Nr 16    / v 2.0
Arona 01.06.2002
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Konstytucja a nowe czasy.

    Traktat Federacyjny Dreamlandu nie przetrwał długo z powodu dość dziwnego na pierwszy rzut oka, chodzi tu dokładnie o mała aktywność mieszkańców, przeprowadzanie wyborów do sejmu nie były w stanie wybrać pełnego składu, a same prace w sejmie nie były możliwe z powodów nagminnych nieobecności posłów. Ten stan spowodował paraliż władz centralnych i zablokowanie wielu rozpoczętych projektów, brak funkcjonującego Parlamentu nawet odbił się na możliwościach decyzyjnych Króla. Nowa konstytucja ma na celu „uelastycznienie” władz centralnych, oznacza to po prostu że jeśli nie funkcjonuje rząd lub parlament do Król może przejmować ich kompetencje. Dreamland istnieje już prawie cztrey lata i jak na warunki wirtualne jest to szmat czasu, tak samo jest z konstytucją, nowe projekty powstają na podstawie doświadczenia. Funkcjonowanie Dreamlandu musi opierać się o przestrzeganie prawa, a konstytucja jest nadrzędnym dokumentem, który wskazuje „drogę” innym przy tworzeniu ustaw i rozporządzeń. (eMBe)

  Zaczynamy od nowa !

    Po długiej przerwie udało się reanimować Głos Weblandu, jako redaktor naczelny wydałem trzynaście numerów, dzięki pracy wielu redaktorów można było stworzyć dobre pismo, dwa kolejne numery to tez i nowy redaktor naczelny, mam nadzieje że współpraca z J. De Brolle spowoduje częste wydawanie pisma. Konkurencja nie śpi i tworzy kolejne bardzo dobre pisma, „sezon ogórkowy” w Dreamlandzie nie sprzyja przy zbieraniu materiałów , ale dość narzekania, do pracy ! (eMBe)

  Senat tymczasowy ?

    Kolejna próba organizacji i reorganizacji parlamentu wymusiła powołanie Tymczasowego Senatu, który ma za zadanie dokończyć prace nad nową konstytucją. Nowy senat w składzie Namiestnicy i Król rozpoczęli na osobnej liście dyskusyjne omawianie i poprawianie projektów konstytucji przygotowanych w Królewskiej Komisji Kodyfikacyjnej, jak i nadesłane przez inne osoby. (eMBe)

  W sporcie siła !!!

    Trudno już zliczyć ile mamy różnych dyscyplin i turniejów, żużel, hokej, motocross, piłka nożna, skoki narciarskie, rajdy, czy inne wirtualne państwo może się czymś takim poszczycić ? Na dzień dzisiejszy mieszkańcy mogą wybierać we wszystkich wymienionych sportach i zakosztować wirtualnej rywalizacji. Wysokie nagrody są sposobem na wzbogacenie się, a to w Dreamlandzie jest trudne, okazuje się że kariera sportowa staje się sposobem na wirtualne życie. (eMBe)

  Sezon ogórkowy

    No i mamy sezon ogórkowy, jak co roku mała aktywnośc mieszkańców jest związana z realnym czasem, ale juz nie długo wakacje i znowu będzie dobrze.

  Dużo nas !!!

    Po wprowadzeniu nowego systemu zapisów i wyeliminowaniu "martwych dusz", okazuje się że Webland znowu zamieszkuje największa liczba osób.

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny: eMBe, redaktor Marco de Mon