Nr 14    / v 2.0
Arona 12.03.2002
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  od redakcji

    Ktoś rozgarnięty powiedział kiedyś, że najtrudniejsze są zawsze początki. Praca nad finalnym kształtem pierwszego zdania na pierwszej stronie pierwszego od ponad miesiąca numeru „GW” to wyjątkowo wredne zadanie. Z przykrością stwierdzam, że nie jesteśmy już jedynym liczącym się tygodnikiem na dreamlandzkim rynku prasowym. Największym rezonansem czytelniczym cieszy się obecnie Tygodnik Morlandzki, nowy stachanowiec wśród dziennikarskiej braci, wyznaczający nam, weblandzkim pismakom, nowe normy i standardy jakości. Koledzy z Morlandu nie tylko przejęli pałeczkę, ale doszczętnie ogołocili lokalny rynek z wartościowych rezerw ludzkich, sprawiając, że piszący te słowa z trudem zebrał siły, by powstać z popiołów. W styczniu „Głos Weblandu” zwyczajnie padł na pysk, chwilowo rezygnując z dalszej walki o miano kaganka oświaty ciemnego ludu dreamlandzkiego archipelagu. Nadszedł czas, by powstać i udowodnić, że Webland w dalszym ciągu zasługuje na miano przodującej prowincji FKD.

  Odchudzony „GW”

    Nasi "stali" czytelnicy (pojęcie abstrakcyjne) zapewne zwrócą uwagę na skromne rozmiary niniejszego numeru. Z powodów czysto technicznych zdecydowaliśmy się na chwilową redkucję objętości pisma. Mamy nadzieję, że kolejne numery naszego "Glosu..." swymi rozmiarami nawiążą do wcześniejszej wersji tygodnika.

(J.dB)

  Wielbłąd w Morlandzie

    Solardzki „Express” w arcyzabawny sposób zaprezentował uroki krajobrazowe pewnej dreamlandzkiej prowincji. Wysłannik „prof. Morfeusza” (a może sam Morfeusz?) podczas swych peregrynacji po bezdrożach Morlandu rzekomo natknął się na... wielbłąda. Jako znawca morlandzkiej krainy przypuszczam, że zmęczony podróżą dziennikarz natrafił na błąkającego się w tych okolicach Beduina z wielkim lustrem.

  Wojna ?

    W całej Federacji wprowadzono stan wojenny i – co za tym idzie – zarządzono mobilizację sił zbrojnych państw członkowskich. Powołano specjalny sztab kryzysowy z królem na czele. Powód? Bezprecedensowy atak hakerski na Dreamland. Najbardziej ucierpiała Republika Weblandu.

Czekamy na rozwój wydarzeń i .... kontruderzenie!

(red)

  Cytat tygodnia

    "Pytania są bardzo konkretne, a konstytucja taka nie jest, bo konkretne będą dekrety"

Geralt G., Książę Morlandu w wywiadzie dla "TM"

  Pytanie

    Czy działki obywateli "niemrawych" należy znacjonalizować?

Czekamy na Wasz głos w dyskusji.

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Jacques de Brolle (red. naczelny), Desert Rose, blady ; stale współpracują: JKM eMBe, Artur Piotr Wewióra, prof. Pio.