Nr 19    / v 2.1
Arona 01.07.2002
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Konstytucja już jest !!!

    Po czterech latach istnienia Dreamlandu mamy kolejną nową Konstytucje, która jest chyba najbardziej "zaawansowana" i biorąc pod uwagę doświadczenia tych czterech lat, jest najlepsza. I Konstytucja Dreamlandu i Traktat Federacyjny spełniły swoje funkcje na ile mogły, za każdym razem były do dokumenty najważniejsze nie tylko z nazwy. Nowa konstytucja powstawała chyba najdłużej z dotychczasowych, ciężkie prace Królewskiej Komisji Kodyfikacyjnej w szczególności Jacques'a de Brolle, Artura Piotra Wiewióry, Senatu i moje poprawki doprowadziły prace do końca. Czas zweryfikuje nowy dokument i uwidoczni wady lub błędy, nie można stworzyć niczego idealnego, wiec miejmy nadzieje że ewentualne poprawki w połączeniu ze sprawną pracą administracji centralnej, zaowocują tylko i wyłącznie dalszym rozwojem Dreamlandu. Napływ nowych mieszkańców do Dreamlandu umożliwił realizowanie podstawowej zasady, "Dreamland jest dla ludzi", a dowodem jest właśnie ta Konstytucja, która jest dziełem właśnie tych ludzi. ( eMBe )

  MIstrzostwa DLP - przed finałem

    Ostatnie mecze w Mistrzostwach Dreamlandu w Piłce Nożnej były bardzo zaskakujące. Webland remisuje z Surmalą w meczu o wszystko, wynik ten powoduje że szansa wyprzedzenia Furlandii była tylko marzeniem i liczeniem że Furlandia przegra z Solardią, ale fakty były inne, Furlandia wygrała, a to dało jej awansowanie do finału. Reperzentacja Webland jest wielkim przegrany, liczono na więcej po pierwszych występach. Trener Marco de Mon podał się do dymisji. ( eMBe )

  Nowe v-państwo

    Nowo powstałe państwo Republika Baridas, nawiązała kontakty z Królewstwem Dreamlandu. Prezydent Republiki nawiązał kontakt bezpośrednio z Królem Dreamlandu, co zaowocowało złożeniem obustronnych obietnic pomocy i przyjacielskich kontaktów. Teraz MSZ obu państw będą rozmawiać o lokalizacji Ambasad i dalszych kontaktach. Republika Baridas wyraziła się pozytywnie na temat przystąpienia do PWSB. ( Marco de Mon )

  Nowe władze

    "Z dniem 1 lipca 2002 mianuje na Namiestnika Koronnego Prowincji Webland, Artura Piotra Wiewióre". Tą informacje otrzymałem już 30 czerwca, więc mogę napisać że Webland ma nowe władze i prawdopodobnie wiceprezydentem Republiki będzie Leniad, który aktualnie zajmuje się reorganizacją rządu i tworzeniem administracji. Nowe osoby i definitywne odejście eMBe wymuszają zmiany, okaże się czy będą one dobre i czy po 17 miesiącach panowania eMBe, Webland będzie się rozwijał dalej. ( Marco de Mon )

  Działki

    System automatyczny do zakupów działek mieszkaniowych został dostosowany do nowego systemu bankowego. Nowe poprawki pozwalają na zabezpieczenie transakcji. ( eMBe )

  Tajna lista ?

    Od jakiegos czasu na liste dyskusyjna Dreamlandu trafiaja dosc dziwne wiadomosci, ostatnie prace naszych kryptografow odkrywają zaskakujace fakty, wiecej juz w nastepnym numerze.

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : eMBe , redaktor Marco de Mon, redaktor Leniad