Nr 18    / v 2.1
Arona 17.07.2002
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Ile oszuści mają pieniędzy ?

    Uruchomienie nowego systemu bankowego w obrębie Centralnego banku Dreamlandu wymusił przeprowadzenie spisu majątkowego. Pierwsze komentarze to głownie pytania po co nam spis i po co komuś te informacje ? Spis majątkowy ma na celu zdobycie informacji na temat ilości posiadanych kont i ile mamy na nich pieniędzy. Wiele afer w Centralnym Systemie Bankowym spowodowały jego zamknięcie i wymuszenie przyspieszenia prac nad nowym systemem, a to wymusiło dokonanie weryfikacji stanu kont i to by nikt nie został pokrzywdzony. Weryfikacja ma na celu tez wyszukanie oszustów. Informacje zdobyte w spisie majątkowym będą wykorzystane tylko i wyłącznie do celów weryfikacji i trafia tylko do mnie, a po całej akcji zostaną skasowane. Pierwsze efekty już są, oszuści są na tyle bezczelni że wypełniają formularz podając kwoty, które wynikły z ich oszustw. Stary system bankowy posiada plik log, w którym były zapisywane wszystkie przelewy, nawet te fikcyjne lub wynikłe z oszustw. ( eMBe )

  Rusza nowy bank !

    Prawdopodobnie już 16 czerwca ruszy nowy system bankowy, aktualnie na stronie CBD trwają testy wersji 1.0 beta, jeśli wszystkie testy przejdą pomyślnie to nastąpi uruchomienie systemu. Nowy system ma szanse stać się podstawą gospodarki Dreamlandu i jego dalsza rozbudowa może przyspieszyć budowę innych projektów. Kolejna rozbudowa systemu to wypłaty pensji w administracji, to będzie wreszcie przełomowa rzecz, bo do tej pory kiepsko było z tym. ( Marco de Mon )

  Wyścig prasowy ?

    Tygodnik Morlandzki, Expres z Solardii i Głos Weblandu to pisma, które uczestniczą w wyścigu pojawiania się nowych numerów. Aktualnie prowadzi w tej dyscyplinie GW i jest naciskany ostro przez TM, czekamy na efekty dalszej rywalizacji. A tak na poważnie to należy się cieszyć że mamy w Dreamlandzie tyle dobrych pism, które ukazują się regularnie, prasa to siła jaka jest obca innym wirtualnym państwom, cieszmy się tym. ( Marco de Mon )

  Rzecznik Królewski

    Nominacja Recznika Królewskiego była spowodowana tym że podejmując się ukończenia nowego systemu bankowego nie mógłem informować o wszystkim na liście dyskusyjnej. Pan Pavel sam wysunął propozycje objęcia tej posady ( brawo ), więc mam Rzecznika, który podchodzi do tej funkcji bardzo profesjonalnie, oczywiście nie unikniemy nieporuzumień bo wymiana informacji musi przebiegać szybko, a nie każdy ma czas wtedy kiedy ma go inny. ( eMBe )

  Piłka nożna

    Ta kolejka dla kibiców to odpoczęcie i przygotowanie się na nastepne maecze reprezentacji Weblandu, ale i te mecze były bardzo ciekawe i zaskajujace. [ wiecej na stronie 3 ]

  Leblandia

    ...Ciekawe czy dojdzie do tego spotkania i czy znowu Cesarz nie zostanie przekrzyczany przez swoich poddanych. Będąc jakiś czas „mieszkańcem” Leblandii... [ więcej na stronie 2 ]

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : eMBe, redaktor : Marco de Mon