Numer 11/1
Arona 01.12.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

Republika ? Separacja ?

Republika Weblandu została utworzona 25 listopada 2001, więc trudno pisać co aktualnie to dało i czy był to faktycznie dobry pomysł. Pomysł utworzenia Republiki powstał w sejmie w maju, kiedy to toczono gorące rozmowy na temat przyszłości Dreamlandu i przekazania większych swobód dla prowincji. Jak wiemy wprowadzono wtedy stan wyjątkowy, sejm się rozwiązał, odeszło kilka zasłużonych osób i na "placu boju" zostały prowincje Furlandia i Webland. Brak możliwości ustalania przepisów i zmian konstytucji spowodował że Król po referendum wprowadził w życie Traktat Federacyjny Dreamlandu. Traktat daje wielkie swobody i możliwość dla prowincji by same ustalały ustrój i zasady na jakich ma działać administracja, Webland jako pierwszy korzysta z tej możliwości tworząc Republike. Chce też odpowiedzieć na zarzut ze tworzenie republiki to separacja, zawsze twierdziłem że jaka kolwiek separacja będzie końcem Dreamlandu i nigdy do tego nie dopuszczę, nie o to chodzi, Dreamland może istnieć tylko jako jedność, a federacja ma umożliwić jedynie rozwój prowincji i umożliwić mieszkańcom większe zaangażowanie i możliwość udziału w każdej dziedzinie polityki. ( eMBe )

Wybory do Rady Państwa

Pierwszym efektem utworzenia Republiki Weblandu jest rozpisanie wyborów do Rady Państwa, Rada ma składać się z pięciu radnych którzy będą wybierani co sześć miesięcy w wolnych wyborach. Pierwsze wybory odbędą się w terminie 14-21 grudnia 2001. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie swoich kandydatów, a partie o przesyłanie listy kandydatów. Głos Weblandu udostępnia swoje strony na artykuły i materiały związane z kampania, każdy kandydat może wykorzystać całą jedną stronę w kolejnym numerze. Wywiad z rzecznikiem PDO na stronie 3 .( eMBe )

Wybory Prezydenckie

Wybory Prezydenckie odbeda się od 14-21 grudnia 2001, jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w Weblandzie, ale w całym Dreamlandzie, sa to zmiany które będą oddziaływały na polityke i gospodarke całego Dreamlandu. Nie ukrywajmy że największe szanse na pierwszą kadencje prezydencka ma obecny Namiestnik eMBe, ale różne rzeczy mogą się zdazyć i tak jak w realnym swiecie wyniki wyborów są często inne niż przypuszczenia i często zaskakujace. ( Evo )

Solardia rusza

Solardia po długiej nieobecności Namiestnika była w stanie hibernacji, ale miło było usłyszeć że earl Morfeusz już jest i ma wiele nowych pomysłów, miejmy nadzieje że teraz Solardia będzie się rozwijać tak samo dobrze jak w pierwszej połowie roku. Założenia i nawet terminy ustalone na zmiany są bardzo ambitne, miejmy nadzieje że na tym się nie skończy. ( Luna )

Powstaje Rząd

Kolejny istotny efekt powstania Republiki to nominacja Premiera Rządu. Nominacje otrzymał Leniad, który jednocześnie zajmuje się uaktualnianiem stron miast i sprzedażą działek mieszkaniowych. Są już kandydaci na objęcie stanowisk ministerialnych i poszukujemy dalej chętnych do pracy w ministerstwach, webmasterów którzy będą tworzyć strony rządu i ministerstw zapraszamy do współpracy. Każdy mający pomysły i chcący współtworzyć rząd nie będzie pominięty, zawsze znajdzie zainteresowanie i otrzyma wysokie wynagrodzenie. ( eMBe )

Uniwersytet

Uniwersytet ma nowego Rektora został nim Pio, który od razu wziął się za wielkie zmiany, powstały nowe strony i nowy status, a kolejne zmiany będą oznaczać jeszcze większe uatrakcyjnienie instytucji. Uniwersytet zaprasza do wspólpracy. ( eMBe )

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,    Redaktor nadja ,