Wolny Klub RP
Strona główna
Zapisy
Wprowadzenie
Członkowie
Prawo i wyroki
Władze
Wybory
Ambasady
Instytucje
Organizacje
Prasa

----------

Prawo i wyroki Wolnego Klubu RP
KonstytucjaUstawy i uchwałyRozporządzeniaWnioski do SNWyroki

----------

Jeżeli zapisałeś się do naszego klubu to Twoim obowiązkiem jest zaznajomić się z najważniejszymi ustawami, na których opiera się nasza zabawa. Każda formalna działalność w Wolnym Klubie RP jest szczegółowo opisana w ustawach. Do najważniejszych ustaw, z którymi należy się zapoznać należy Konstytucja Wolnego Klubu RP i Ustawa o Władzy Sądowniczej.

Wymiar sprawiedliwości stoi na straży klubowego prawa i każdy, kto złamie któryś z artykułów może mieć sprawę w sądach Wolnego Klubu RP. W sprawach orzekają sędziowie, którzy zostali wybrani w wyborach powszechnych spośród ogółu obywateli, co pozwala sądzić, że reprezentują oni społeczne poczucie sprawiedliwości a ich dożywotni urząd powoduje, że mogą być niezależni od swoich partii.

Jeżeli poczujesz się pokrzywdzony lub stwierdzisz, że któryś z członków naszej listy dyskusyjnej złamał prawo to możesz śmiało składać wniosek do sądu i możesz być pewien, że sąd rozpatrzy Twoją sprawę. Pamiętaj także, że Ty również możesz stanąć przed trzecią władzą Wolnego Klubu RP! Dlatego też zachęcamy Cię do przeczytania dokładnie Ustawy o Władzy Sądowniczej.