Nr 17    / v 2.1
Arona 08.06.2002
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Atak terrorystyczny ?

    Z różnych stron dochodzą informacje o przygotowywanym ataku terrorystycznym na Dreamland, informacje te nie są tajne i specjalnie ogłaszane bo Dreamland już przeżył coś takiego raz, a doświadczenie nakazuje być spokojnym i czekać. Wszelkie próby hakowania serwera lub zakłócania jego pracy, próby blokowania systemów i baz danych spotka się z reakcją administratora, który ma duże doświdczenie a dzięki współpracy z TP S.A. wyłapuje wszystkich i kieruje sprawy na policje, która jak się okazuje reaguje na to dość dobrze. Nie pomogą maskowania adresów, konta shellowe itp., ślad po hakerze zawsze zostaje i można zawsze go znaleźć. Nowe zabezpieczenia serwera i fakt że nie strony Dreamlandu są na płatnym serwerze oznacza że jesteśmy bezpieczni, ale powinniśmy być czujni. Zadać sobie musimy jednak pytanie, kto i dlaczego może być wrogo nastwiony do Dreamlandu, który zawsze prowadzi politykę oparta na współpracy, czy znamy takich ludzi ? Oczywiście że tak. ( eMBe )

  Nowa Armia Dreamlandu

    Armia Dreamlandu będzie zreformowana i powstaną nowe silne struktury dowodzenia. Trwają rozmowy na temat kształtu nowych sił zbrojnych, rozpatruje się propozycje nadesłane przez generała Krzychola i arcyksięcia Nimitza. Nowe ustalenia znajda oparcie w tworzonej równolegle nowej Konstytucji, która aktualnie jest doprowadzana do końcowej wersji, nowe poprawki i korekty przedłużają prace nad jej powstaniem. ( eMBe )

  Prywatyzacja w Weblandzie

    Po odejściu z Weblandu biznesmena nr 1, GoBo i przekazaniu wszystkich udziałów w firmach państwu, rozpoczęto proces reorganizacji i prywatyzacji firm. Majątek firm skupionych wokół konsorcjum WEB.COM szacuje się na ok. 30 000 D, do tego dochodzi suma 12.000 D na koncie i dlatego cały proces bedzie przeprowadzany spokojnie i prawdopodobnie zakończy się dopiero po wakacjach, więcej informacji w następnym numerze GW. ( eMBe )

  Remis Weblandu

    Kolejne mecze na Mistrzostwach Dreamlandu w Piłce Nożnej i kolejne zaskakujące wyniki, Webland remisuje z Solardią po ciekawym spotkaniu i dużej liczbie goli, trener reprezentacji nie zadowolony, "Oczekuje od zawodników maksymalnego zaangażowania w grę, a remis dla nas to jak porażka, przygotowanie do następnych meczów musi być oparte o dyscyplinę taktyczną, bez tego nie ma mowy o zwycięstwach." więcej o meczach na stronie 3.

  Nowy CSB ?

    Powstaje nowy system bankowy oparty na technologii php i mysql. Nowy system będzie odporny na oszustów. Obecny system po korektach zostanie sprzedany.

  Premier w szkole

    ... Historia, na początek kartkówka, dwa pytania z podziału władzy... polityka, to coś dla Premiera. Po napisaniu sprawdziany oddałem naszej nauczycielce... więcej na stronie 2

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny: eMBe, redaktor: Marco de Mon, współpraca: leniad