić braki w zakresie alkoholu w karafkach na stole, zawahał się,czy odebrać.Ale Pan spał nadal, Zenio postanowił więc odebrać. „W końcu to może być Sędzia, Premier,albo ktoś równie ważny,a jeśli nie odbierzemy tak istotnej wiadomości,Pan przegoni nas po okolicznych polach chlastając pejczem,jak zazwyczaj”. Zatem Zenio odebrał. Ta decyzja zaważyła na dalszej historii Sarmacji.

Dzwoniącym był bowiem nie kto inny jak Włodzimierz Iljicz Lenin. Twórca pierwszej ojczyzny światowego proletariatu był już słabego zdrowia,a że w swej daczy pod Wiaźmą miał telefon,często wydzwaniał pod losowo wybrany numer i podawał się za węgierską pensjonareczkę. Tym razem jednak,po wybraniu numeru ,poczuł,że ten telefon może być ważny. Naprawdę ważny.

Zenio okazał się być osobą niezwykle pojętną. Wykład ‘Krótkiego kursu Historii WKP(b)’ trwał zaledwie około 10 minut. W ciągu tych przełomowych dla Sarmacji minut przyszły tow. „Wanda” zyskał swą świadomość klasową. Wkrótce po tej rozmowie zdał zresztą po raz pierwszy do następnej klasy.

Pierwsze ogniwa KPS powstały w ciągu najbliższych dni. Do września 1919 roku w każdym sarmackim mieście istniały już organizacje partyjne,choć tajna policja krwawego księcia Mikołaja Mikołaja Kozaneckiego dawała się spiskowcom we znaki.[...]

W kolejnych latach KPS rozwijała się coraz mocniej, tow. Wanda zaś stawał się coraz bardziej znany, jako symbol dążeń Ludu do wyzwolenia spod jarzma monarchofaszyzmu. W trakcie Wielkiej Wojny Wirtualnej bojówki Sarmackiej Armii Ludowej okazały się być poważną siłą militarną która pozwoliła wyprzeć najeźdźcę, a następnie doprowadzić do powstania Sarmackiej Republiki Socjalistycznej, która jednak została zdławiona przez siły reakcyjne.

Tow. Wanda zaginął podczas rewolucji leblandzkiej, niosąc żagiew rewolucji ludom ciemiężonym przez Cesarzy Leblandii. Według wiernych Kościoła Wandejskiego nie zginął, lecz cały czas czuwa nad swymi owieczkami.

Ojcowie Świeccy


BezkonklawowiWanda · Gerwazy I · Urban I
Wybrani na konklaweRaul I · Sami Urban I · Bambuła XIII · Idi Amin I · Cizia Bokassa II · Che Sztandar Patapon I · Paryż Kaddafi VII · Barack Osama XXIII · Brawo Bydgoszcz I · Hodża I · Nicolae Rosicky I · Wziernik Fał I