Numer 10/1
Arona 24.09.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

Prace nad Konstytucją

Mamy już termin wyborów i ordynacje ( więcej strona 2 ), ale czy oznacza to że sprawa funkcjonowania Parlamentu zostanie zakończona ? Mam taka nadzieje, ale boje się że znowu dojdzie do sytuacji że posłowie nie będą mogli nawet się dogadać o terminie obrad nie mówiąc o bardziej poważnych sprawach. Mam jednak nadzieje że do tego nie dojdzie i będziemy mieć w sejmie profesjonalistów.
Teraz kilka słów o ordynacji. Nie udało się uniknąć błędów przy tworzeniu jej i mamy sytuacje gdzie nie ma określonej liczby kandydatów jaka może wystawić jedna partia. Jednak liczę na wyrozumiałe podejście do tej sprawy i że partie wystawią po jednym kandydacie w każdej prowincji, którzy będą godnie reprezentowac ich i prowincje. Kolejna sprawa, nie ustalono ciszy wyborczej, głosowanie będzie trwało aż siedem dni i trudno było by zmusić wszystkich do nie pisania o wyborach, więc proponuje nic już nie zmieniać i miejmy wybory w stylu podobnym do tego jaki jest w USA.
Jeszcze napisze o jednej nie do końca jasnej sprawie, partie i kandydaci bezpartyjni muszą zgłosić swoje kandydatury do godziny 24.00 dnia 27 września !!! ( eMBe )

Sonda wyborcza

To, co ostatnio dzieje się w notowaniach sądażu BBOP trudno nazwać. Sytuacja w zasadzie codziennie się zmienia. Wygląda na to, że niektórzy obudzili się ze snu. Przez jakiś czas Partia PIWO toczyła zacięte boje z Unią Reform. Ale w ciągu ostatnich dwóch dni sytuacja drastycznie się zmieniła, w tej chwili prowadzi trzema głosami PDO z partią PIWO. Na trzecim miejscu jest Unia Reform. Wygląda na to, że członkowie PDO rzucili się do głosowania. W sądażu oddano już 85 głosów.( PioIwi )

U sąsiadów

Blacklock już działaja!
Pan TOUDI del - nowy namiestnik uruchomił już strony swojej prowincji. Sneqiue udostępnił mu dawny wygląd serwisu przez Niego i Chemika stworzony. Wszyscy mieszkańcy mogą już odwiedzić swoją prowincję. W zasadzie została tylko update'owana. (PIoIwi)

Wyborcze pytania

Redaktor PioIwi zadał partiom ubiegającym się o miejsca w Sejmie Federalnym, osiem pytań. Trzy partie odpowiedziały, więc zamieszczamy te odpowiedzi i mamy nadzieje że wyjaśnią one wielu wyborcom jaki maja cel i jak chcą działać w nowym sejmie.
[ więcej na stronie 4 ]

Termin wyborów

Król TomBond I zatwierdził termin wyborów do Sejmu Federalanego, wybory odbedą się od 28 wrzesnia do 5 października.

Kryzys ?

[...] List ten wywołał po prostu burzę elektronicznej poczty i wypowiedzi, przychodziło dziennie ok. 15 listów dotyczącyh tego negatywnego zjawiska czyli Kryzysu, który fakt, faktem naprawdę istnieje. Ludzie listy piszą, a z tych listów wynika, że w zasadzie wszyscy przyznają Panu Rogerowi rację. Przychodzące wypowiedzi można nazwać poprostu dyskusją. Odchodzą od nas najaktywniejsi członkowie, prowincje przysypiają ...
[ więcej strona 2 ]

Kontrowersyjne piwo

[...] Program PIWA bardzo różni się od programu innych działających do tej pory partii. Naszym celem nie jest bowiem osiągnięcie wysokiego wzrostu gospodarczego, walki z inflacja itp. Celem nadrzędnym Dreamlandu, według nas, jest to, żeby każdy z mieszkańców znajdował przyjemność w należeniu do tego państwa, ... [ więcej strona 3 ]

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,    Redaktor Jacques de Brolle,    Redaktor PioIwi,    Redaktor HIT,