Mandragorat Wandystanu | SKOK „Żenady”

ZAREJESTRUJ SIĘ! | Zaloguj

Strona główna

!לך זדיין

Wypierdalać!

Dotarliście na pogranicze wandejsko-rajńskie, którego strzeże niewielka żydowska osada Zejn Wanda (heb. זין ונדה).

Zejn Wanda jest kibucem — żydowskim spółdzielczym gospodarstwem rolnym urzeczywistniającym zasady Wandyzmu-Syjonizmu na łonie Idei Żuczek. Ze względu na swoje położenie, wieś nazywana jest Bramami Wandy lub Bramami Zongyi.

Kibuc został założony przez żydowskie imigrantki i żydowskich imigrantów z Sarmacji. Początkowo znajdował się w Precelii Zachodniej, jednak po włączeniu Zongyi Ludowej w skład Mandragoratu Wandystanu został relokowany na strefę buforową z Al-Farun jako posterunek graniczny.

Kibucniczki

Mieszkanki i mieszkańcy Zejn Wanda posiadają równe prawa i obowiązki, a także sprawują kolektywny zarząd nad środkami produkcji rolnej kibucu. Kibucniczki i kibucnicy pracują osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu.

Wśród społeczności zamieszkującej kibuc panuje daleko posunięty egalitaryzm genderowy, oznaczający całkowite zniesienie nierówności między kobietami a mężczyznami. Dzieci wychowywane są kolektywnie przez całą wspólnotę.

Kibuc posiada wiele obiektów kolektywnej użyteczności publicznej, takich jak Pałac Kultury, stołówka, szkoła, kino, pralnia, synagoga świecka (świeccznica) oraz kryty basen. Aby dowiedzieć się więcej o tych obiektach, odwiedźcie odpowiedni link w dziale "Infrastruktura".

Wolontariuszka i wolontariusze

Zejn Wanda zapewnia również miejsce dla młodzieży chcącej poznać życie w surowych warunkach natury, z dala od ośrodków miejskich i przemysłowych. W zamian za pracę, mieszkanki i mieszkańcy kibucu oferują młodym wolontariuszkom i wolontariuszom nocleg, wyżywienie oraz kieszonkowe. Aby poznać szczegóły wolontariatu, odwiedźcie zakładkę "Wolontariat".