Nr 20    / v 2.1
Arona 31.08.2002
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Ożywienie - stałe czy chwilowe?

    Dreamlandzka Gospodarka rośnie w siłę. Inwestorzy zarówno krajowi, jak i zagraniczni, którzy swoje fundusze lokują w Dreamlandzie mają powody do zadowolenia, a dzieje się tak z prostej - wydawałoby się - przyczyny: ożywienia gospodarki Deamlandu oraz wzrostu aktywności jego obywateli. Pytanie jest jedno: czy ożywienie gospodarcze w Dreamlandzie jest chwilowe? Z punktu widzenia ekonomistów - tak, ale czy na pewno? Wzrost potencjału gospodarczego w Dreamlandzie zawdzięczany jest głównie nowym systemom, takim jak Giełda Papierów Wartościowych, Centralny Bank Dreamlandu czy chociażby Centralny Rejestr Firm, do tego dochodzi jeszcze wiele nowo powstałych funduszy inwestycyjnych. Co do aktywności obywateli Dreamlandu, to jest również jedno tylko pytanie: czy aktywność ta nie jest spowodowana chwilową fascynacją nowymi systemami oraz wakacjami? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam samym obywatelom, a co do gospodarki, to wiadome jest, że w ostatnim miesiącu powstało dużo nowych firm, które starają się zapewnić nowatorskie rozwiązania na rynku zarówno pod względem kulturalnym, jak i gospodarczym. Firmy te oferują coraz to nowe usługi, o których do tej pory nie było mowy, tak jak w przypadku zarejestrowanej niedawno agencji towarzyskiej "Flamingo". Sam pomysł wolałbym zostawić bez komentarza, lecz patrząc na innowacyjne rozwiązanie problemu zastoju usług i ofert oraz ich monotonności, to usługi jakie oferuje "Flamingo" mogą wydawać się ciekawe. Ekonomiści uważają, że do ożywienia gospodarki przyczynił się w dużym stopniu wzrost ilości nowo rejestrowanych firm w Dreamlandzie oraz ich liczne nowe rozwiązania odnośnie ofert i usług, przez nie świadczonych. Tak więc: "Inwestorzy uważajcie na swoje oszczędności!!! To może być tylko fatamorgana gospodarcza." ( Wiktor Wessler )

  Wywiad numeru

    ...Pewno zimą będę podniecony skokami Małysza i może napiszę własną grę :) Kto wie. Pomysłów mam mnóstwo bo od dziecka przygotowywałem wiele gier planszowych oraz scenariuszy do gier komputerowych. Pozostały mi z tamtych lat mnóstwo zapisków z tych pomysłów a jest naprawdę dużo bowiem niemal każdą dyscyplinę sportu miałem na papierze. Jeżeli chodzi o łowienie ryb to jestem okropnym laikiem... [ strona 3 ]

  Bezrobocie...

    ...Wiele czasu zajęło mi przeszukiwanie różnych stron w celu skompletowania przynajmniej ich części. Słaby stan rynku pracy to katastrofa dla państwa internetowego; brak pracy, brak pieniędzy prowadzi do zniechęcenia a w konsekwencji do opuszczenia państwa, lub co gorsza - do stworzenia kolejnego. Zatem, należałoby się tym zająć w trybie pilnym, gdyż statystyka jest niepokojąca... [ strona 3 ]

  NEWS

    Największe wydarzenie w ostatnim czasie, to otwarcie nowej giełdy. Wszyscy się cieszą, a z nimi nasza redakcja, po pierwszym notowaniu Głos Weblandu idzie w górę.
...
Galeria Królewska przygotowała dwie nowe wystawy. Pierwsza "Magia przestrzeni" ukazuje szereg sfotografowanych mgławic - coś dla wielbicieli astronomii. Druga o nazwie "Wystawa jednego zdjęcia" przedstawia szesnaście zmodyfikanych wersji jednego zdjęcia.
...
Od pewnego czasu na liście dyskusyjnej można zaobserwować wzrost ilości ofert pracy. Są wśród nich zlecenia na banery, posady zastępców, architektów, dyrektorów generalnych, a nawet kilkutysięczne kontrakty dla webmasterów! Czy to nareszcie koniec recesji? Czy znajdzie się praca dla każdego obywatela? Dowiemy się niebawem. (Kenjin)

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny - Kenjin ; redaktor - Domestos ; redaktor - Wiktor Wessler ; redaktor - eMBe