Numer 2/1
Arona 21.07.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

Rada Prowincji działa !

Odbyły się historyczne pierwsze obrady Rady Prowincji Weblandu. Radni mimo wakacji stawili się na obrady, fakt ten może zagwarantować dobre funkcjonowanie rady na przyszłość. Przyjęto dekret o Radzie Prowincji, który reguluje jej prace i uprawnienia. Webland jest pierwszą prowincja która tak daleko poszła w kierunku demokracji. Czy to jest dobre posuniecie pokaże przyszłość. Jedno jest pewne, cała władza nie jest już w rękach jednej osoby i ma to zagwarantować w przyszłości unikanie decyzji szkodliwych dla prowincji i jej mieszkańców. ( eMBe )

Nowe miasta

Dotychczas widniejące tylko na mapie prowincji miasta Letrib i Samanti, mają już swoje mapy i można w nich zamieszkać. Firmy powinno zainteresować to że miasta te nie posiadają jeszcze zabudowy i wszystkie działki są wolne. Mieszkańców zaś powinno zainteresować to że miasta nie posiadają przemysłu i są "ekologiczne". Aktualnie trwają prace nad herbami miast, które mają nawiązywać tak jak inne do historii miast. ( Evo )

W Elsynor ciasno ?

Duży napływ nowych mieszkańców i otwieranie nowych firm spowodowało wielkie zainteresowanie działkami pod domy i biura. Każdy chce mieszkać lub działać w stolicy, jest to zrozumiałe, ale okazuje się że ilość działek nie jest nieskończona i już od dwóch tygodni brakuje wolnych działek. Czy Elsynor musi zostać powiększone ? Czy brak działek w stolicy pozwoli rozwinąć sie innym miastom ? To są trudne pytania, jednak musimy znaleźć na nie szybko odpowiedź, bo nie można pozwolić na zahamowanie rozwoju Weblandu. Aktualnie wszystkie miasta posiadają już mapy i są wolne działki, ale rozwój Elsynor jest rzeczą normalną i tez nie zostanie zahamowany. Trwają już prace nad projektem rozbudowy miasta, sprawa zostanie przeanalizowana przez Rade Prowincji, gdzie padnie ostateczna decyzja o terminie i kształcie rozbudowy Elsynor. ( eMBe )

Szukasz pracy ?

Jeśli szukasz pracy, to zapraszamy do redagowania naszego pisma, możemy zaoferować stały etat redaktora, stały etat redaktora kolumny tematycznej lub mniej zobowiązującą prace, pisanie na zlecenie. Gwarantujemy duże wynagrodzenie i niezależność przy redagowaniu pisma. ( eMBe )

Konkurencja

Pracownicy i szefowie konkurencyjnych pism Dreamlandu są na wakacjach, dziwi fakt że są to pisma czysto prywatne, które nie powinny sobie pozwolić na przerwę w wydawaniu, to może się źle odbić na dalszym funkcjonowaniu firm. Jedyne pismo które nie zwraca uwagi na wakacje to "Integrator", wydawany tez w Webland. Zobaczymy reakcje sponsorów, czy oni też są na wakacjach ? ( Evo )

PowerWebland

Co to takiego ? Okazuje się że w Webland powstaje drużyna piłkarska. Powstanie drużyny piłkarskiej daje początek nowej dyscyplinie sportowej w Dreamlandzie, dziwne że dotychczas nikt nie wpadł na ten pomysł. Piłka nożna w realnym świecie ma największą widownie, zobaczymy jak będzie działać w wirtualnym świecie i czy zdobędzie widzów. ( Luna )

Zmiany u sąsiadów

Morland ma nowego Namiestnika, został nim Pan NUDisten. Znany dotychczas jako dobry biznesmen, teraz podjął się próby przebudowy i rozwoju Morlandu. Życzymy powodzenia. ( eMBe )

Dużo nas

Liczba mieszkańców Prowincji Webland przekroczyła 180 !! Jak widać wakacje sprzyjają przy wyborze nowego miejsca zamieszkania i poszukiwaniu lepszej przyszłości. ( eMBe )

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,    Redaktor Mizuumi Omoideno,