Numer 1/1
Arona 14.07.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

STRONA 2

Państwowe lepsze ?

To pytanie może zadać każdy, czy państwowa gazeta sprosta wymaganiom rynku. Na rynku Dreamlandu jest już wiele pozycji wydawanych okazjonalnie, gazety te maja doświadczenie i zaplecze informacyjne, cóż z tego jeśli czytelnik nie wie kiedy otrzyma kolejny numer do przeczytania. Gazeta powinna być regularnie wydawana i być zawsze aktualna, czy państwowa gazeta jest w stanie podołać temu ? Zobaczymy reakcje czytelników i będziemy się dostosowywać do wymogów rynku, ale państwowe może oznaczać też nie objektywne, czy uda się nam przełamać ten stereotyp, czas pokaże. Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy numer "Głosu Weblandu" z jego wadami i zaletami, mamy zamiar gościć w państwa monitorach już zawsze i regularnie.
( eMBe )

Czarne złoto

Powstała w Webland pierwsza kopalnia węgla kamiennego, na powstanie jej, gospodarka Weblandu czekała bardzo długo, uruchomienie wydobycia węgla pozwoli rozwinąć się innym segmentą gospodarki. Na węgiel czeka huta która uruchomi produkcje stali potrzebnej do produkcji wielu innych produktów. Zapytaliśmy Prezesa kopalni Pana Lobeka, czy wegiel okaże się złotym interesem ?
"Myślę że tak jak każda firma wydobywcza może zarabiać jeśli będzie posiadać odbiorców." ( Luna )

Kredyty centralnie

Duży napływ nowych mieszkańców do Weblandu i związane z tym wypłaty kredytów bezzwrotnych, zmusił władze do dyskusji nad sposobem finansowania tych kredytów. Nie może być taka sytuacja by to budżet prowincji musiał realizować wypłate kredytów. Taki system powoduje że prowincja która ma dużo mieszkańców faktycznie zaczyna się robić biedna. Gwarantowane ustawowo 200 D kredytu bezzwrotnego nie jest wypłacane we wszystkich prowincjach, a Webland starając się jak zawsze robić wszystko zgodnie z prawem, może na tym stracić stabilność finansową. Kredyty bezzwrotne powinny być wypłacane z budżetu centralnego, po to by nie osłabiać finansów prowincji i nie doprowadzić do sytuacji nie mozliwości wypłacania dalszych kredytów. Może zamiast dawac pieniądze powinnismy zaoferować nowym mieszkańcom domy i wten sposób zmniejszać ilość bezdomnych ? ( eMBe )

Budownictwo

Budownictwo w Webland jest najszybciej rozwijającym się segmentem gospodarki, ilość wykonywanej zabudowy w miastach i wielkie zainteresowanie mieszkańców powoduje rozkwit gospodarki. W Webland mamy dwie firmy budowlane i dwie pośredniczące w sprzedaży działek, a to wyklucza monopol. ( eMBe )

Galeria szuka...

Poszukiwania grafik do Galerii "Essterha" trwają, nawiązono juz pierwsze kontakty. Czy dojdzie to zaprezentowania dzieł twórców znalezionych w sieci? Czy poszukiwania artystów grafików można rozpocząć w Dreamlandzie? Te i inne pytania zadaje sobie Dyrektor Galerii. ( Evo )

...biblioteka znalazła

Poszukiwania materiałów do Biblioteki zakończono sukcesem, nawiązano współprace z twórcami strony "Enklawa". Pierwsze materiały są już zamieszczone. Czekamy na więcej. ( Evo )

Armia rośnie

Armia Webland cieszy sie wielkim zainteresowaniem, odnotowujemy duże zainteresowanie chęcią służby w armii. Czy zawodowa służba oznacza sposób na kariere, napewno tak, ale i zaangarzowanie dowództwa ma wielki wkład w rozwój armii. ( eMBe )

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,